Προς το περιεχόμενο

5 Teles & 1 strat


Προτεινόμενες αναρτήσεις

ΑποτελΖματα:

 

1.MJT/Musikraft ash/rw, με κτηνωδες (1,1") qs maple/rw μπρατσο,10" radius,SD Antiquity pickups,βαρος 7,2 pounds,Gotoh brass bridge plate/brass saddles,6105 frets 

2.2004 Fender 8502 ,ash/maple ,all stock,medium U shape μπρατσο,9,5" radius, βαρος 7,4 pounds,steel bridge plate,brass saddles,medium jumbo frets

3. @argytar Tele,corina/1" full U κτηνωδες one piece maple neck,9,5" radius,Q Pickups A2/A5 set,βαρος 7,9 pounds,Gotoh brass bridge plate/brass saddles ,brass nut,brass ferulle block,6150 frets

4.2011 American std ,alder/rw ,με aftermarket brass saddles,brass bridge plate,Q pickups A2 bridge pickup,stock neck pickup ,λεπτο c shape μπρατσο,9,5" radius & βαρος 7,8 pounds. ,medium jumbo frets

5.MJT/WARMOTH thinline ,ash/rw, με παχυ (1") boatneck μπρατσο, 7,25" radius ,Tim Le Claire pickups,βαρος 6,8 pounds,Gotoh brass bridge plate/brass saddles ,6150 frets

6. @argytarStrat,CBS Headstock,corina/rw (slab) /maple,1" custom V/U neck,9,5" radius,Fender 65 Pure Vintage Pickups (base plate on bridge),Wilkinson trem with block steel saddles and steel block,βαρος 7,3 pounds,6150 frets.

Επεξεργασμένο από Superfunk

www.soundcloud.com/superfunk12

https://superfunk12.wordpress.com/

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

13 λεπτά πριν, Superfunk είπε

 

6. @argytarStrat,CBS Headstock,corina/rw (slab) /maple,1" custom V/U neck,9,5" radius,Fender 65 Pure Vintage Pickups (base plate on bridge),Wilkinson trem with block steel saddles and steel block,βαρος 7,3 pounds,6150 frets.

 

 

τι κέρδισα?

  • Ευχαριστώ 1

με σήμα το μπιφτέκι

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

9 λεπτά πριν, dimsonic είπε

cool

which one?

can I choose?

 

 

ON 2ND THOUGHT....αποφασισα να σου χαρισω τις χορδες της strat που θα αλλακΣω σημερα γιατι την χαντακωσαν την κιθαρα....ακου εκει 10 ωρων χορδΑΙ....τι ημεθα?ΚομοΥνισται? 🤣🤣🤣 

 

Εξω απο την πλακα ,πΓια θα διαλεγες?

www.soundcloud.com/superfunk12

https://superfunk12.wordpress.com/

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

38 λεπτά πριν, Superfunk είπε

5.MJT/WARMOTH thinline ,ash/rw, με παχυ (1") boatneck μπρατσο, 7,25" radius ,Tim Le Claire pickups,βαρος 6,8 pounds,Gotoh brass bridge plate/brass saddles ,6150 frets

Έχω εκφράσει πολλάκις τον θαυμασμό μου για την συγκεκριμένη, είναι τυχαίο που μου ακούστηκε καλύτερα απ’ όλες;

Έλα Νίκο πες την αλήθεια, θες να στείλεις καμία και θες βοήθεια στο ν’ αποφασίσεις ποια 🥰

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

10 λεπτά πριν, Superfunk είπε

 

Εξω απο την πλακα ,πΓια θα διαλεγες?

 

την 8502

  • Like 1

με σήμα το μπιφτέκι

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

όποιος θέλει να μάθει πως το βρήκα, εκτός από το ότι χρησιμοποίησα τα προσφάτως πιστοποιημένα ώτα μου από τον ίδιο τον κατασκευαστή της στρατ, πολύ ευχαρίστως να σας αποκαλύψω το μυστικό 🥰

με σήμα το μπιφτέκι

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, dimsonic είπε

όποιος θέλει να μάθει πως το βρήκα, εκτός από το ότι χρησιμοποίησα τα προσφάτως πιστοποιημένα ώτα μου από τον ίδιο τον κατασκευαστή της στρατ, πολύ ευχαρίστως να σας αποκαλύψω το μυστικό 🥰

 

ε ενταξει ο bridge pickup της strat οτι και να του....βαΝεις....strat bridge pickup θα ειναι....🤣🤣 

(you can't polish a turd έλεγαν στο χωρΓιο μου  😂

 

γενικα αγαπω τις strat αλλα ειναι κιθαρες γΚαρνταρομπας in my book....συμπληρωματικες αν θελω κανα tremolo ή κανα sound effect ηχο ,κΣερεις αυτους τους αστειους neck+middle ή middle+bridge που χρησιμοποιανανΤε στι.... υπερπαραγωγες των Κατσιμιχαιων 🤣  (πλακα κανω φυσικα εχουν γραφτει αριστουργηματα με αυτους τους ηχους απλα....δεν ειναι για εμενα....)

Επεξεργασμένο από Superfunk
  • Like 1

www.soundcloud.com/superfunk12

https://superfunk12.wordpress.com/

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου