Προς το περιεχόμενο

Τραπεζικο εμβασμα σε Thomann - δεν υπαρχει i-bank - πως;...


Προτεινόμενες αναρτήσεις

Πρεπει να παω πουρνο - πουρνο να σταθω στην ουρα της Εθνικης ή ειμαι τυχερος και γινεται μεσω ATM?

Η πληρωμη θα γινει μεσω καρτας, το ποσο ειναι 380 ευρω, ποια θα ειναι η προμηθεια της τραπεζας στο περιπου;...

Γιώργος, μόνο με μηδέν λιπαρά please

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μα φυσικά και έχει IBAN το Thomann. Η πρώτη μου παραγγελία έτσι έγινε, και πλήρωσα εγώ μέσω της εφαρμογής της Εθνικής, και μάλιστα όταν ήμουν στη δουλειά τότε. Πώς αλλιώς θα κάνεις τη συναλλαγή? Τι στοιχεία θα δώσεις στο ταμείο? Εννοείται ότι γίνεται πληρωμή μέσω e-banking οποιασδήποτε τράπεζας. Προφανώς αφού γίνει η παραγγελεία και διαλέξεις μεταφορά μέσω τράπεζας, τότε θα σου στείλουν τα στοιχεία του λογαριασμού. Δε θυμάμαι αν είχε προμήθεια. Νομίζω δεν είχε.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

48 λεπτά πριν, george956 είπε

ποια θα ειναι η προμηθεια της τραπεζας στο περιπου;...

 

 

Γιατι στο περίπου?

 

https://www.nbg.gr/greek/pricing-of-products-and-services/Documents/Τιμολόγιο Λοιπών Εργασιών[2]/Λοιπές Εργασίες[1]/web_portal_elliniko_timologio_loipwn_ergasiwn.pdf

 

15 λεπτά πριν, Alex Raptakis είπε

Μα φυσικά και έχει IBAN το Thomann. Η πρώτη μου παραγγελία έτσι έγινε, και πλήρωσα εγώ μέσω της εφαρμογής της Εθνικής, και μάλιστα όταν ήμουν στη δουλειά τότε. Πώς αλλιώς θα κάνεις τη συναλλαγή? Τι στοιχεία θα δώσεις στο ταμείο? Εννοείται ότι γίνεται πληρωμή μέσω e-banking οποιασδήποτε τράπεζας. Προφανώς αφού γίνει η παραγγελεία και διαλέξεις μεταφορά μέσω τράπεζας, τότε θα σου στείλουν τα στοιχεία του λογαριασμού. Δε θυμάμαι αν είχε προμήθεια. Νομίζω δεν είχε.

 

 

Ξαναδιαβασε ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ τι ρωταει ο ΟΡ...(μεταφραζοντας το ...i-bank σε e-banking 🙂 )

 

48 λεπτά πριν, george956 είπε

Η πληρωμη θα γινει μεσω καρτας,

 

 

Και γιατι δεν βαζεις το νουμερο της καρτας στο site του Thomman ?

Τι/ποια κάρτα έχεις ?(προς θεου μην την βγαλεις φωτο και την ανεβασεις στο site και απο τις 2 πλευρες 🤣

Επεξεργασμένο από Superfunk

www.soundcloud.com/superfunk12

https://superfunk12.wordpress.com/

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

5 λεπτά πριν, Alex Raptakis είπε

Μα φυσικά και έχει IBAN το Thomann. Η πρώτη μου παραγγελία έτσι έγινε, και πλήρωσα εγώ μέσω της εφαρμογής της Εθνικής, και μάλιστα όταν ήμουν στη δουλειά τότε. Πώς αλλιώς θα κάνεις τη συναλλαγή? Τι στοιχεία θα δώσεις στο ταμείο? Εννοείται ότι γίνεται πληρωμή μέσω e-banking οποιασδήποτε τράπεζας. Προφανώς αφού γίνει η παραγγελεία και διαλέξεις μεταφορά μέσω τράπεζας, τότε θα σου στείλουν τα στοιχεία του λογαριασμού. Δε θυμάμαι αν είχε προμήθεια. Νομίζω δεν είχε.

Ευχαριστω για τις απαντησεις παιδες !!!

 

Φιλε Alex σιγουρα καθε τραπεζα εχει IBAN αλλα εγω δεν εχω i-bank, δεν εχω δηλαδη τη δυνατοτητα να κανω τη συναλλαγη μεσω ιντερνετ απο το σπιτι μου και για αυτο ρωταω αν πρεπει να φορεσω μασκες, κρανη, μπαλασκες και να παω μεσα στην τραπεζα να κανω τη συναλλαγη αφου πρωτα στηθω απ' εξω στην ουρα, ή αν απλα μπορω να την κανω μεσω ATM... Εννοειται οτι ηδη ο Θωμας μου εχει στειλει IBAN και ολα στοιχεια της τραπεζας που θα γινει το εμβασμα.

Τα φωτα σας please !!!

 

41 λεπτά πριν, dimsonic είπε

δεν έχεις paypal?

 

Οχι....

Γιώργος, μόνο με μηδέν λιπαρά please

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

37 λεπτά πριν, george956 είπε

Τα φωτα σας please !!!

 

Αυτα που σου εγραψα εκανες τον κοπο να τα διαβασεις? 

Και οχι απο το ΑΤΜ δεν μπορεις να στειλεις εμβασμα . 

Επεξεργασμένο από Superfunk

www.soundcloud.com/superfunk12

https://superfunk12.wordpress.com/

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

55 λεπτά πριν, Superfunk είπε

Ξαναδιαβασε ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ τι ρωταει ο ΟΡ...(μεταφραζοντας το ...i-bank σε e-banking 🙂 )


Λέει "δεν υπάρχει", όχι "δεν έχω", έτσι υπέθεσα ότι νόμιζε ότι δεν έχει IBAN το Thomann... Οκ τώρα βγάζει περισσότερο νόημα...

Τότε ναι, θα πρέπει αναγκαστικά να πας μέσα στην τράπεζα, στο ταμείο.
Το άλλο που μπορείς να κάνεις είναι να πληρώσεις με κάρτα. Και αν δεν έχει λεφτά η κάρτα, πας στο ATM, τα βάζεις με "κατάθεση χωρίς φάκελο". Έτσι θα γλειτώσεις και τυχόν προμήθειες. Στην Εθνική που linkαρε ο SF λέει 8 ευρώ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

13 λεπτά πριν, Superfunk είπε

 

Αυτα που σου εγραψα εκανες τον κοπο να τα διαβασεις? 

Και οχι απο το ΑΤΜ δεν μπορεις να στειλεις εμβασμα . 

Δεν εκανα τον κοπο γιατι απλα δημοσιευτηκε μετα :)

H καρτα μου λεει "go 4 more - debit", "το νουμερο της καρτας στο site του Thomman", πως, που;...

Γιώργος, μόνο με μηδέν λιπαρά please

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 λεπτά πριν, george956 είπε

Δεν εκανα τον κοπο γιατι απλα δημοσιευτηκε μετα :)

H καρτα μου λεει "go 4 more - debit", "το νουμερο της καρτας στο site του Thomman", πως, που;...

 

 

εχεις λοιπον μια κανονικη debit card (με την οποια τραβας χρηματα απο τον λογαριασμο σου στην Εθνικη).

Μπορεις λοιπον στο check out του Thomann να την χρησιμοποιησεις κανονικα.

 

image.thumb.png.a90b1cf6e25258abba97b55bdc262ce1.png

www.soundcloud.com/superfunk12

https://superfunk12.wordpress.com/

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου