Προς το περιεχόμενο

Από ποιο group έχετε τις περισσότερες live ηχογραφήσεις;


Προτεινόμενες αναρτήσεις

Επειδή έβαλα τώρα να ακούσω καπάκι 7 live ηχογραφήσεις του Jean-Luc Ponty της περιόδου 1977-78 (καθόσον ο Ponty ανήκει στο δωδεκάθεο της μυθολογίας μου) που τις έχω κατεβασμένες νόμιμα από το SugarMegs.org (.wma !), είχα την φαεινή ιδέα να σας ρωτήσω:

 

Από ποιο συγκρότημα έχετε στον δίσκο σας κατεβασμένες (τα YT, Soundcloud, official boots etc δεν μετράνε) τις περισσότερες live ηχογραφήσεις;

Επεξεργασμένο από mitsar
typos
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ex-Πάνος Χελιδόνης

TANGERINE DREAM.

Όλοι οι live δίσκοι τους είναι καινούρια μουσική διότι κάθε συναυλία τους περιείχε νέο υλικό.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 hour ago, stavros_d80 said:

quen.jpg

scorp.jpg

barc.jpg

for.jpg

dur.jpg

mad.jpg

the-verve-glastonbury-2008 (1).jpg

scil.jpg

 

Νομίζω ότι δεν έγινα σαφής :-(

Μιλάω για πράγματα που ΔΕΝ είναι boot, δεν είναι unofficial releases, δεν πωλούνται και δεν έχουν εξώφυλλα κλπ. Μιλάμε για trade materials.

 

 

1 hour ago, Πάνος Χελιδόνης said:

οι live δίσκοι τους

Νομίζω ότι δεν έγινα σαφής :-(

Μιλάω για πράγματα που ΔΕΝ είναι boot, δεν είναι unofficial releases, δεν πωλούνται και δεν έχουν εξώφυλλα κλπ. Μιλάμε για trade materials.

Επεξεργασμένο από mitsar
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 ώρες πριν, mitsar είπε

Νομίζω ότι δεν έγινα σαφής :-(

Μιλάω για πράγματα που ΔΕΝ είναι boot, δεν είναι unofficial releases, δεν πωλούνται και δεν έχουν εξώφυλλα κλπ. Μιλάμε για trade materials.

να σου πω την αληθεια εκει που επαιζα με τον Michael Jackson το '94 στο tour το έγραψα αλλά δεν το ανεβάζω με φώναξε η δισκογραφικη λογω πνευματικων.....🤣😅😛

33 1/3333cos301/2sqrt564,0909{fx-dty/sqrtz}

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ex-Πάνος Χελιδόνης
4 ώρες πριν, mitsar είπε

Νομίζω ότι δεν έγινα σαφής :-(

Μιλάω για πράγματα που ΔΕΝ είναι boot, δεν είναι unofficial releases, δεν πωλούνται και δεν έχουν εξώφυλλα κλπ. Μιλάμε για trade materials.

Pink Floyd // Guns n'roses

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 hours ago, Tamtam said:

Phish

Barenaked Ladies ???

 

 

 

3 hours ago, Πάνος Χελιδόνης said:

Pink Floyd

Στατιστικά αυτό περίμενα σαν #1. Εκατοντάδες ηχογραφήσεις, σταμάτησα κάποτε να τις μαζεύω, γιατί ο 400ΜΒ δίσκος γέμισε!

Επεξεργασμένο από mitsar
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Metallica....όλα τα επίσημα σε διάφορες εκδόσεις το καθένα (είμαι συλλέκτης από το 1995) και όλα τα live που έχουν κάνει γενικά στην καριέρα τους (ως bootlegs) μείον καμία 20ρια μεταξύ 1982 (pre-Kill Em All era) και 1988...που μάλλον δεν τα χει και κανένας... :-) 

  • Like 1

"The Tone Is In The Gear.....The Skill Is In The Hands"

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση
×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου