Προς το περιεχόμενο

Χορτάτο αρκούδι από φαγητό ζεσταμένο σε Microwave, χορεύει?...


npap

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Guru

η μέχρι τώρα εντύπωσή μου, είναι ότι η (σωστή εννοείται) χρήση του είναι ασφαλής για την υγεία και τον χρησιμοποιώ πολλά χρόνια (για ζέσταμα-ξεπάγωμα όχι μαγείρεμα)...  η σεβαστή μας κοινότητα τι λέει ?...ορθώς πράττω?... μήπως έχω χάσει επεισόδια?... 🤔

 

γνώμαι επ αυτού?...

 

δεν μιλάω αν δεν ξέρω... η σιωπή (μου) είναι χρυσός (στην τσέπη του άλλου)...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • npap changed the title to Χορτάτο αρκούδι από φαγητό ζεσταμένο σε Microwave, χορεύει?...

εκ πεποιθήσεως είμαι κατά.

Προσφάτως έχω βάλει λίγο νερό στο κρασί μου....διότι ανάγκα....

 

πάντως το αποφεύγω

  • Like 1

με σήμα το μπιφτέκι

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ex-Πάνος Χελιδόνης

Απο το 2004 που πρωτοαπέκτησα φούρνο μικροκυμάτων τον χρησιμοποιώ σχεδόν καθημερινά, όντως μόνο για ζέσταμα. Δε τον φοβάμαι, ούτε μου έχει παρουσιαστεί κάτι στα τόσα χρόνια χρήσης.. Εξ'άλλου, κάνω τόσα άλλα βλαβερά για την υγεία που δε δίνω σημασία πιά. Αλλά δεν είναι και για όλα τα φαγητά. Σε μερικά τους χαλάει λίγο την υφή, επειδή τους αφαιρεί την υγρασία. Πχ αν ζεστάνεις τυροπιτάκια, μαμαλιάζουν και δε λέει. Αλλά για κρεατικά, όσπρια, σούπες, ψωμιά, ζυμαρικά κλπ είναι ο,τι πρέπει.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Χρησιμοποιω κ εγω με φειδω για ζεσταμα, κ παντα στο πισω μερος του μυαλου μου ειχα καποιες αμφιβολιες ως προς την ασφαλεια του στο σκελος της υγειας. Ωστοσο αν και εψαξα δεν βρηκα κατι το εμπεριστατωμενο που να με αποτρεπει απο την χρηση του.

  • Like 2

2 things are infinite:the universe&human stupidity

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πρόσφατα αγοράσαμε καινούριο, γιατί ο παλιός τα'φτυσε.

Καθημερινή χρήση.

99% για ζέσταμα, αλλά ....

 

Ο καινούριος έχει και grill, που μπορείς να το χρησιμοποιήσεις είτε αυτόνομα, είτε σε συνδυασμό με τα μικροκύματα, άρα μάλλον θα χρησιμοποιηθεί και για κανένα ψιλοψησιματάκι.

 

Νίκο έχεις κάνει το τεστ με το κινητό να δεις αν έχει σήμα μέσα στον φούρνο με κλειστή την πόρτα?

 

Αν όχι, κάντο άμεσα.

Αν έχει σήμα μέσα στον φούρνο με κλειστή την πόρτα, τότε .... όταν αυτός είναι σε λειτουργία .... εσείς ΜΑΚΡΙΑ.

Επεξεργασμένο από fusiongtr
  • Like 3

Freud-Σαντές

Ποιητής-Ερωαναλυτής PhD-SG

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μια χαρά είναι για ζέσταμα ,καταπληκτικός και για ξεμπαγιατεμα ψωμιού (βαλε για 10 δευτερόλεπτα,όχι παραπάνω, το μπαγιάτικο ψωμί μέσα και κάθε είδους ζύμη ,ειδικά το  τσουρέκι το αγοραστο το κάνει....σαν χειροποίητο, & γίνεται φρέσκο).

Σούπερ και για ζέσταμα γάλακτος .

 

 

Επεξεργασμένο από Superfunk
  • Like 1

www.soundcloud.com/superfunk12

https://superfunk12.wordpress.com/

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Guru
2 ώρες πριν, fusiongtr είπε

Νίκο έχεις κάνει το τεστ με το κινητό να δεις αν έχει σήμα μέσα στον φούρνο με κλειστή την πόρτα?

 

Αν όχι, κάντο άμεσα.

Αν έχει σήμα μέσα στον φούρνο με κλειστή την πόρτα, τότε .... όταν αυτός είναι σε λειτουργία .... εσείς ΜΑΚΡΙΑ.

 

δεν το ξερα... ok όμως... μόλις πέρασε το τεστ ο γεράκος μου... βέβαια έχασα μια ευκαιρία να ψήσω εύκολα την Σοφία να πάρουμε χωρίς γκρίνια έναν σύγχρονο hi tech που έχω βάλει στο μάτι...😇

 

ΥΓ. Στράτο έπρεπε να δεις το βλέμμα της όταν (χωρίς να πω τίποτα πριν) άνοιξα τον φούρνο και έβαλα μέσα το κινητό μου....😁

  • Χαχα 1

δεν μιλάω αν δεν ξέρω... η σιωπή (μου) είναι χρυσός (στην τσέπη του άλλου)...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες


×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου