Προς το περιεχόμενο

επιλογη αρμονιου


Προτεινόμενες αναρτήσεις

Δημοσιευμένο (επεξεργασμένο)

θα ηταν χρησιμο ας πουμε γιατι κανω παραγωγη και σε ηλεκτρονικη μουσικη αν και τα εχω παρατησει ....αλλα ας πουμε ναι γιατι μου αρεσει και στον χαβαλε να χρησιμοποιηθει

Επεξεργασμένο από alexotic
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ρε φιλε πολυ απλα το φωνιτικο μου αρεσε θα το ηθελα στα σιν που ειναι το περιεργο ...δεν γνωριζω πολλα πραματα και ρωταω πχ αυτο αυτο κιαυτο αυτο δεν σημαινει οτι δεν μπορω να χρησιμοποιησω καποιο σιν του που θα μου πει καποιος

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Guru

Απλά με μπέρδεψες πιό πάνω που λες πως κάνεις παραγωγή σε ηλεκτρονική μουσική.

Συνήθως αυτοί που ασχολούνται με ηλεκτρονική μουσική δουλεύουν με synths και όχι αρμόνια.

49 λεπτά πριν, alexotic είπε

πχ αυτο αυτο κιαυτο αυτο δεν σημαινει οτι δεν μπορω να χρησιμοποιησω καποιο σιν του που θα μου πει καποιος

Μάλιστα. Για παράδειγμα, το Yamaha σου παρέχει και κώδικα SysEx ελέγχου πολλών παραμέτρων μέσω MIDI, πράγμα που δεν στο παρέχει η KORG.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

κοιτα για να καταλαβεις εγω ασχοληθηκα αρκετα με παραγωγη ηλεκτρονικης κλπ εμαθα πολλα αλλα δν γνωριζω πραματα που εχει πχ καθε συνθ μεσα γνωριζω καποια που εμαθα στην πορεια το ιδιο και με το αρμονιο πχ τωρα με ενδιαφερει πιο πολυ το να παιξω χαβαλε αλλα θα ηταν ενα σιν ακομα αυτο που ειδα με τα φωνητικα οσο στην παραγωγη αν ποτε γραψω ξανα οσο και στον χαβαλε...αυτο εννοω...καποτε που ηθελα ξεκαθαρα για την ηλεκτρονικη εψαχνα συνθ αλλα κατεληξα και πηρα μιντι καλο και παλι καλα βασικα γιατι βαρεθηκα και παιζαμε χαβαλε με παιδια καραοκε κλπ και επειδη μαρεσει να παιζω γενικοτερα αρμονιο και ειπα να παρω ενα καλο φαντασου πριν προτεινεις αυτα σκεφτομουν να δωσω κανα 2μιση χιλιαρικα αλλα παλι καλα μπηκαν στην λιστα αυτα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Guru

ok κατάλαβα.

 

Απλά για την ιστορία, και το Yamaha έχει:

Vocal Harmony
Number of Presets: Vocal Harmony: 54, Synth Vocoder: 20
Number of User Settings 60 *The number is the total of Vocal Harmony and Synth Vocoder
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου