Προς το περιεχόμενο

Πρόβλημα ήχου σε Tascam VL-X5 (πώς ανοίγει αυτό το μαραφέτι;)


Προτεινόμενες αναρτήσεις

Έχω χρησιμοποιήσει τάσκαμ. έχει λογικά ένα κουμπί από πίσω και εφόσον είναι στη πρίζα θα έπρεπε να ανοίξει...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παράθεση

Αν δεν μπορείς να το ανοίξεις, πήγαινέ το στο εξουσιοδοτημένο service.

Πιθανότατα αυτό θα γίνει, ούτως ή άλλως ένα βασικό έλεγχο στις συνδέσεις που φαίνονται ήθελα να κάνω, οπότε ας γίνει εκεί και αυτό. Ευχαριστώ για το χρόνο σου!

 

Παράθεση

έχει λογικά ένα κουμπί από πίσω και εφόσον είναι στη πρίζα θα έπρεπε να ανοίξει...

Αν κατάλαβα καλά το post σου μιλάς για την ενεργοποίηση του monitor; Αν ναι, δεν έχω τέτοιο πρόβλημα ... το monitor είναι κανονικά στην πρίζα στην ίδια θέση που ήταν τα τελευταία 15 χρόνια και δεν έχει ήχο. Όταν λέω για άνοιγμα εννοώ το καπάκι στην πίσω μεριά.. Ευχαριστώ πάντως.

 

Παράθεση

δεν στο προτείνω (πάντα η λύση της αντιπροσωπείας προηγείται) αλλά αν για τους όποιους λόγους καταφύγεις σε τεχνικό πέραν αυτής, το παρακάτω θα σου (και θα του) είναι χρήσιμο (προς αποφυγήν των όχι σπάνιων σε ανάλογες περιπτώσεις "δραμάτων εκ τυφλών επισκευών")...😉

Ευχαριστώ npap. Το είχα δει και γω αλλά οι γνώσεις μου σε ηλεκτρονικά δεν θα μου επέτρεπαν να επέμβω στο κύκλωμα. Μόνο προφανή προβλήματα στις συνδέσεις καλωδίων ήθελα να κοιτάξω, οπότε το service είναι μονόδρομος ούτως ή άλλως. 

Ιντονέησον ημάς

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Έχω τα VL A4. Ανοίγουν βγάζοντας τις βίδες αστεράκι και μετά θέλει λίγο δύναμη στο τράβηγμα το καπάκι. "Ξεκόλλα" καπως το γύρω-γύρω με μια πλαστική σφήνα.

Σε πρόβλημα που είχαν τα δικά μου η αντιπροσωπία δε μπόρεσε να μου τα φτιάξει. Τα έφτιαξε όμως μια χαρά άλλος τεχνικός. Όταν τα πήγα πάλι στον ίδιο για άλλο πρόβλημα μου είπε ότι δεν τα αναλαμβάνει επειδή είναι class D.

Τελικά τα πήγα στον Δημήτρη Αναγνωστόπουλο στην Καλλιθέα και μου τα έφτιαξε μια χαρά. Με βάση την εμπειρία μου τον συστήνω χαλαρά.

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Χρήσιμη πληροφορία για το ξεκόλλημα αν και το ψιλοδοκίμασα χωρίς να πειστώ ότι μπορεί να κουνηθεί κάτι.

 

Υποψιάζομαι ότι μπορεί να έχει κάποιο λαστιχάκι στην επαφή το οποίο με τα χρόνια έχει γίνει λιώμα.

Για το service, βλέποντας ... πήρα τηλ. στην Elina και θα τα πάω αύριο.

Αν δεν βγει άκρη έχω άλλο τεχνικό υπόψη με καλές συστάσεις από φίλο στουντιά, οπότε θα πάει εκεί.

 

 

 

 

Ιντονέησον ημάς

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση
×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου