Προς το περιεχόμενο

Περί Ελληνικού VOICE


ez

Προτεινόμενες αναρτήσεις

1 ώρα πριν, fusiongtr είπε

 

Έλα?

 

 

 

 

 

 

 

Ήρθα 

 

 

 

edit

 

 Αποφάσισε να σηκωθεί και το εδάφους αέρος από τον καναπέ 

 

 

 

Έλα αποφάσισε και ο θείος να ξεκουνηθει (ακου χαμηλές)

 

 

 

 

 

Επεξεργασμένο από Superfunk
  • Like 1

www.soundcloud.com/superfunk12

https://superfunk12.wordpress.com/

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

 

 

2 ώρες πριν, qesh είπε

 

 Ηταν παντα φτηνιαδουρα?

 

 

2 ώρες πριν, ez είπε

Ναί.

 

Hλία με όλο τον σεβασμό, αν δε κάνω λάθος, κάποτε είχες συμμετάσχει κι εσύ. Αν θυμάμαι λάθος συγχώρα με. Δε στο λέω με εμπαιγμό αλλά γιατί πιστεύω ότι όντως δεν ήταν πάντα φτηνιαδούρα. Τουλάχιστον όχι ως προς το περιεχόμενο.

Τώρα σα παραγωγή ή εικαστική προσέγγιση δε ξέρω.

 

Χτες όπως το πέτυχα πάντως ήταν σκυλάδικο. Έχει πλέον κάνει τον κύκλο του και δεν ξέρει ποιον να πρωτοβγάλει, ειδικά στο τσάμπα. 

 

Άκουσα ότι φέτος έχει και ο Πορτοκάλουγλου κάνει ένα ανάλογο αλλά πιο κουλτουριάρικο. Δε το 'χω δει. Αξίζει;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderator

Όποιος δεν είχε την τύχη να δει Ζάικο στο 90's στον Μύλο (το Παραρλάμα δεν το πρόλαβα-εγκαταστάθηκα το πρώτον στη Ζαλονίκη  to 1993 ) δυστυχώς ΕΧΑΣΕ. .

Ήταν η περίοδος που κάθε Παρασκευή ντυνόμουν και ήξερα ότι θα παώ να ακούσω μουσική και να πιω (τωρα δεν βγαινω που να αναστηθεί ο Prince 😛 ).

Υ.Γ. Σας προτιμούσα με Ντουνούση και όχι με Μπαντουκ (μολονότι και οι δύο είναι μαμάτοι).

Υ.Γ.2  Καλά με τον Ντουνούση συναντηθηκα πολλές φορες στη Ζαλονικη. Τον Μπαντούκ τον γνωρισα Αθηνα σε ένα Live των  9 Below Zero.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Guru
40 λεπτά πριν, otto## είπε

 

 

 

 

Hλία με όλο τον σεβασμό, αν δε κάνω λάθος, κάποτε είχες συμμετάσχει κι εσύ. Αν θυμάμαι λάθος συγχώρα με. Δε στο λέω με εμπαιγμό αλλά γιατί πιστεύω ότι όντως δεν ήταν πάντα φτηνιαδούρα. Τουλάχιστον όχι ως προς το περιεχόμενο.

Τώρα σα παραγωγή ή εικαστική προσέγγιση δε ξέρω.

 

Χτες όπως το πέτυχα πάντως ήταν σκυλάδικο. Έχει πλέον κάνει τον κύκλο του και δεν ξέρει ποιον να πρωτοβγάλει, ειδικά στο τσάμπα. 

 

Άκουσα ότι φέτος έχει και ο Πορτοκάλουγλου κάνει ένα ανάλογο αλλά πιο κουλτουριάρικο. Δε το 'χω δει. Αξίζει;

Ακριβώς στο λινκ που παρατίθεται είναι το επεισόδιο όπου έχω συμμετοχή.

Η άποψη μου αφορά το πνεύμα και το στήσιμο της εκπομπής, επ ουδενί την καλλιτεχνική αξία των συμμετεχόντων.

Το γιατί και πως εγώ πήγα και τι ακριβώς είδα και ένοιωσα δεν αφορά την συζήτηση, δεν το κρατάω μυστικό πάντως, αν χρειαστεί μπορώ να επεκταθώ, δεν το επιθυμώ όμως. Δέχομαι να μην αμφισβητήσω κάποιες ενδεχομένως καλές προθέσεις στο ξεκίνημα της εκπομπής και αντιλαμβάνομαι πως για πολύ κόσμο κάποιες φορές υπήρξε η καλύτερη παρέα, αναφέρομαι όμως σε αυτά που ήμουν αυτήκοος και αυτόπτης μάρτυς και κυρίως στο ξεφτυλίκι των πρόσφατων ετών.

Τώρα για την εκπομπή του Πορτοκάλογλου, δεν έχω άποψη γιατί δεν την βλέπω, κάποιες στιγμές που είδα μερικά αποσπάσματα τυχαία πάντως, μου άφησε την εντύπωση καλοστημένης παραγωγής, όσο μπορώ να κρίνω αιώνες μακριά απο την σκυλοποπ αισθητική εκείνης του Παπαδόπουλου.

Επεξεργασμένο από ez
  • Like 1
  • Ευχαριστώ 2

The music you listen to, becomes the soundtrack of your life

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 λεπτά πριν, ez είπε

Ακριβώς στο λινκ που παρατίθεται είναι το επεισόδιο όπου έχω συμμετοχή.

Η άποψη μου αφορά το πνεύμα και το στήσιμο της εκπομπής, επ ουδενί την καλλιτεχνική αξία των συμμετεχόντων.

Το γιατί και πως εγώ πήγα και τι ακριβώς είδα και ένοιωσα δεν αφορά την συζήτηση, δεν το κρατάω μυστικό πάντως, αν χρειαστεί μπορώ να επεκταθώ, δεν το επιθυμώ όμως. Δέχομαι να μην αμφισβητήσω κάποιες ενδεχομένως καλές προθέσεις στο ξεκίνημα της εκπομπής και αντιλαμβάνομαι πως για πολύ κόσμο κάποιες φορές υπήρξε η καλύτερη παρέα, αναφέρομαι όμως σε αυτά που ήμουν αυτήκοος και αυτόπτης μάρτυς και κυρίως στο ξεφτυλίκι των πρόσφατων ετών.

Τώρα για την εκπομπή του Πορτοκάλογλου, δεν έχω άποψη γιατί δεν την βλέπω, κάποιες στιγμές που είδα μερικά αποσπάσματα τυχαία πάντως, μου άφησε την εντύπωση καλοστημένης παραγωγής, όσο μπορώ να κρίνω αιώνες μακριά απο την σκυλοποπ αιθητική εκείνης του Παπαδόπουλου.

 

Ωχ δε το άνοιξα το λινκ. Απλά σε θυμόμουν. Δε χρειάζεται να πεις γιατί και πως πηγές. Απλά ρώτησα γιατί θεώρησα ότι δε θα πήγαινες κάπου που το θεωρείς τόσο φτηνιάρικο. 

 

Συμφωνώ απόλυτα στα υπόλοιπα. Δυστυχώς πλέον έχει γίνει σκύλε το όλο σκηνικό. Όχι τόσο στο ρεπερτόριο, όσο στην αισθητική. 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

12 ώρες πριν, irrelevant είπε

υ.γ. και ο καζαντζιδης ΦΩΝΑΡΑ αλλα το ρεπερτοριο του πιο κλαψομουνης πεθαινεις ρε φιλε ...so ....show must go on ..

 

για την φωνή της προσφυγιάς , της ξενιτιάς και της φτωχολογιάς του 50 και του 60 μιλάς , ε ;;

"There’s no mystery in my gear. And if any, then it’s hidden between hands, heart and soul. It simply must be the way I play" ~ Criss Oliva

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Guru

δεν ξέρω για σας ρε φίλοι (σέβομαι όλες τις απόψεις), αλλά για μένα τώρα στα γεράματα, το μόνο που κάνει κούκου στο μουσικό μου συναίσθημα είναι το στοιχείο της "έκπληξης" στο οποιοδήποτε επίπεδο...

 

έτσι λοιπόνε, από ένα ακόμα -ανάμεσα στα αμέτρητα παγκοσμίως- κανιβαλισμένο άγουρο ταλεντο προς τηλεοπτική (κατ)ανάλωση (που συντόμως θα πεταχθεί -κατά κανόνα- ατάκτως δίπλα στα άλλα που πέρασαν αναλόγως εκθειαζόμενα από τα πλατώ πριν από αυτό, να δυστυχεί αναπολώντας το γουορχολικό πεντάλεπτο δημοσιότητας του), θα μου κινούσε περισσότερο το ενδιαφέρον ένα εβραιουπερορθόδοξο pink floyd tribute σε μια πλατεία σα κάτου...😎

 

αυτό φυσικά συμβολικά και δεν σημαίνει ότι δεν εύχομαι τα καλύτερα στο κορίτσι (παρεμπιπτόντως μου άρεσε πολύ η χροιά της)... έτσι κι αλλιώς την όποια εξέλιξή της πέραν του όποιου ταλέντου θα την καθορίσει αυτό που έλεγαν οι παλιοί απλά (κι όχι απλοϊκά) "άστρο"... κι αυτό σαν "κοινωνικοπολιτικομεταφυσική" έννοια υπερβαίνει την ενίοτε κουτσομπολίστικη (ε ναι συχωράτε με κάποιες φορές την υπερτιμούμε την καναπεδάτη άποψή μας) "κριτική" επί παντός...

 

ΥΓ. στην σύγχρονη κοινωνία της υπερπληροφόρησης και της εύκολης έκθεσης ο ανταγωνισμός πια είναι τεράστιος... κάποτε στο πάλαι ποτέ "Να η ευκαιρία" ο Αδαμαντίδης π.χ. ήταν σαν μύγα που έκανε σέρφινγκ στο γάλα... αν έβγαινε τώρα σε ένα από τα πολλά πιστεύετε ότι θα ήταν το ίδιο?...

  • Like 1

δεν μιλάω αν δεν ξέρω... η σιωπή (μου) είναι χρυσός (στην τσέπη του άλλου)...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου