Προς το περιεχόμενο

Heritage H 535 νεκρανασταση


solega

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Έχω κάνει και γω παρόμοια επισκευή σε φθηνό κιθάρα και μετά την κόλληση έσκαψα με το ρούτερ από την πάνω πλευρά του headstock -στο μαύρο- και έβαλα δύο λεπτές παραληλόγραμμες καβίλιες από κελεμπέκι αριστερά και δεξιά από το truss rod

μετά το ξανά έβαψα με προσοχή και λούστρο τοπικά

ήταν η δεύτερη φορά που έσπασε στο ίδιο σημείο-μαόνι σαν άχυρο- και έπρεπε να στεριώσει καλύτερα

της άξιζε της Heritage  η ωραία επισκευή, καλόπαιχτη!

εγώ θα τις άλλαζα τα κλειδιά με άλλα ελαφρύτερα, αυτά ευθύνονται για το σπάσιμο...

Εξη χορδές και ειναι πολλές

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

12 ώρες πριν, nasokosm είπε

Έχω κάνει και γω παρόμοια επισκευή σε φθηνό κιθάρα και μετά την κόλληση έσκαψα με το ρούτερ από την πάνω πλευρά του headstock -στο μαύρο- και έβαλα δύο λεπτές παραληλόγραμμες καβίλιες από κελεμπέκι αριστερά και δεξιά από το truss rod

μετά το ξανά έβαψα με προσοχή και λούστρο τοπικά

ήταν η δεύτερη φορά που έσπασε στο ίδιο σημείο-μαόνι σαν άχυρο- και έπρεπε να στεριώσει καλύτερα

της άξιζε της Heritage  η ωραία επισκευή, καλόπαιχτη!

εγώ θα τις άλλαζα τα κλειδιά με άλλα ελαφρύτερα, αυτά ευθύνονται για το σπάσιμο...

 

τι εννοεις τα κλειδια ευθυνονται για το σπασιμο? δε το επιασα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τα κλειδιά έχουν αρκετό βάρος και από το σοκ του πεσίματος ακόμα κι αν δεν χτυπήσει απ ευθείας στο headstock ενδέχεται να σπάσει 

έτυχε σε φίλο να πέσει Les Paul μέσα στη θήκη της!

Επειδή φτιάχνω κιθάρες τέτοιου τύπου φροντίζω να βάζω ελαφριά κλειδιά πάντα

Εξη χορδές και ειναι πολλές

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση
×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου