Προς το περιεχόμενο

Jim Politis


mitsar

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Ερωτήματα:

-Τον κύριο αυτό που μου συνέστησε να τον ακούσω ένας φίλος (μη μουσικός), τον γνωρίζετε;

- Γιατί δεν είναι μέλος;

- Γιατί οι μουσικοί που τον σχολιάζουν δεν είναι μέλη;

 

 

 

Επεξεργασμένο από mitsar
  • Like 3
  • Ευχαριστώ 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

7 λεπτά πριν, mitsar είπε

Ερωτήματα:

-Τον κύριο αυτό που μου συνέστησε να τον ακούσω ένας φίλος (μη μουσικός), τον γνωρίζετε;

- Γιατί δεν είναι μέλος;

- Γιατί οι μουσικοί που τον σχολιάζουν δεν είναι μέλη;

 

1. όχι

2. δεν είναι απαραίτητο

3. δεν είναι απαραίτητο

 

 

 

καλός είναι. Not my style nor my liking.

(τουλάχιστον παίζει τελε)

με σήμα το μπιφτέκι

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

29 minutes ago, dimsonic said:

2. δεν είναι απαραίτητο

3. δεν είναι απαραίτητο

Δεν ρωτάω αν είναι απαραίτητο ή όχι, απλά τονίζω

α) την πολυδιάσπαση που υπάρχει ανάμεσα στις μουσικές κοινότητες

β) ότι ο συγκεκριμένος και το συγκεκριμένο είδος μουσικής δεν ενδιαφέρονται να συζητάνε, κάθονται σε ένα στούντιο και γράφουν

γ) οι μουσικοί του ιδίου στυλ επιβραβεύυν και ενθαρρύνουν τον μουσικό, δίνοντας κίνητρα και έμπνευση.

 

Δηλαδή απαντώ στα ερωτήματά μου, αλλά θέλω και τις απόψεις σας. Αν γραμμή είναι να απορρίπτουμε όλους όοσυς βρίσκονται εκτός noiz, ανακαλώ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

4 λεπτά πριν, mitsar είπε

Δεν ρωτάω αν είναι απαραίτητο ή όχι, απλά τονίζω

α) την πολυδιάσπαση που υπάρχει ανάμεσα στις μουσικές κοινότητες

β) ότι ο συγκεκριμένος και το συγκεκριμένο είδος μουσικής δεν ενδιαφέρονται να συζητάνε, κάθονται σε ένα στούντιο και γράφουν

γ) οι μουσικοί του ιδίου στυλ επιβραβεύυν και ενθαρρύνουν τον μουσικό, δίνοντας κίνητρα και έμπνευση.

 

Δηλαδή απαντώ στα ερωτήματά μου, αλλά θέλω και τις απόψεις σας. Αν γραμμή είναι να απορρίπτουμε όλους όοσυς βρίσκονται εκτός noiz, ανακαλώ.

 

αν έχεις την εντύπωση ότι οι μουσικοί της χώρας, ή όλοι οι μουσικοί της χώρας ή μεγάλος αριθμός αυτών συχνάζουν εδώ, δυστυχώς κάνεις λάθος. 

Η δική μου εντύπωση στα 6-7 χρόνια που παρακολουθώ τον χώρο και δραστηριοποιούμαι είναι ότι ένας πολύ μικρός αριθμός ασχολείται και διαβάζει, πολύ λιγότερος γράφει εδώ και ακόμα λιγότερος είναι ενεργός και μουσικά δηλαδή ανεβάζει συνθέσεις. Επίσης ακόμα λιγότερος είναι ο κόσμος που θα ασχοληθεί με το genre που ανήρτησες. Η πλειοψηφία κινείται στον χώρο του ροκ, μεταλ κλπ. 

Σχετικά με το β. ναι ισχύει για πολλούς.

γ. ναι γίνεται αλλά δεν αποτελεί το νοιζ κοινό τόπο για όλους.

με σήμα το μπιφτέκι

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

πχ 

να το κάνω πιό λιανά.... επειδή είσαι νεοφερμένος

 

τον κάτωθι τον ανακάλυψα πριν κάποια χρόνια και συχνά αναρτώ εδώ βίντεο του, σε βαθμό που παρεξηγούμαι κι όλας (ότι πχ είναι πρώτος μου ξάδερφος ή κάτι τέτοιο). Σε διαβεβαιώ ότι ο ενθουσιασμός των θαμώνων περιορίζεται συνήθως σε αριθμό που μετράται με τα δάκτυλα ενός ή ενίοτε δυο χεριών.

Αυτό δεν σημαίνει ότι περνάει απαρατήρητος, αλλά πολύς κόσμος θα τον προσπεράσει ή θα επιλέξει πχ έναν άλλον όπως Satriani, Malmsteen, Knopfler, Gallagher.....(τυχαία ονόματα).

 

 

  • Like 1

με σήμα το μπιφτέκι

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 minute ago, dimsonic said:

νεοφερμένος

Εγώ θα ήμουν πολύ περήφανος αν είχα τέτοιο ξάδερφο. Αν με πρόσβαλαν εδώ θα πήγαινα κατευθείαν στο xaderfos.gr

 

Όπως καταλαβαίνεις, κάνω και εγώ τα γνωστά σφάλματα ενός "νεοφερμένου".

 

Αν δεν συνεχίσει να είναι ενδιαφέρον, θα διασωληνωθώ από μόνος μου χωρίς να το καταλάβω.

  • Χαχα 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 λεπτά πριν, mitsar είπε

Εγώ θα ήμουν πολύ περήφανος αν είχα τέτοιο ξάδερφο. Αν με πρόσβαλαν εδώ θα πήγαινα κατευθείαν στο xaderfos.gr

 

Όπως καταλαβαίνεις, κάνω και εγώ τα γνωστά σφάλματα ενός "νεοφερμένου".

 

Αν δεν συνεχίσει να είναι ενδιαφέρον, θα διασωληνωθώ από μόνος μου χωρίς να το καταλάβω.

 

 

τα ίδια συμβαίνουν με κάθε νεοφερμένο, μέχρι να ενταχθεί.

Τα ίδια θυμάμαι γίνανε και με μένα. Σίγουρα πάντως τον τελευταίο καιρό το κλίμα έχει αλλάξει προς το καλύτερο όσον αφορά στην "αποδοχή" νεοφερμένων

με σήμα το μπιφτέκι

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δήμο τσέκαρε πάντως τον Πολίτη, έχει εξαιρετικά δείγματα δουλειάς

https://jimpolitisofficial.wixsite.com/jimpolitis/bio

 

Νομίζω ότι έβγαλες βεβιασμένα συμπέρασμα
 

 

Επεξεργασμένο από Tamtam
  • Like 4
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου