Προς το περιεχόμενο

Χορτάτο αρκούδι από φαγητό ζεσταμένο σε Microwave, χορεύει?...


npap

Προτεινόμενες αναρτήσεις

2 ώρες πριν, harilatron είπε

Αλλά ο διακόπτης δεν δούλεψε και για ένα δευτερόλεπτο έφαγα όλο το 1 KW στο κεφάλι όπως είχα σκύψει να πάρω την κούπα

 

Για αυτό το καλοκαίρι που σε είδα είχες βγάλει μαλλιά?

  • Χαχα 5

www.soundcloud.com/superfunk12

https://superfunk12.wordpress.com/

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγώ λέω περί βλαπτικότητας, ας προσέξουν όσοι ενδιαφέρονται πιο άμεσους κινδύνους που έχουν συσχετιστεί στο μέγιστο βαθμό με κινδύνους για την υγεία, όπως η παχυσαρκία, το κάπνισμα, η υπερβολική κατανάλωση αλκοόλ και η μητέρα που λειτουργεί καταλυτικά στην εκδήλωση των περισσοτέρων νόσων υψηλής θνησιμότητας, το ΣΤΡΕΣ.

 

 Αυτό να τους ανησυχήσει πιο πολύ παρά η συνωμοσία Bill Gates-φαρμακευτικών-αδελφοτήτων για το ξεπάστρεμα του πλανήτη.

 

 Αν όλοι οι άνθρωποι πρόσεχαν αυτά και έβαζαν στη ζωή τους την ΣΥΣΤΗΜΑΤΙΚΗ ΑΘΛΗΣΗ (όχι ένα απλό περπάτημα, μια ρουτίνα δηλαδή) 4-5 ώρες την εβδομάδα και πρόσεχαν την ποσότητα κυρίως και την ποιότητα δευτερευόντως αλλά εξίσου σημαντικώς για εμένα θα είχαμε τα νοσοκομεία να βαράνε μύγες που λέει ο λόγος και τότε θα αναγκάζονταν να συνωμοτήσουν πραγματικά γιατί θα είχαμε σοβαρότατο πρόβλημα υπερπληθυσμού.

 

 χααχαχαχαχα

 Έτσι είναι, έτσι.

 Κάποια τα σπούδαξα εγώ κάποτε και ΚΣΕΡΩ.

 

 Γι αυτό προσοχή γιατί καμιά φορά όπως έλεγε και ο ΚΥΡΙΟΣ ΙΗΣΟΥΣ ΧΡΙΣΤΟΣ ( αυτός δεν το έλεγε νομίζω) διυλίζουμε τον κώνωπα αλλά καταπίνουμε την κάμηλο.

 

  • Like 4

O Influencer Των Συνθεσάιζερ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τα μικροκύματα αλλάζουν τη σύσταση του αίματός σας

Σε μια ελβετική κλινική μελέτη, οι ερευνητές διαπίστωσαν ότι η σύσταση του αίματος αλλάζει σε άτομα που κατανάλωναν τακτικά γάλα και λαχανικά, τα οποία ζέσταιναν σε φούρνο μικροκυμάτων. Συγκεκριμένα, τα ερυθρά τους αιμοσφαίρια μειώθηκαν, ενώ τα επίπεδα των λευκών αυξήθηκαν μαζί με τα επίπεδα χοληστερόλης. Η μη ιονίζουσα ακτινοβολία των μικροκυμάτων μπορεί να προκαλέσει αλλαγές στο αίμα και τον καρδιακό σας ρυθμό.

Τα μικροκύματα μπορούν να επηρεάσουν τον καρδιακό σας ρυθμό

Τα μικροκύματα μπορούν να επηρεάσουν άμεσα το σώμα σας, λόγω της ακτινοβολίας 2.4 GHz (η συνήθης συχνότητα ακτινοβολίας, που εκπέμπεται από φούρνους μικροκυμάτων). Μια μελέτη που πραγματοποιήθηκε από την δρ Magda Havas του πανεπιστημίου Trent, έδειξε ότι τα επίπεδα της ακτινοβολίας που εκπέμπονται από ένα φούρνο μικροκυμάτων επηρεάζουν τόσο το επίπεδο του καρδιακού ρυθμού όσο και την μεταβλητότητά του. Τα επίπεδα αυτά είναι εντός των προβλεπόμενων οδηγιών ασφάλειας, αλλά τείνουν να προκαλούν άμεσες και δραματικές αλλαγές στον καρδιακό ρυθμό. Εάν αντιμετωπίζετε ακανόνιστο καρδιακό ρυθμό ή οποιοδήποτε πόνο στο στήθος και τακτικά καταναλώνετε τροφές,  που έχουν εκτεθεί σε μικροκύματα, ίσως θα ήταν καλύτερο για εσάς να διακόψετε τη χρήση του φούρνου μικροκυμάτων, πάντα σε συνεννόηση με το γιατρό σας.

 

Τα μικροκύματα μπορούν να επιφέρουν σχιζοφρένεια.

 

 Σε μια μελέτη του Ινστιτούτου Μεϋερ της Κορνοουγλάνης που πραγματοποιήθηκε με ταυτόχρονες δοκιμές σε ανθρώπους και εθελοντές χιμπατζήδες που εκτέθηκαν σε λειτουργία πολλών φούρνων μικροκυμάτων σε δωμάτιο, βρέθηκε συσχετισμός της έκθεσης στη μη  ιονίζουσα ακτινοβολία των φούρνων με την αλλοίωση του συνενζίμου Q12b (τρικυκλοφωσφορική πορδιαμίνη) με αποτέλεσμα την ανεξέλεγκτη συμπεριφορά των ανθρώπων και την ανάπτυξη ικανότητας ομιλίας στους χιμπατζήδες χαχαχαχαχαχαχαχαχα🤣

O Influencer Των Συνθεσάιζερ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ναι, το χρησιμοποιω εδω και καμια 20αρια χρονια, για ζεσταμα καποιων συγκεκριμενων φαγητων, κυριως σε υγρη μορφη.
Και για ξεπαγωμα, αν ξεχασω καποια φορα να βγαλω για φυσικο ξεπαγωμα καποιο κατεψυγμενο.

Εχει και grill αλλα δεν το χρησιμοποιω. Βαζω του φουρνου.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Guru
Στις 4/4/2021 στις 6:46 ΜΜ, Superfunk είπε

Για αυτό το καλοκαίρι που σε είδα είχες βγάλει μαλλιά?

 

ουφ... οπότε επιστημονικώς αφού ο Χάρης βγάζει μαλλιά, συμπερασματικά εμένα δεν μου πέφτουν λόγω της χρήσης του όπως μου λένε οι διάφοροι... ίσα ίσα που έχω ελπίδες να μου ξαναβγούν κι όσα χάνω...😇

 

head-long.jpg

 

 

 

ΥΓ. βέβαια τώρα η αλλοίωση της τρικυκλοφωσφορικής πορδιαμίνης με ανησυχεί πάλι... πτου!... πάνω που τα χα βάλει σε μια σειρά...🙄

 

 

  • Χαχα 4

δεν μιλάω αν δεν ξέρω... η σιωπή (μου) είναι χρυσός (στην τσέπη του άλλου)...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

16 λεπτά πριν, npap είπε

 

 

 

ΥΓ. βέβαια τώρα η αλλοίωση της τρικυκλοφωσφορικής πορδιαμίνης με ανησυχεί πάλι... πτου!... πάνω που τα χα βάλει σε μια σειρά...🙄

 

 

τα δυο πρώτα ήταν έγκυρα, το τρίτο το έβγαλα από το μυαλό μου και το πρόσθεσα γιατί τα κάνω αυτά ως γνωστόν, παρόλο που έφτασα τα 46 εξακολουθώ να επιδεικνύω αρκετές φορές στο forum την ανωριμότητά μου. Δεν λέω να σοβαρευτώ 🤸‍♂️🤣😜

O Influencer Των Συνθεσάιζερ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Guru
4 λεπτά πριν, cos_dr είπε

τα δυο πρώτα ήταν έγκυρα, το τρίτο το έβγαλα από το μυαλό μου

 

καλά που μου τοπες να ησυχάσω, γιατί σε συνδυασμό με την προβληματικά εξελισσόμενη μεταβολική συμπεριφορά στην δομή των προκαρυωτικών κύτταρων της ψευδοσταυροπαραβικής δικυκλοφωσφορικής αφοδευσίνης τα πράγματα θα ήταν πραγματικά δύσκολα για το ανθρώπινο γένος... 😛

 

  • Χαχα 1

δεν μιλάω αν δεν ξέρω... η σιωπή (μου) είναι χρυσός (στην τσέπη του άλλου)...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 λεπτά πριν, npap είπε

 

καλά που μου τοπες να ησυχάσω, γιατί σε συνδυασμό με την προβληματικά εξελισσόμενη μεταβολική συμπεριφορά στην δομή των προκαρυωτικών κύτταρων της ψευδοσταυροπαραβικής δικυκλοφωσφορικής αφοδευσίνης τα πράγματα θα ήταν πραγματικά δύσκολα για το ανθρώπινο γένος... 😛

 

Εγώ ξέρω και ισχύει πως αν πηγαίνεις τουαλέτα τακτικά και κάνεις κανονικά κακά και έχεις όρεξη να φας, ρεύεσαι και κλάνεις είσαι καλά.

 Άμα κάτι από αυτά δεν είναι έτσι, τότε πρέπει κάποιος να ανησυχεί και να αρχίσει να ψάχνεται. 😄

 

  • Χαχα 1

O Influencer Των Συνθεσάιζερ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλοί οι φούρνοι μικροκυμάτων - αλλά (σχετικά) μοντέρνοι 

 

Εμείς όμως οι φίλοι των vintage  (βλέπε tele 1951) προτιμάμε πιο παραδοσιακές μεθόδους 

 

image.png.47643c461845c72ee0d26dd83397eb20.png

 

Ό,τι πρέπει για το μπιμπερό του μπέμπη στις 3 το πρωί

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες


×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου