Προς το περιεχόμενο

Παλαιές τεχνολογίες και φυσικές καταστροφές.


LK

Προτεινόμενες αναρτήσεις

2 ώρες πριν, LK είπε

@Superfunk

 

Έλα πάρε και δύο δικες  μου φώτο από στρόλλ σε ούρμπαν βραδυνό τοπίον.....στον αστικο ιστό 🤣

ν_kp.jpg

νοιζ_2.jpg

Εγώ δεν ξέρω να ντυθώ έτσι και δεν ταιριάζει και στην ιδιοσυγκρασία και το background μου αλλά ζηλεύω με την καλή έννοια. Είναι ένα ντύσιμο επιτηδευμένο που κάποιοι το κάνουν να μοιάζει ανεπιτήδευτο... είναι άλλοι που μπορείς να καταλάβεις ότι τους κόβουν τα λουστρίνια και είναι γελοίο

  • Like 1
  • Χαχα 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

5 λεπτά πριν, Άγιος είπε

Εγώ δεν ξέρω να ντυθώ έτσι και δεν ταιριάζει και στην ιδιοσυγκρασία και το background μου αλλά ζηλεύω με την καλή έννοια. Είναι ένα ντύσιμο επιτηδευμένο που κάποιοι το κάνουν να μοιάζει ανεπιτήδευτο... είναι άλλοι που μπορείς να καταλάβεις ότι τους κόβουν τα λουστρίνια και είναι γελοίο

 

Σαφώς, όπως έλεγε και ο πατέρας μου, ίσως ο πιο καλοντυμένος άνθρωπος που έχω γνωρίσει, "άλλοι φοράνε το κοστούμι  κι άλλους τους....φοράει το κοστούμι " 

  • Like 1

www.soundcloud.com/superfunk12

https://superfunk12.wordpress.com/

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderator
Το κοστούμι είναι ραμμένο έτσι ώστε καταρχήν να κολακεύει το σώμα, ακόμα και στραβοχυμένος να είναι κάποιος .
Φαρδαίνει τους ώμους , στενεύει τη μέση.......και μακραίνει τα πόδια.
Ένα καλοραμμένο κοστούμι.
 
Δεν λέω να πάμε να ραβόμαστε στην savile raw βέβαια.
 
Πλέον ετοιματζίδικες φθηνές εταιρείες αντιγράφουν πατρόν και βγάζουν καλές γραμμές......με τα πανιά τους βέβαια να υστερούν....αλλά οκ, δεν μπορείς να τα έχεις όλα.
Αν διαλέξεις το σωστό πάνω -κάτω νούμερο (όχι 2 νούμερα μεγαλύτερο ή 2 μικρότερο)  ....μπορείς με μικροεπεμβάσεις σε κάποιον ράφτη να το φέρεις πάνω σου.....σαν να ράφτηκε για εσένα.
 
Μετά φόρα το στο σπίτι, σαν πιτζάμα.....να το συνηθίσεις......να μην το φοβάσαι να το τσαλακώσεις.....να του συμπεριφέρεσαι σαν φόρμα......να το κάνεις δικό σου.
Να φαίνεσαι και να είσαι , άνετος μέσα σε αυτό.
Να βρεις όσο το δυνατόν άνετα και φυσικά υφάσματα (υπάρχουν και φθηνά) , άλλη άνεση έχει το μαλλί , άλλη το βισκόζ....τι να κάνουμε.
 
Το ίδιο και τα παπούτσια.
Εκεί θέλει προσοχή........γιατί μπορεί να καταστρέψεις τα πόδια σου.
Εκεί ίσως θέλει να ξοδέψεις λίγα παραπάνω , για ΑΝΕΤΑ και ΜΑΛΑΚΑ δέρματα.....που δεν θα σου μαμήσουν τα πέλματα και δεν θα σου βγάλουν κότσια από όλες τις πλευρές.
 
Όπως και η μουσική , η κιθάρα....το πιάνο....η ηχοληψία.....η μαγειρικη  είναι τέχνη, το ίδιο είναι και το ντύσιμο.
Θέλει ψάξιμο....μελέτη.....δοκιμές....λάθη ....για να μάθεις.
  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, LK είπε

Το κοστούμι είναι ραμμένο έτσι ώστε καταρχήν να κολακεύει το σώμα, ακόμα και στραβοχυμένος να είναι κάποιος

 

 

Οντως ,αλλωστε το κοστουμι δεν ειναι τιποτα αλλο απο την εξελιξη της,στρατιωτικης, ΣΤΟΛΗΣ (και ΟΛΕΣ οι στολες κολακευουν το σωμα )

 

1 ώρα πριν, LK είπε
είναι τέχνη, το ίδιο είναι και το ντύσιμο.
Θέλει ψάξιμο....μελέτη.....δοκιμές....λάθη ....για να μάθεις.

 

 

+100000

  • Like 1

www.soundcloud.com/superfunk12

https://superfunk12.wordpress.com/

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Γιαυτό παράτησα το ρεύμα στη μουσική.

Ναι, το χρειάζομαι για να ακούσω μουσική αλλά ποτέ για να παίξω, στην αναγκη και με δυό κεριά το ίδιο βλέπω, το ίδιο παίζω, μαλλόν είμαι τυχερός που γουστάρω απίστευτα τον ακουστικό ήχο.

Επεξεργασμένο από gutter
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου