Προς το περιεχόμενο

επιλογη αρμονιου


Προτεινόμενες αναρτήσεις

γεια σε ολους . θα ηθελα μια βοηθεια για την επιλογη καινουριου αρμονιου ασχοληθηκα μικρος και μεχρι τωρα επαιρνα midi  που συνδεα με τον υπολογιστη κλπ πλεον βαρεθηκα και θελω κατι καλυτερο . η χρηση θα ειναι κυρίως ελληνικα  αλλα με ενδιαφερει πολυ και ο ηχος του πιανου ..τι επιλογες υπαρχουν με καθαρο ηχο και ωραιους ηχους  γενικα εχω κολλημα με τον καλο και καθαρο ηχο διοτι ασχολούμαι με την μουσικη παραγωγη οποτε καλο ηχο ωραιους ρυθμους κλπ τι υπαρχει απο επιλογες με μπατζετ τα 1800 ας πουμε? ευχαριστω εκ των προτέρων

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Guru
2 ώρες πριν, alexotic είπε

τι υπαρχει απο επιλογες με μπατζετ τα 1800 ας πουμε?

Yamaha PSR-SX900

Korg PA-1000

Και φυσικά εδώ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Guru
3 λεπτά πριν, alexotic είπε

to sx900 που λες συγκρινεται ηχητικα ?

Είναι μία "αντιγραφή" του Genos. Ρίξε μιά ματιά στα χαρακτηριστικά, αν βρεις κάπου να το ακούσεις από κοντά ακόμα καλύτερα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

θα το τσεκαρω ναι απλα  δεν βρηκα κανα βιντεο του SX900 να υπαρχει να ακουσω σε κανα λαικο η καναν ηχο μονο κατι ηχους μου φανηκε πολυ ποιοτικο η αληθεια παντως

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

μανωλη τελικα πιο προσιτο για λαικα ειναι το κοργκ? γιατι ουτε ηχους βρηκα για το γιαμαχα.επισης βρηκα ενα καταστημα στην σαλονικη που εχει το pa1000 ισως παω να το ακουσω..τι λες?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Guru

Να πας να τα ακούσεις και τα δύο όργανα από κοντά. Να ελέγξεις και την ποιότητα κατασκευής αλλά και τον τρόπο λειτουργίας τους εάν σου είναι εύκολα στη χρήση.

Πιό πάνω σου είπα να κατεβάσεις και τα manual, σου έχω έτοιμα τα link, για να δεις τι ακριβώς παίζει από πλευράς λειτουργιών κλπ.

Οι ανάγκες και η αντίληψη διαφέρουν από χρήστη σε χρήστη...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ναι καταλαβαινω και λογικο απλα δεν εχουν το yamaha....εγω απλα εκανα ενα ψαξιμο και δεν βρηκα ηχους για το γιαμαχα ενω για εκει εκλεινα λογο οτι το  εχουν τοπ και εξωτερικο απο τι ειδα και το κοργκ ομως..απλα επειδη δε βρηκα ηχους ενω στο κοργκ βλεπω υπαρχουν πιο πολλες επιλογες να αγορασεις ειπα μηπως ειναι πιο καταλληλο για λαικα...σε ενα θεμα εδω στο σαιτ καποιος ειπε το γιαμαχα θα το επαιρνα πιο πολυ για τζαζ ξενα κλπ εκει σκαλωνω

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου