Προς το περιεχόμενο

Πώς τα περνάτε με τον χιονιά;


Προτεινόμενες αναρτήσεις

2 ώρες πριν, Superfunk είπε

 

να μην διαβαζεις...

ακου μουσικουλα...😉 

άκου την πενιά του μάστορα και τα σοφά λόγια...

 

Ήταν προφητικός... 

 

 

 

Επεξεργασμένο από dimsonic

με σήμα το μπιφτέκι

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderator
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

Στον Βυρωνα που ειναι οι γονεις συμβαινει αυτο....

 

 

1613495197832.thumb.jpg.abf8f9e68fe06489bf8f5967ab163e6e.jpg

 

 

και στα Χανια που ζω εγω συμβαινει αυτο.... (δηλαδη ΤΙΠΟΤΑ)

1613495224839.thumb.jpg.adf3aa04039cb4ea42effa266661ed5b.jpg

 

 

Παντως εχει ΜΗΔΕΝ βαθμους χωρις χιονι οποτε για τα δεδομενα της πολης (και κατ επεκταση της Χανιωτισσας γυναικας μου) εχει ΕΞΩΠΡΑΓΜΑΤΙΚΟ κρυο!!!Ο λεβητας δουλευει οπως δεν εχει ξαναδουλεψει ποτε....μεχρι να ΣΚΑΣΕΙ!

(Το καλο ειναι οτι με τετοιο καιρο και φαινομενα...δεν πετουν αεροπλανα οποτε στη δουλεια ειμαι πιο χαλαρος...)

 

Α ρε Superfunk ....Παγκρατάρα κι αγιος ο Θεος πραγματι!!!Στην Υμμητου καφετεριες πιτσιρικας (τοτε που κουρευομασταν ΚΑΠΕΛΑΚΙ και το παιζαμε αλανια) SUB και FEEDBACK προβάδικα....filofone για χορδες....Δεληολανης...Λεντζος...μετα FRIDAYS....Lions (ενα υπογειο μπιλιαρδαδικο στη Φρυνης...).Tα περσσοτερα εχουν κλεισει....

Επεξεργασμένο από leon7pap
  • Like 6

"The Tone Is In The Gear.....The Skill Is In The Hands"

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

εμείς κάθε πρωί κάνουμε πατινάζ. Το μεσημέρι όλα καλά

με σήμα το μπιφτέκι

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Guru

εδώ Αγία Παρασκευή... μόλις ξύπνησα (και πίνω το τσαγάκι μου με μήλο και κανέλα) γιατί χθες μεταμεσονυκτίως το παίζαμε τζόβενα... όσο έχουμε ρεύμα όλα καλά... φτιάχνουμε (καλά φτιάχνει) και κοτόσουπα και με big bang theory και δοθείσης ευκαιρίας και κανα δυο μεγάλης διάρκειας  ταινιούλες που αποφεύγαμε να δούμε, όλα μια χαρά...

 

P10216-001649.thumb.jpg.761435603734cf1c16e9c499913cd1f6.jpg

 

P10216-001743.thumb.jpg.d1b07d13e9b275b7ecc8cd2dbb33b4dc.jpg

 

το μόνο πρόβλημα ο γάτος μας... έχει μάθει χρόνια τώρα να ανεβοκατεβαίνει από το μπαλκόνι και να μας έχει σαν ξενοδοχείο με την τουαλέτα όμως έξω, αλλά από χθες δεν έβγαινε με τίποτα για την ανάγκη του και μας το έκανε το  έγκλημα "σκάβοντας" στην καλή κουβέρτα...  έτσι για να βγω τώρα να βρω άμμο μην μας ξανατακτοποιήσει (ντάξει την πρώτη την περάσαμε σαν γούρι), πρέπει να εμπιστευθώ το ηρωικό μου DNA (ο αδελφός του παππού μου ΙΠαπ ήταν ο ιδρυτής και διοικητής του τάγματος χιονοδρόμων καταδρομέων)... ψάχνω τα σκι βρίσκω και την λευκή φόρμα με την κουκούλα κι έφυγα... αν αργήσω φάτε...🌨️⛷️

 

P10216-180927.thumb.jpg.13b1b9a78259cb288b63313a50736ee7.jpg

 

P10216-180553.thumb.jpg.cd17801a09e86c0b5ee982edc7b5aa02.jpg

  • Like 5

δεν μιλάω αν δεν ξέρω... η σιωπή (μου) είναι χρυσός (στην τσέπη του άλλου)...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderator

Μία νορμάλ μέρα με διάβασμα, χαζεύοντας έξω το χιόνι. Μόνη αλλαγή ότι αντί για 2 γάτες, είχα μέσα 5. Οι 3 αυτές γάτες έρχονται όποτε θέλουν ουσιαστικά, για φαγητό και ύπνο. Τώρα που είδαν τα σκούρα έμειναν μέσα σχεδόν 48 ώρες με λίγες βόλτες απλά για να δουν αν επιτέλους έλιωσε το χιόνι.

 

Υπάρχει τόση πρέσα από σχολή που ίσα πρόλαβα να κάνω μία βόλτα μέχρι το Pet City για τροφή των γατιών. Έβγαλα μία ωραία φωτογραφία το πρωί, πάνω στην οποία ελπίζω να γράψω κάνα κομμάτι μόλις προλάβω. 

 

Δεν υπάρχει διαθέσιμη περιγραφή.

  • Like 4

More is more. Yngwie Malmsteen

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Βορεια Προαστια εδω (εκανα τη μαλακια κ εφυγα απο το πολυαγαπημενο μου Κολωνακι για να ερθω σε αυτο εδω το κωλοχωρι λογω τεκνοποιησης.....).....Ειμαι χωρις νερο απο το πρωι Κ περασα ευχαριστα τη μιση μερα μαζευοντας χιονι απο τα μπαλκονια κ με μια πολυπλοκη κβαντικη μηχανη που ειχα στο υπογειο το μετετρεψα σε νερο. Κατα τα αλλα μαγεια χιονι πεσμενα δεντρα σε αυτοκινητα, ευτυχως που υπαρχουν κ οι συντροφοι της Εκαλης 48 ωρες χωρις θερμανση-ρευμα. :-) :-) :-) 

 

Χειμωνακηδες σας ευχομαι καυσωνα απο τις 5 Απριλιου :-) :-) :-)

1894B6F2-56A8-48D3-A9FC-62DF419786C9.jpeg

F38F4951-42C2-4594-8A02-08D021E346A6.jpeg

ACBD9315-2F83-4766-A864-B34BFFB303DE.jpeg

  • Like 1
  • Χαχα 1

2 things are infinite:the universe&human stupidity

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου