Προς το περιεχόμενο

Πόσες τελεκάστερ έχετε?


Πόσες κιθάρες τελεκάστερ (ανεξαρτήτως μάρκας) έχετε?  

81 μέλη ψήφισαν

  1. 1. Πόσες κιθάρες τελεκάστερ (ανεξαρτήτως μάρκας) έχετε?

    • 3 +
      9
    • 2
      10
    • 1
      26
    • Καμία
      36
  2. 2. Εκτός από τελεκάστερ που είναι η καλύτερη κιθάρα στον κόσμο, τι άλλα είδη κιθαρας έχετε στην κατοχή σας?

    • Stratocaster
      60
    • Ταυράκι (Gibson ή άλλο)
      13
    • Les Paul (Gibsonή άλλο)
      34
    • Yamaha (any)
      9
    • Ibanez (any)
      11
    • Jazzmaster (any)
      7
    • Squier (any)
      12
    • Epiphone (any)
      13
    • Άλλη - οποιασδήποτε μάρκας
      42


Προτεινόμενες αναρτήσεις

Ένα πρόχειρο τεστ για να δούμε που βρισκόμαστε ως πληθυσμός.
Το δέυτερο poll είναι πολλαπλών απαντήσεων - μπορείτε να ψηφίσετε περισσότερες από μια κατηγορίες!

Επεξεργασμένο από Tamtam
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Όσο και να αρέσει, οι Tele και όλες οι T-shape κιθάρες δε μου αρέσουν προσωπικά καθόλου. Δε πα να τραγουδάνε και άγγελοι όταν παίζεις, το σχήμα μου φαίνεται χάλια.

Επίσης αντί για Ibanez έπρεπε να έχει Superstrat, που παραπέμπει σε Ibanez, Jackson, κτλ.

Επεξεργασμένο από Alex Raptakis
  • Συμφωνώ 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Administrator

Οι επιλογές πάσχουν μιας και μπορεί να εχει πχ κάποιος Strat και Squier κ.α. οπότε θα υπάρχουν διπλά άκυρα αποτελέσματα. Δηλαδή ή μοντέλο ή μάρκα πρέπει να είναι η ψήφος.

  • Like 1
  • Συμφωνώ 1

Live and let Live.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μόλις τώρα, yameth είπε

Οι επιλογές πάσχουν μιας και μπορεί να εχει πχ κάποιος Strat και Squier κ.α. οπότε θα υπάρχουν διπλά άκυρα αποτελέσματα. Δηλαδή ή μοντέλο ή μάρκα πρέπει να είναι η ψήφος.


Ειναι πολλαπλών απαντήσεων το δεύτερο poll. Mπορείς να ψηφίσεις και strat και squier. Αμέσως να με διαβάλλεις!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

25 λεπτά πριν, fusiongtr είπε

Ούτε μια από τις ακατανόμαστες.

Παρακαλώ να λείπουν οι αφορισμοί. Σελφ τεστ κάνουμε, που είναι και της μόδας

  • Χαχα 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 22/4/2021 στις 5:06 ΜΜ, Alex Raptakis είπε

Όσο και να αρέσει, οι Tele και όλες οι T-shape κιθάρες δε μου αρέσουν προσωπικά καθόλου. Δε πα να τραγουδάνε και άγγελοι όταν παίζεις, το σχήμα μου φαίνεται χάλια.

Επίσης αντί για Ibanez έπρεπε να έχει Superstrat, που παραπέμπει σε Ibanez, Jackson, κτλ.

Και λίγα λες για την "ομορφιά της". 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

14 λεπτά πριν, teospir είπε

Και λίγα λες για την "ομορφιά της". 


Εγω τις λατρεύω τις τέλε. Είναι αλήτικες, κάνουν για όλα τα είδη μουσικής, και είναι τόσο original ως βασικό εργαλείο που όλα φαντάζουν ωραία πάνω τους - από το relic μέχρι το καλογυαλισμένο φίνις. Είναι δε, τόσο διαχρονικές ως design ώστε μπορεί κάλλιστα να τις κρατάει ένας alternative κιθαρίστας και ένας hard rockάς, ένας bluesman και μια τραγουδίστρια. Είναι απλά αξεπέραστες.

Και δεν θα πω ποια axes ΔΕΝ μ' αρέσουν γιατί θα προσβληθεί ο Αλεξ Ραπτάκης! :D

Στο παρακάτω βίντεο, αυτό που λέει στην αρχή, ότι ο neck της tele έχει παρόμοιο ήχο με της strat είναι 1000% αλήθεια...
Το καλύτερο SRV - blues ήχο που είχα ποτέ, τον είχα με την '70s τελεκάστερ που δυστυχώς δεν έχω πια... ¨Επαιζα τότε σε μια φανκ μπάντα και όποτε έπρεπε να αλλάξω θέση μαγνήτη και να αφήσω τον neck στεναχωριόμουν!
 

 

Επεξεργασμένο από Tamtam
  • Συμφωνώ 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου