Προς το περιεχόμενο

Αγαπημένο άρωμα


ex-Dr. No

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Και οτι σκαφτόμουν ν'ανοιξω το ιδιο τοπικ :)

Guerlain Vetiver (το τελειοτερο αντρικό άρωμα), Dior Eau Sauvage (το παλιό), Davidoff Cool Water, Jo Malone Amber Lavender, Pinaud Citrus Musk, Old Spice,  Μενουνος Λεβαντα και νo10 (λεμονι), Hermes Eau D'orange Verte

και after shave το Pinaud Clubman After shave lotion(καρατούρμπο, θέλει αραίωμα) ή μια λοσιον με μέντα Alcolado Glacial και θαθελα ενα Tabac γιατι μυριζει υπεροχα και μιά καλή κιθάρα

Ωραίος Superfunk, παίζεις παραδοσιακά θα σου αρέσει το Pinaud after shave, τσέκαρε το

hint:

έχει ο Παπουτσάνης σαπουνι tabac πολυ φτηνοτερο απο το γνήσιο, ειναι φανταστικο για την ντουλαπα.

 

 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 52
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Εδώ και μια δεκαετία σχεδόν αποκλειστικά και μόνο Chanel 

 

Αρχικά την Allure Homme την καφέ 

 

και πλέον με ψιλοκέρδισε η Bleu 

 

 

  • Like 1

"There’s no mystery in my gear. And if any, then it’s hidden between hands, heart and soul. It simply must be the way I play" ~ Criss Oliva

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

27 λεπτά πριν, gutter είπε

θα σου αρέσει το Pinaud after shave, τσέκαρε το

 

Το τσέκαρα αλλα δυστυχώς είχα και καβατζα ένα original από τα 80s και δυστυχώς καμία σχέση..όταν έκανα τη σύγκριση...

Έχω στη θέση του το Pitralon  που είναι η γερμανική απάντηση σε αυτό και είναι καταπληκτικό, και επίσης σούπερ κλασσικό. 

29 λεπτά πριν, gutter είπε

το Pinaud Clubman After shave lotion(καρατούρμπο, θέλει αραίωμα

 

Όχι ρε συ μια χαρά είναι και έτσι :) εχω καταναλώσει λίτρα από δαύτο αλλα το bay rum της ίδιας εταιρείας μου αρέσει πλέον περισσότερο. 

30 λεπτά πριν, gutter είπε

μια λοσιον με μέντα Alcolado Glacial

 

Αυτό ναι ΙΝΕ τούρμπο  :)

Επεξεργασμένο από Superfunk

www.soundcloud.com/superfunk12

https://superfunk12.wordpress.com/

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

4 ώρες πριν, Superfunk είπε

 

 

Και που να δεις τα κΣυριστικα μου ....😅

 

 

16161491699563547812160560878441.jpg

Επειδή ξέρω ότι είσαι μάστορας, ήθελα να ρωτήσω, τα πινέλα μήπως χαλάνε αν τα αποθηκεύουμε έτσι; 

Brut και από μένα. Η δροσεράδα και αίσθηση φρεσκάδας-καθαρότητας, και αντρίλας που ένιωσε πριν αρκετά χρόνια το μετεφηβικό μου προσωπάκι όταν την πρωτοδοκίμασα (εννοείται στην παλιά συσκευασία) δεν θα την ξεχάσω ποτέ.

Πέρα απ’ την πλάκα, τα νεώτερα after shave αφήνουν μια αίσθηση λιπαρότητας που το καλοκαίρι, αλλά και τον χειμώνα, μ’ ενοχλεί

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Απεχθάνομαι όλα τα αρώματα και τα αποσμητικά

Με πιάνει δύσπνοια όταν μυρίσω κάτι τέτοιο.

Καλύτερο είναι το συχνό μπάνιο η έστω μερικά κλωνάρια λεβάντας στην ντουλάπα των ρούχων.

Ευτυχώς δεν μπαίνω ποτέ σε ΜΜΜ.

 

 

Επεξεργασμένο από Κβαντική Διεμπλοκή
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ερωτηση: μιας και εχουμε πιασει τα παλια κλασσικα aftershave και το "δεν τα κανουν οπως παλια", εχει δοκιμασει κανεις να φτιαξει δικο του? Θυμαμαι ειχα δει καπου ενα αρθρο με συνταγες, για το πως να φτιαξεις στο σπιτι με βασικα υλικα κλασσικα barber-shop aftershaves, και με ειχε τριγκαρει να το δοκιμασω, αλλα δεν ετυχε. 

Υ.Γ. Old Spice και Brut για aftershave (που δεν χρησιμοποιω σαν aftershave really αφου εχω μουσι αλλα τεσπα) και για αρωμα τα τελευταια χρονια εχω κολλησει με την Korres Mountain Pepper Bergamot Coriander (σαν σαλατα ακουγεται).

Mountain Pepper Bergamot Coriander Korres for men

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, ekim είπε

ήθελα να ρωτήσω, τα πινέλα μήπως χαλάνε αν τα αποθηκεύουμε έτσι; 

 

Αν είναι στεγνά όχι. 

Αν είναι βρεγμένα τα αφήνουμε πρώτα να στεγνώσουν  έτσι και μετά τα αποθηκεύουμε. 

 

 

16161665481605970656070841777237.jpg

 

Βεβαια ολα αυτα...ΥΠΟΤΙΘΕΤΑΙ...μια και απο τα 41 χρονια που κΣυριζομαι με πινελο....τα τελευταια 12 με τα ΙντερνΕτσ εμαθα οτι δεν πρεπει να αφηνουμε τα πινελα βρεγμενα ορθια...και κανενα δεν μου χαλασε (το μικρο της φωτο το εχω απο το 1980 και ηταν μεχρι το 2000 το μοναδικο μου πινελο,ουτε ξερω τι μαρκα ειναι,το εικονιζομενο απο αΠανου ειναι ενα Muhle που πηρα το 2000 και αυτο...ορθιο το ειχα ενω το κοκκινο το.....χοιρινο που πηρα φετος σε μια στιγμη...καταναλωτικης τρελλας :)  κανει 6 ευρω οποτε και να χαλασει σε...10 χρονια...που δεν θα χαλασει...δεν τρεχει και τιποτα...  .....)

Επεξεργασμένο από Superfunk

www.soundcloud.com/superfunk12

https://superfunk12.wordpress.com/

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Terre d hermes και παλαιοτερα Dolce gabbana. Απο after shave οτι κατσει, συνηθως Tabac, αλλα μια φορα στις δυο εβδομαδες που ξυριζομαι λογω δερματοπαθειας, ουτε με αγιο μυρο δεν φτιαχνει η επιδερμιδα ετσι που γινεται μετα το ξυρισμα.

 

Παρεπιπτοντως στους φανατικους των αρωματων συμβουλη, ποτε στο δερμα, παντα στα ρουχα. Δεν υπαρχει λογος να γινεται απορροφηση  των συστατικων ενος αρωματος, απο το δερμα, που αφενος δεν ξερετε ποια ειναι και αφετερου δεν υποκεινται σε καποιον ελεγχο απο καποιο φορεα οπως πχ τα φαρμακα.

hermes-terre-dhermes___27.jpg

Επεξεργασμένο από fenderiarhs

2 things are infinite:the universe&human stupidity

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγώ χρησιμοποιώ ανέκαθεν το ΑΧΕ.

 Γι αυτό έβγαζα δεκάδες γκόμενες.

 Φόραγα ΑΧΕ γι αυτό δεν χρειαζόταν να προσπαθήσω πάρα πολύ.

χαχαχαχαχαχαχαχαχα

 

  • Χαχα 1

O Influencer Των Συνθεσάιζερ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου