Προς το περιεχόμενο

Voodoo Pedal Power 2 Plus


Προτεινόμενες αναρτήσεις

Καλησπέρα. 

 

Χρόνια τώρα χρησιμοποιώ το εν λόγο τροφοδοτικό το οποίο είναι εξαιρετικό. 

Όταν το πήρα είχα γύρω στα 5-6 πετάλια. Τώρα έχω 10 και ίσως κάποια στιγμή φτάσουν έως και τα 12. Αυτό συνεπάγεται και περιορισμός στην τροφοδοσία. Έχω δηλαδή και 2 έξτρα 9βολτα. 

Αλήθεια στο voodoo που έχω παίρνει μέχρι 8 ή μπορώ με παράλληλη σύνδεση να έχω σε μια θήρα 2-3 πετάλια? 

Μία άλλη λύση είναι να πουλήσω το voodoo και να πάρω αυτό της Harley Benton. Αλλά είμαι πολύ ευχαριστημένος και διστάζω. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσιευμένο (επεξεργασμένο)

μπορεις να συνδεσεις 2 αλλα εξαρταται ποια θα ειναι αυτα τα δυο(δλδ ποσα mA καταναλωνουν,αν ειναι ψηφιακα η αναλογικα κτλπ) και ποσα mA εχει καθε εξοδο απο το τροφοδοτικο

Επεξεργασμένο από manitsa7
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μόλις τώρα, manitsa7 είπε

μπορεις να συνδεσεις 2 αλλα εξαρταται ποια θα ειναι αυτα τα δυο(δλδ ποσα mA καταναλωνουν,αν ειναι ψηφιακα η αναλογικα κτλπ) και ποσα mA εχει καθε εξοδο απο το τροφοδοτικο

 

Θα το ψάξω. Δεν έχω ασχοληθεί καθόλου με το θέμα. Πρέπει να δω κάθε θήρα πόσα mA σηκώνει και αντίστοιχα τα πετάλια σωστά; 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αν έχουν χαμηλή κατανάλωση, τα περισσότερα αναλογικά πετάλια έχουν, δεν θα έχεις κανένα πρόβλημα. 

  • Like 1

www.soundcloud.com/superfunk12

https://superfunk12.wordpress.com/

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Από ότι βλέπω σου βγάζει 100mA σε 6 εξόδους ενώ 250mA στην 5 και στην 6. Εκεί βάλε πρώτα παράλληλα όσα σηκώνει και θα είσαι οκ.
Αν έχεις ένα πολύμετρο να μετρήσεις τι ρεύμα ζητάει το καθένα θα ήταν τέλειο, καθώς τα περισσότερα τραβάνε λιγότερο από ότι αναγράφεται πάνω.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τα παρακάτω έχω. Έχει κανείς κανένα; Γνωρίζει τα χαμηλής κατανάλωσης; Σίγουρα φαντάζομαι το tuner, το booster και το wah. 

 

Dunlop cry baby gcb95, boss tuner tu-2, fulltone ocd overdrive, electro harmonix small stone phaze-shifter, boss RE-20 space echo, tc electronic hall of fame 2, electro harmonix freeze, electro harmonix big muff pi w., demeter tremulator, mxr micro amp. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το wah είχα μετρήσει και έβγαλε πάρα πολύ μικρή τιμή. Κάτω από 1 mA θυμάμαι.
Για τα υπόλοιπα που έχεις δεν ξέρω.
Εμπειρικά να σου πω ότι έβλεπα ενδείξεις κάτω από το μισό της αναγραφόμενης έντασης. Δεν μπορώ όμως να ξέρω αν αυτό είναι ο κανόνας για όλα...

  • Ευχαριστώ 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσιευμένο (επεξεργασμένο)
2 ώρες πριν, broxopios είπε

Τα παρακάτω έχω. Έχει κανείς κανένα; Γνωρίζει τα χαμηλής κατανάλωσης; Σίγουρα φαντάζομαι το tuner, το booster και το wah. 

 

Dunlop cry baby gcb95, boss tuner tu-2, fulltone ocd overdrive, electro harmonix small stone phaze-shifter, boss RE-20 space echo, tc electronic hall of fame 2, electro harmonix freeze, electro harmonix big muff pi w., demeter tremulator, mxr micro amp. 

 

 

Αυτα που σου εχω κανει bold καινε ελαχιστα αν πας στα site των κατασκευαστων θα δεις και ποσο ακριβως. Στη θεση θα τροφοδοτουσα ΑΠΟ ΤΟ TU2 τουλαχιστον 2-3 πεταλια αν μου τελείωναν οι θεσεις στο τροφοδοτικο.

 

Εγω τα χρονια τα ...παλια παντως οδηγουσα ΟΛΑ αυτα με ΕΝΑ ταπεινο 1-spot των 30 ευρω χωρις κανενα προβλημα  (τα 2 fuzz τα οδηγουσα απο το TU2 γιατι ειχαν αναποδη πολικοτητα)...οποτε το να οδηγησεις 3-4 μη απαιτητικα αναλογικα πεταλια με daisy chain δεν θα σου δημιουργησει θεμα

 

 

 

 

145300268e35c93c79f40b69aa3132fe64b57c1216bdf6cf16c78cfe.jpg

Επεξεργασμένο από Superfunk
  • Ευχαριστώ 1

www.soundcloud.com/superfunk12

https://superfunk12.wordpress.com/

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εδώ θα βρεις πόσο καταναλώνει κάθε πετάλι. Γενικά, συνήθως τα drive καταναλώνουν το λιγότερο (μαζί και οι κομπρέσορες και τα τρέμολο), ενώ τα modulation και τα delay περισσότερο.Επίσης, τα αναλογικά πετάλια καταναλώνουν, συνήθως πάλι, πολύ λιγότερο από τα ψηφιακά.

https://stinkfoot.se/power-list

 

 

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 4/5/2021 στις 5:04 ΜΜ, Superfunk είπε

Αυτα που σου εχω κανει bold καινε ελαχιστα αν πας στα site των κατασκευαστων θα δεις και ποσο ακριβως. Στη θεση θα τροφοδοτουσα ΑΠΟ ΤΟ TU2 τουλαχιστον 2-3 πεταλια αν μου τελείωναν οι θεσεις στο τροφοδοτικο.

 

Εγω τα χρονια τα ...παλια παντως οδηγουσα ΟΛΑ αυτα με ΕΝΑ ταπεινο 1-spot των 30 ευρω χωρις κανενα προβλημα  (τα 2 fuzz τα οδηγουσα απο το TU2 γιατι ειχαν αναποδη πολικοτητα)...οποτε το να οδηγησεις 3-4 μη απαιτητικα αναλογικα πεταλια με daisy chain δεν θα σου δημιουργησει θεμα

 

Έχω και 2 πετάλια που τροφοδοτούνται με 3.5 jack (small stone και demeter tremulator). Λίγο που κοίταξα Θωμά, δεν είδα κάποιο daisy chain με αυτές τις εξόδους. Έλεγα αυτά να τα βάλω σε 1 θήρα. 

 

Τώρα χρησιμοποιώ τα παρακάτω. 

https://m.thomann.de/gr/electro_harmonix_9dc100_eu_netzteil.htm?o=2&search=1620257763

 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση
×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου