Προς το περιεχόμενο

Βοηθεια για πωληση κιθαρων.


Προτεινόμενες αναρτήσεις

Δημοσιευμένο (επεξεργασμένο)

Καλησπερα σας,εχω καποιες κιθαρες που  πρεπει να πουλησω ,μουσικος δεν ειμαι ουτε εμαθα ποτε και παλευω ακομα!

 Δεν γνωριζω  ποσο μπορουν να πουληθουν.Θα ηθελα τη βοηθεια σας σχετικα με τις τιμες πωλησης μιας και πρεπει να αγορασω gaming laptop

για editing.Στην κατοχη μου βρισκονται οι ηλεκτρικες περιπου 14,15 χρονια.

 

Οι κιθαρες ειναι:

 

Cort ηλεκτροακουστικη

spacer.png

 

 

spacer.png

spacer.png

spacer.png

Washburn ακουστικη

 

 

spacer.png

 

spacer.png

Reverend Ron Asheton Flying V με σκληρη θηκη.

spacer.pngspacer.png

Fernandes Ravelle sustainer με σκληρη θηκη

spacer.pngspacer.png

spacer.png

Fender Stratocaster Usa με Texas special

spacer.pngspacer.pngspacer.png

 

Fender Stratocaster Mexico Dimarzio μαγνητες,Floyd rose II και την εχω κανει scalloped.

spacer.pngspacer.png

 

Σας ευχαριστω πολυ!

Επεξεργασμένο από stratos1

www.stratosdark.webs.com

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσιευμένο (επεξεργασμένο)
12 λεπτά πριν, johnps είπε

ψαχτο με την reverent.. στειλε τους mail

καλη ιδεα!δεν θυμαμαι καθολου και ποσο την ειχα παρει,πανε πολλα χρονια.Θυμαμαι μου την ειχε στειλει ο πωλητης και με υπογραφη ron asheton αλλα με τα χρονια σβηστηκε.

Επεξεργασμένο από stratos1

www.stratosdark.webs.com

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

30 λεπτά πριν, gkourmoul1 είπε

Τσεκαρε τα ενα ενα στο reverb.

Η american special strat (εαν ειναι τετοια) λογικα μπορει να δωθει γυρω στα 700-800 ευρω.

σε ευχαριστω πολυ!νομιζω οτι ειναι αυτο το μοντελο,δεν θυμαμαι κιολας.

www.stratosdark.webs.com

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

16 ώρες πριν, gkourmoul1 είπε

Η american special strat (εαν ειναι τετοια) λογικα μπορει να δωθει γυρω στα 700-800 ευρω.

Μάλλον highway 1 είναι και όχι special.....

 Τα 700-800 δεν αλλάζουν..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

8 ώρες πριν, D'Ailleurs είπε

H reverend είχε αρκετές V τις οποίες σταμάτησε, φοβούμενη την gibson. Κατά την γνώμη μου μην την δώσεις κάτω από χιλιάρικο.

δεν το ηξερα αυτο,ευχαριστω!

6 ώρες πριν, cigaret13 είπε

Μάλλον highway 1 είναι και όχι special.....

 Τα 700-800 δεν αλλάζουν..

δεν θυμαμαι καθολου,μαλλον αυτη θα φυγει θα μπει στις αγγελιες του νοιζ.Ευχαριστω!

5 ώρες πριν, johnps είπε

εψαξα και εγω λιγο δεν βρηκα και πολλες πληροφοριες,δεν κυκλοφορησε πολυ?εγινε μαλλον αυτο που λεει ο φιλος με τις μυνησεις της gibson.

www.stratosdark.webs.com

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

11 ώρες πριν, stratos1 είπε

δεν το ηξερα αυτο,ευχαριστω!

δεν θυμαμαι καθολου,μαλλον αυτη θα φυγει θα μπει στις αγγελιες του νοιζ.Ευχαριστω!

εψαξα και εγω λιγο δεν βρηκα και πολλες πληροφοριες,δεν κυκλοφορησε πολυ?εγινε μαλλον αυτο που λεει ο φιλος με τις μυνησεις της gibson.

 

H Reverend είχε το συγκεκριμένο μοντέλο για πολύ καιρό. Από όσο βλέπω εσύ έχεις και παλαιότερη έκδοση με το παλιό headstock γιατί σε κάποια φάση το άλλαξαν. Μάλιστα είχε ετοιμάσει και signature για τον Todd Evans (έναν hardcoreά) με μονό μαγνήτη (θαυμάστε εδώ):

 

αλλά ξαφνικά απέσυραν όλες τις V από το site, χωρίς να υπάρξει επίσημη ανακοίνωση. Μάλιστα η Todd Evans Signature μόλις είχε βγει και δεν ξέρω αν είχε καν διανομή στα καταστήματα. Αυτό για την Gibson δεν το ξέρω 100% αλλά είχε πετύχει ένα μοντέλο στο reverb στο οποίο υπήρχε η περιγραφή "final ever made" και ο πωλητής εξηγούσε ότι η απόσυρση έγινε για να μην υπάρχουν θέματα με την Gibson (https://reverb.com/item/35220895-reverend-volcano-the-final-one-2019-natural). Πάντως σε κάθε περίπτωση οι μεταχειρισμένες κάπου εκεί παίζουν.

 

BTW η Reverend βγάζει νέο signature μοντέλο: https://www.reverendguitars.com/guitars/ron-asheton-signature-model

 

 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου