Προς το περιεχόμενο

Squier classic vibe 60's custom telecaster - Review


Προτεινόμενες αναρτήσεις

19 λεπτά πριν, gkourmoul1 είπε

Αυτη χωρις το λευκο binding σηκωνει τα μαυρα χρωματα. 

 

 

Εισαι και εσυ ,late, 70s αγορι...

www.soundcloud.com/superfunk12

https://superfunk12.wordpress.com/

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

27 λεπτά πριν, gkourmoul1 είπε

Αυτη χωρις το λευκο binding σηκωνει τα μαυρα χρωματα. 

Γιώργη μεγειές και από μένα.
Για μένα στο 2tsb πάει το μαύρο pg. Στο 3tsb που έχει η custom σε συνδυασμό με το binding, απλά δεν μπορείς να βάλεις κάτι άλλο πέρα από κιτρινισμένο λευκό, δεν μπορείς.

 

Ρε ‘σείς έχουμε ξεφύγει, μετά την επιβολή tele σαν την μόνη κανονική κιθάρα, πάμε να επιβάλλουμε και τους χρωματικούς συνδυασμούς της😁

Επεξεργασμένο από ekim
  • Like 1
  • Χαχα 4
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Γιώργο για πες μερικά πράγματα παραπάνω για το μπράτσο. Να πω την αλήθεια λιγουρεύομαι καμιά tele αλλά το modern C neck της fender με προβληματίζει. Για χρόνια έπαιζα με τέτοιο αλλά μετά την αλλαγή σε warmoth boatneck δεν θέλω να επιστρέψω σε πιο λεπτά, once you go fat you never go back....

Τώρα θα μου πεις και θα έχεις και δίκιο, σιγά ρε απαιτητικέ, τόσες δεκαετίες, χιλιάδες κιθαριάρηδες έπαιζαν με ότι τους έδινε η εκάστοτε εταιρία, εσύ έχεις πρόβλημα; 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Για τον λαιμό αυτον είχα διαβάσει πολλά και παράξενα, καθώς σε πολλούς δεν αρέσει. Δεν είναι Modern C αλλά απλό C. Ακριβώς ίδια αίσθηση με την squier vm strat, σε λιγο πιο πλατια βερσιον. Εχει περιπου το πλάτος της ΜΙΜ, αλλα εχει καθαρο C σχημα, σαν στρατ. Έχω μεγάλα χέρια με μακριά δάκτυλα, αλλά σε αυτό το μανίκι έχω την μεγαλύτερη ευχέρια να "κινουμαι" και να είναι "αεράτα" τα δάκτυλά μου. Όσο πιο παχύ και πιο πλατύ είναι το μανίκι, με δυσκολεύει σε σόλο, αλλά με διαυκολύνει σε ρυθμικό παίξιμο. Και έχω μπόλικες κιθάρες, όλες με διαφορετικό λαιμό για να συγκρίνω. 

Επεξεργασμένο από gkourmoul1

Γιώργος

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Kσλοπαιχτη! Να την χαρεις

Η squier εχει ξεπερασει κατα πολυ το 100%  σχεση ποιοτητα/τιμη.

Ειδικά οι Ινδονησίας. Πολύ προσεγμένα όργανα .

Επεξεργασμένο από doubletrouble
  • Ευχαριστώ 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ακούγεται πάρα πολύ ωραία! Την ηχογράφηση πως την έκανες; Έχεις γενικά mini studio (καρτά ήχου η τίτοτα τέτοιο) στο σπίτι σου; Πάρα πολύ καθαρή ακούγεται, ούτε θόρυβος ούτε τίποτα!

  • Ευχαριστώ 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου