Προς το περιεχόμενο

Ποιο TS σας αρέσει;


Προτεινόμενες αναρτήσεις

Αφού έφτασα σε σημείο και πόσταρα φωτό με Tele, ας σοβαρευτώ και ας κάνω μια ερώτηση προς τους φίλους ηλεκτρικούς κιθαρίστες.

Έχω απ' όλα, αλλά έχω και μια αδυναμία - το TS-10. Σήμερα στην πρόβα πάλι αισθάνθηκα υπέροχα μ' αυτό (αν και είχα καιρό να το χρησιμοποιήσω). Μπορεί κατασκευαστικά να είναι *@pA, το πηγαίνω στον μάστορα κάθε λίγο και λιγάκι, αλλά αυτό μ' αρέσει.

Εσάς ποιο TS (original ή variant) σας αρέσει περισσότερο;

InfluenSir!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσιευμένο (επεξεργασμένο)

Boss sd-1 stock, το πούλησα και τα ξαναγόρασα 2 φορές. Δεν έχω δοκιμάσει άλλα, αλλά αυτό που κάνει στην strat πάνω σε fender type ενισχυτές δεν μου το έχει δώσει κανένα “transparent” ή άλλου είδους overdrive

Επεξεργασμένο από ekim
  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Λατρεύω τα tubescreamers, κτγμ είναι το υπέρτατο πετάλι.
Κατά σειρά προτίμησης, έχω και χρησιμοποιώ τα
Barber Compact Direct Drive V2 και V3
Digitech Bad Monkey

Από αυτά που δεν έχω πια, έχω λατρέψει (πάλι με σειρά προτίμησης) τα:
Visual Sound - Route 88
Hardwire CM-2
EHX - East River Drive
MXR - Custom Badass OD
Tsakalis Riff Raff
 


 

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Έχω ένα analogman brown mode ts-9 σε ts - 808 conversion που είναι μούρλια! Το έχω χρησιμοποιήσει σε άπειρα live.

 

Επίσης ένα overdrive cream του telegun που είναι ουσιαστικά δύο ts-808 σε ένα. Σε όλη μου τη θητεία με τους εκμεκ έπαιζε μέσα από αυτό την ‘66 Gretsch 6120. ΠΟΛΥ ΚΑΛΟ. Κυκλοφορούν ελάχιστα κομμάτια.

 

Είχα το Boss sd-1 (το είχα κερδίσει σε διαγωνισμό φοιτητικού live προ αμνημονεύτων) και δυστυχώς το πούλησα. Θυμάμαι ότι ήταν διαφορετικό αλλά πολύ “blues”.

 

Αυτά.

  • Like 2

''It's dark and we're wearing sunglasses''

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

45 λεπτά πριν, Nestoras είπε

 

Εσάς ποιο TS (original ή variant) σας αρέσει περισσότερο;

never had one....

  • Λυπάμαι 1

με σήμα το μπιφτέκι

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

11 λεπτά πριν, argytar είπε

Έχω ένα analogman brown mode ts-9 σε ts - 808 conversion που είναι μούρλια! Το έχω χρησιμοποιήσει σε άπειρα live.

 

Επίσης ένα overdrive cream του telegun που είναι ουσιαστικά δύο ts-808 σε ένα. Σε όλη μου τη θητεία με τους εκμεκ έπαιζε μέσα από αυτό την ‘66 Gretsch 6120. ΠΟΛΥ ΚΑΛΟ. Κυκλοφορούν ελάχιστα κομμάτια.

 

Είχα το Boss sd-1 (το είχα κερδίσει σε διαγωνισμό φοιτητικού live προ αμνημονεύτων) και δυστυχώς το πούλησα. Θυμάμαι ότι ήταν διαφορετικό αλλά πολύ “blues”.

 

Αυτά.


Αυτό είναι το Cream?

image.png.c91a99fab85ef17716bf9ba6519faf4d.png

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ποτε δεν μου αρεσαν σαν overdrives. Τα ειχα μια ζωη μπροστα απο αλλα να μπουσταρουν. Τελευταιους μηνες, τα ειδα με αλλο ματι (αυτι...)  και εκτιμησα τον κρεμωδη, γεματο αρμονικες, ηχο που προσφερουν. Ειναι, οντως, μοναδικα.

 

Χρησιμοποιω το neo drive in, και το mini ts αρκετα, ως ovedrives, κι εχω κι αλλα που καθονται.

  • Like 1

Γιώργος

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου