Προς το περιεχόμενο

Samba pa ti (cover)


gkourmoul1

Προτεινόμενες αναρτήσεις

12 λεπτά πριν, dimsonic είπε

δηλ θέλω να πω, στα πρώτα 2 ίσως και 3 άλμπουμ ο Carlos ήδη είχε βρεί τον σκληρό του ήχο, αλλά όχι τον μελωδικό που τον έφτιαξε αργότερα στα Welcome και Borboletta

Δεν διαφωνώ με τα λεγόμενα σου. Είπα ότι ο Γιώργος έχει λίγο μοντέρνο ήχο για το κομμάτι. 

InfluenSir!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 λεπτά πριν, Nestoras είπε

Δεν διαφωνώ με τα λεγόμενα σου. Είπα ότι ο Γιώργος έχει λίγο μοντέρνο ήχο για το κομμάτι. 

 

Το τελευταιο μου ποστ δες...

Γιώργος

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

9 λεπτά πριν, Nestoras είπε

Δεν διαφωνώ με τα λεγόμενα σου. Είπα ότι ο Γιώργος έχει λίγο μοντέρνο ήχο για το κομμάτι. 

 

το κατάλαβα.

Πάντως ακόμα και σήμερα 50 χρόνια μετά δεν μπορούμε να ξέρουμε πως θα το απέδιδε ο ίδιος ο Carlos. Είναι τόσο ιστορικό που καλώς ή κακώς έτσι το έπαιξε τότε και έτσι έγινε μνημείο που αναγκάζει πολλούς να το προσεγγίσουν με τον ίδιο τρόπο, αλλά και τους ακροατές να το κρίνουν με ανάλογ τρόπο.

με σήμα το μπιφτέκι

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Γιωργαρα,με εφτιασες πρωινιατικο.

Δεν ειμαι τοσο Σαντανικος αλλα τουτο εδω μαζι με το Love you much... ειναι αριστουργηματα μελωδιας.

Ακουσα και τις δυο εκδοχες.

Δυνατος.

Με μικρη προσοχη στις λεπτομερειες θα εσκιζε.

Και τωρα για τα μενα σκιζει.

  • Ευχαριστώ 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Administrator

Πολύ βελτιωμένο το δεύτερο στις ολόκληρες αν και τώρα είναι πιο εμφανές πως βιάζεσαι ενω σε μερικά σημαντικά σημεία δεν παίζεις δυναμικά (π.χ. 0.38- 0.41) που μάλλον δεν σε βοηθάει το πολύ gain που έχεις. Δεν βοηθάει κι αυτη η κιθάρα απο το backing track σε κάποια σημεία.

Οσο για τον ήχο, είναι επίσης πολύ καλύτερος. Ο Santana πάντα παίζει με το volume του neck για το woman tone και εναλλάσσει με τον bridge όταν γίνεται επιθετικός. O Carlos θέλει δουλειά αλλιώς δεν θα ταν ο Carlos που στις 2 νοτες που ακούς σε άγνωστο κομμάτι τον καταλαβαίνεις αμέσως και γι αυτό δεν βγαίνει το ύφος του σε ένα Σ/Κ αλλά σε βάθος χρόνου. Είναι μια σχολή απο μόνος του.

  • Ευχαριστώ 1

Live and let Live.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πραγματικά σχολή ο τύπος. Μετρ των δυναμικών. Θέλει πολλή μελέτη και δεν είμαι καθόλου της μελέτης.

 

1 ώρα πριν, yameth είπε

δεν σε βοηθάει το πολύ gain που έχεις.

 

Πιστεύω ότι το ts style πετάλι δεν βοηθησε, λόγω ελλείψεως touch sensitivity, και όχι τόσο λόγω πολύ gain. Όπως και να 'χει ήταν πολύ sloppy το παιξιμο.

 

Ευχαριστώ Γιάννη!

  • Like 1

Γιώργος

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση
×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου