Προς το περιεχόμενο

Cubase 5 PRO τιμη


Προτεινόμενες αναρτήσεις

Καλημερα σας. Θελω να πουλησω το Cubase 5 και δεν ξερω ποσο να το κοστολογισω.

Υπαρχει καποιος να μου πει ποσο περιπου θα ηταν μια καλη τιμη για ενα τοσο παλιο DAW

Ευχαριστω

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν είναι σωστό να σου προτείνω τιμή, απλά έχε στο νου σου ότι 160 ευρώ είναι το upgrade για το 11.

 

Άρα 340 είναι το ταβάνι (γιατί 340 + 160 = 500, όσο πουλάει ο τόμαν το 11). Το πόσο κάτω από τα 340 (ή και πάνω) είναι δική σου υπόθεση, αλλά για μένα δεν παίζει τόσο ρόλο η παλαιότητα του 5 γιατί πάντα υπάρχει η δυνατότητα του update με 160 ευρώ στην τελευταία έκδοση, η οποία επιτρέπει την χρήση οποιουδήποτε cubase. (Αν έχεις το 11, μπορείς να τρέξεις το 10, το 9, το 8 κτπ κτπ)

 

Αυτό από εμένα, απλά ήθελα να τη βάλω αυτή την παράμετρο γιατί τη θεωρώ σημαντική.

 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Guru

Επίσης, λάβε υπ'όψη πως για κάποιον που ξεκινάει, το Cubase Elements 11 αυτή τη στιγμή κοστίζει €95.

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

6 ώρες πριν, Μανώλης Χναράκης είπε

Επίσης, λάβε υπ'όψη πως για κάποιον που ξεκινάει, το Cubase Elements 11 αυτή τη στιγμή κοστίζει €95.

 

 

Αυτό που λέει ο Μανώλης είναι πολύ σημαντικό γιατί τα specs του Elements 11 είναι καταπληκτικά και κοστίζει μόνο 95€! Σίγουρα κάνει χαλάστρα σε όσους θέλουν να πουλήσουν παλιό Cubase σε καλή τιμή..

Από την άλλη, βέβαια, η τεχνολογία σε αυτά τα προγράμματα έχει προχωρήσει πολύ παρακάτω και είναι λογικό να συμβαίνουν αυτά.. Υπάρχουν και δωρεάν λύσεις καλές..

Επεξεργασμένο από John Tzinieris
  • Like 2

 

🔇🔇🔇

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καρδούλες στον Tzinieris για το >δωρεάν λύσεις καλές

 

Μην ξεχνάμε ότι υπάρχει και το /r/LinuxAudio

 

Έχω όμως την υποψία ότι είμαστε όλοι λιγουλάκι ΟΟΤ, o OP απλά θέλει να διώξει το version5. Αν δεν είχα ανάγκη τα μετρητά θα το έπαιρνα με ανταλλαγή μια πλήρη Audigy 2 ZS (breakout box, midi, remote etc) που μόλις μου χαρίσανε και δεν την χρειάζομαι. Αν δεν την θέλει κανείς από σάς θα την βγάλω αγγελία. Επίσης δίνω το μισό μου βασίλειο για ένα φρέσκο Wavelab (in Steinberg we trust).

 

 

Επεξεργασμένο από mitsar
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

θα γράψω δυο τρια φακτς.

1. το 5 είναι ολοκληρωμένο πακέτο. Εχει τα πολύ προχωρημένα που δεν έχουν τα lite. Σίγουρα από το 5 στο 11 τα lite κάνουν πολλά, αλλά κάποια κεφαλαιώδη δεν τα κάνουν. Πχ export track, autotune και άλλα που μου διαφεύγουν

2. ό,τι και να λέμε προ ξε προ, το 5 είναι παλιό. Δεν μπορεί να πουληθεί όσο κάνει η διαφορά για να πάρεις σήμερα το 11. Κανείς δεν θα μπει στη διαδικασία αυτή, να κάνει ξανα registration αν δεν ισχύει το παλιό, αν σε δεχτεί η steinberg κλπ

3. Τετοιες αγορές ενέχουν τον κίνδυνο κάποιου ρίσκου. Δεν το ίδιο να είσαι existing customer κλπ. Η διαδικασία license transfer είναι πολύπλοκη σήμερα

4. Η χρήση με 10άρια εγκυμονεί κινδύνους συμβατότητας, το έχω δοκιμάσει και ξέρω. Με 7άρια ...άλλο θέμα. Με λειτουργικά όσο πιό πίσω σίγουρα ναι. Επίσης είναι το θέμα συμβατότητας των νέων εφαρμογών και Plugins. Αν είναι να δουλεύεις με halion όλη μέρα ΟΚ. Κανένα πρόβλημα.

  • Like 2

με σήμα το μπιφτέκι

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου