Προς το περιεχόμενο

Squier classic vibe 60's custom telecaster - Review


Προτεινόμενες αναρτήσεις

26 λεπτά πριν, nbampaliaris είπε

Την ηχογράφηση πως την έκανες; Έχεις γενικά mini studio (καρτά ήχου η τίτοτα τέτοιο) στο σπίτι σου; Πάρα πολύ καθαρή ακούγεται, ούτε θόρυβος ούτε τίποτα!

 

Αρκει ενας υπολογιστης, μια εξωτερικη καρτα ηχου, και φυσικα ενισχυτης και κιθαρα. Ειναι απλη διαδικασια.

 

 

29 λεπτά πριν, Alex Raptakis είπε


Καλή ακούγεται για τα λεφτά της πάντως

 

Μια χαρα ειναι, ειδικα στη θεση bridge. Προσωπικα, δεν χωνευω τη neck θεση. Ασε που χαλαει και την μεσαια θεση.

 

 

Γιαυτο και, επι τη ευκαιρια, να αναφερω οτι ξηλωσα τους μαγνητες (βλεπε φωτο) και εβαλα ενα ζευγαρι dimarzio noiseless που ειχα καβαντζα, δοκιμαστικα.

Παροτι θεωρουνται διπλοι μαγνητες, εχουν πολυ πειστικο ηχο στα καθαρα, και στα βρωμικα ειναι εκπληκτικοι. Και εχουν πολυ παραπανω ατακα αποτι οι εργοστασιακοι.

 

Οι παλιοι

clean (1).mp3

 

Οι νεοι

clean2.mp3

 

Και μεσα στο μιξ οι νεοι. Οσο προχωρα γινεται πιο dirty.

in the mix2.mp3

 

 

Screenshot_20210429-205656_Gallery.thumb.jpg.1859a80c2222cb3a638b9db1d87196e1.jpg

Γιώργος

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τους DiMarzio τους ακούω και πολύ πιο γλυκούς, σίγουρα με πιο δομημένο attack. Ένας αρχάριος που την παίρνει όμως σε αυτά τα χρήματα δε νομίζω να καταλάβει και πολλά.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν θα καταλαβει. Ισα ισα που οι εργοστασιακοι ειναι πιο φιλικοι στο χερι και στο αυτι. Για το price range ειναι πολυ καλοι.

Γιώργος

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

9 ώρες πριν, gkourmoul1 είπε

Για τον λαιμό αυτον είχα διαβάσει πολλά και παράξενα, καθώς σε πολλούς δεν αρέσει.

Με γεια. Καλοπαικτη 

 

Είμαι ένας από αυτούς κι εγώ. Έπιασα πριν 3-4 χρόνια μια στον Νάκα να παίξω και την άφησα σχεδόν αμέσως λόγω του μπράτσου της 

 

Ήταν με maple αυτή ( μάλλον ήταν η 50's ) . Δεν μου άρεσε καθόλου 

 

 

 

Επεξεργασμένο από Rebel_Of_South
  • Ευχαριστώ 1

"There’s no mystery in my gear. And if any, then it’s hidden between hands, heart and soul. It simply must be the way I play" ~ Criss Oliva

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Νομίζω οι dimarzio έχουν περισσότερα μεσαία, ή είναι ιδέα μου;

Στο κλιπ μέσα στην μίξη δεν μου φάνηκε τόσο, παρά μόνο στο σκέτο

 

edit: στις πιο βρώμικες ρυθμίσεις ο ήχος μου θύμιζε πολύ humbucker, Gary Moore τύπου. Καλά ακούω ή λέω κοτσάνες 🙄
Και μετά πείτε μου εσείς αν η tele είναι η καλύτερη κιθάρα ή όχι 😃

Επεξεργασμένο από ekim
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εχουν πιο πολλα πριμα.

 

7 λεπτά πριν, ekim είπε

edit: στις πιο βρώμικες ρυθμίσεις ο ήχος μου θύμιζε πολύ humbucker, Gary Moore τύπου. Καλά ακούω ή λέω κοτσάνες 🙄

 

Οι dimarzio θεωρητικα ειναι humbuckers. Ολοι οι τυπικοι noisless ειναι. Απλα ειναι low output και με γκαζωμενο ενισχυτη θυμιζουν κατι μεταξυ p90 και paf. Η εντονη ατακα που εχουν, και η καθαροτητα, διδουν αυτον τον ηχο. Πετυχημενο μοντελο.

 

7 λεπτά πριν, ekim είπε

Και μετά πείτε μου εσείς αν η tele είναι η καλύτερη κιθάρα ή όχι 😃

 

Εννοειται ειναι η καλυτερη κιθαρα. Και η επομενη tele θα ειναι...

Γιώργος

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

δεν μπορώ να κρίνω κιθάρες γιατί δεν ΚΣΕΡΩ, αλλά θα πω με γεια, μου αρέσει εμφανισιακά και επειδή ξέρω πως παίζεις και γράφεις ΤΡΟΜΕΡΑ (άκουσα και τα δείγματα που έβαλες) την βρίσκω πολύ ωραία στα αυτιά μου ακουστικά και σκέτη και σε αγαστή συνεργασία με τα εφφε και αφού σε ικανοποιεί και εσένα όλα ΣΟΥΠΕΡ.

 

 ΜΕ ΓΕΙΑ!!!!!!

  • Ευχαριστώ 1

O Influencer Των Συνθεσάιζερ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου