Προς το περιεχόμενο

Πώς τα περνάτε με τον χιονιά;


Προτεινόμενες αναρτήσεις

Πώς τα περνάτε με τον χιονιά;

Όλοι καλά;

Ελπίζω να μην έχετε προβλήματα, εμείς εδώ όλα καλά.

Είχαμε και μια διακοπή ρεύματος, αλλά βρήκα ευκαιρία να κάνω και δουλίτσες που δεν χρειάζονται ηλεκτρικό ρεύμα και που δεν προλάβαινα πριν.

Καφέ στο γκαζάκι, θέρμανση με ξύλα, μουσικούλα από το κινητό σε ηχειάκια (ας είναι καλά τα power bank), και το διασκεδάζουμε δόξα τω Θεώ.

 

 

 

IMG_20210216_120200.jpg

 

IMG_20210216_120652.jpg

 

IMG_20210216_120810.jpg

 

IMG_20210215_123637.jpg

 

IMG_20210215_143750.jpg

Επεξεργασμένο από Spyros Delta
  • Like 9
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ΜπεΙκα. 

Έβγαλα τον μικρό για βόλτα στην Παγκραταρα που έχει να δει χιόνι από τον εμφύλιο :)

 

Έφτιαξα και μια μακαρονάδα "ότι είχε το ψυγείο " και όλα καλά..

IMG_20210216_104051_1.jpg

IMG_20210216_104439_1.jpg

IMG_20210216_104206.jpg

IMG_20210206_145809.jpg

  • Like 8

www.soundcloud.com/superfunk12

https://superfunk12.wordpress.com/

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Administrator

 

12 λεπτά πριν, Spyros Delta είπε

Πώς τα περνάτε με τον χιονιά;

Όλοι καλά;

Ελπίζω να μην έχετε προβλήματα, εμείς εδώ όλα καλά.

Είχαμε και μια διακοπή ρεύματος, αλλά βρήκα ευκαιρία να κάνω και δουλίτσες που δεν χρειάζονται ηλεκτρικό ρεύμα και που δεν προλάβαινα πριν.

Καφέ στο γκαζάκι, θέρμανση με ξύλα και το διασκεδάζουμε δόξα τω Θεώ.

 

Είσαι θετικός άνθρωπος. Κι εμείς κάπως έτσι είμαστε αν εξαιρέσεις τις τεντες στα μπαλκόνια που λόγω απειρίας έμειναν ανοιχτές και απο το βάρος του χιονιού λύγισαν οι ράγες τους και πάμε γι άλλες μάλλον και να δούμε μεσα στη μέρα αν θα πέσουν κιόλας διαλύοντας τα αποκάτω. Τέντες δεν γούσταρα ποτέ αλλά η Κυψέλη θα ήταν άλλη χώρα αν δεν είχε τεντες κι εγω είμαι ακόμα νέος εδω.

Κατα τ' άλλα όλα καλά κι ωραία θερμοκρασία επιτέλους.

  • Like 5

Live and let Live.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγώ δουλεύω. 

 Και περιμένω μπας και δώσουν καμία αύξηση. Αλλά έχω την αίσθηση πως μάλλον δεν θα δώσουν. 

 Αν είχαμε ΠΑΣΟΚ, τώρα στα 46 μου θα ήμουν κοντά στη σύνταξη🤣

  • Χαχα 4

O Influencer Των Συνθεσάιζερ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δουλεύω από τις 06:00 . 05:30 ήταν όλα μια χαρά στους δρόμους και από 06:30 απλά δεν σταματάει ούτε λεπτό . Αθήνα πάντα

 

Και όλη μέρα άγχος μην πέσει ξανά χοντρό κλαδί στο αυτοκίνητο ( πέφτουν κάποια ), πως θα το βρω , πως θα γυρίσω αφού γκαράζ είναι στρωμένο και παροδοι κλασικά δεν έχει ασχοληθεί άνθρωπος να τα καθαρίσει . Μόνο ότι έχει πατηθεί στις κύριες οδούς . Ελλάς 

  • Like 1

"There’s no mystery in my gear. And if any, then it’s hidden between hands, heart and soul. It simply must be the way I play" ~ Criss Oliva

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

14 λεπτά πριν, yameth είπε

 

 

Είσαι θετικός άνθρωπος. Κι εμείς κάπως έτσι είμαστε αν εξαιρέσεις τις τεντες στα μπαλκόνια που λόγω απειρίας έμειναν ανοιχτές και απο το βάρος του χιονιού λύγισαν οι ράγες τους και πάμε γι άλλες μάλλον και να δούμε μεσα στη μέρα αν θα πέσουν κιόλας διαλύοντας τα αποκάτω. Τέντες δεν γούσταρα ποτέ αλλά η Κυψέλη θα ήταν άλλη χώρα αν δεν είχε τεντες κι εγω είμαι ακόμα νέος εδω.

Κατα τ' άλλα όλα καλά κι ωραία θερμοκρασία επιτέλους.

Εμεις δεν εχουμε μεγαλη κλιση στις τεντες και με μια σκουπα τινάζοντας απο τη μεσα μερια, μπορεσα και εριξα οτι επιασε.
Τα φυτα πιο πολυ που εξεχουν απο τις τεντες, προσεχω να ξεχιονιζω για να μη "καουν".
Στο ενα αιρκο που ειναι ακαλυπτη η εξωτερικη μοναδα, την καθαριζα με τη σκουπα αλλα δεν φτανω καλα.
Πριν απο λιγο ομως ακουσα ενα θορυβο στην εσωτερικη μοναδα σαν να σπαει και πεφτει παγος και ψιλοτρομαξα.
Βγηκα ομως και το ειδα πεντακαθαρο. Ειχε κανε self defrost. Διαβαζα σημερα σχετικα με την προφυλαξη των εξωτερικων μοναδων και τη δυνατοτητα μερικων για defrost, αλλα δεν περιμενα οτι το συγεκριμενο (general electric) που ειναι 25 χρονων θα εχει τετοια δυνατοτητα.

 

 

.

Επεξεργασμένο από Spyros Delta
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

18 λεπτά πριν, Superfunk είπε

Παγκραταρα που έχει να δει χιόνι από τον εμφύλιο :)

 

Και προς το 2008, 20 ποντους χιονι ειχε. 

Γιώργος

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

10 λεπτά πριν, Nestoras είπε

εμβόλιο Μπουρλά στη μαμά, χιόνι φουλ

 

ειΔες το επιτελικο ΚΡΑΤΟΣ?

ΡοΛοΓΙ δουλΕβει....ουτε στη Ζυριχη ναμαστανε.

  • Χαχα 1

www.soundcloud.com/superfunk12

https://superfunk12.wordpress.com/

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

- Ελαφρώς καταθλιπτηκό post -

Δεν άλλαξε και πολλά ο χιονιάς... Μέσα όλη μέρα, να μην έχεις έναν άνθρωπο να μιλήσεις, για μέρες, να μην ακούς τη δική σου τη φωνή από την τόση πια ησυχία. Και αυτό για μήνες, κοντεύει χρόνος δηλαδη. Τι να αλλάξει ο χιονιάς? Τώρα μόνο που βλέπω τη μηχανή κάτω από την κουκούλα γεμάτη πάγο και με πιάνει λίγο το στομάχι μου...

150937299_215063770315534_215746387799077858_n.thumb.jpg.fa1d819c4a546464bb11d6678acf3675.jpg

  • Like 1
  • Λυπάμαι 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου