Προς το περιεχόμενο

Λαμπατος 1watt η....


Προτεινόμενες αναρτήσεις

Γεια σας...γνωμη για αγορα ενισχυτη για το σπιτι κ τζαμαρισμα με φιλους...να πω πρωτα οτι εχω εναν marshall mg 15 fx κ δεν μ αρεσει μπορω να πω...γι αυτο θα ηθελα καποιες γνωμες για το τι ειναι καλυτερο...συνηθως ολοι λενε για λαμπα αλλα ειναι το 1 watt αρκετο?ειμαι αναμεσα σε λαμπατο ενος watt( λογω χρηματων)και ενος boss katana 50mk2....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν ειναι απολυτο οτι το 1 watt ειναι η φτηνοτερη λυση σε λαμπα. Δεν ισχυει.

Ο κατανα ειναι πολυ καλη λυση, btw.

 

Το 1 watt ειναι πολυ καλο για το σπιτι, αλλα παρεα με τυμπανα δεν θα ακουγεσαι. Θελεις κατι πιο δυνατο, εστω 5 watt για να ακους το βρωμικο καναλι, και εστω 15 watt για να ακους καθαρο ηχο.

 

Ποσο ειναι το μπατζετ, και τι ηχους θελεις να εχει ο ενισχυτης?

Γιώργος

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Boss Katana για την ποικιλία των ήχων και τα εφε 

  • Συμφωνώ 1

"There’s no mystery in my gear. And if any, then it’s hidden between hands, heart and soul. It simply must be the way I play" ~ Criss Oliva

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

15 ώρες πριν, metallica21 είπε

Γεια σας...γνωμη για αγορα ενισχυτη για το σπιτι κ τζαμαρισμα με φιλους...να πω πρωτα οτι εχω εναν marshall mg 15 fx κ δεν μ αρεσει μπορω να πω...γι αυτο θα ηθελα καποιες γνωμες για το τι ειναι καλυτερο...συνηθως ολοι λενε για λαμπα αλλα ειναι το 1 watt αρκετο?ειμαι αναμεσα σε λαμπατο ενος watt( λογω χρηματων)και ενος boss katana 50mk2....

 

Από εμπειρία με ενισχυτή 1watt θα έλεγα να μην το προτιμήσεις. Μπορεί να πλασάρονται σαν φτηνή λύση bedroom amp αλλά και πάλι είναι πολύ δυνατοί. Δλδ προκειμένου να αναπτύξεις τις δυνατότητες του το attenuator είναι μονόδρος.

 

Τα πάντα εξαρτόνται βέβαια από τι θέλεις να παίξεις, αν θα έχεις πεταλάκια ή όχι και τι χρήματα θα διαθέσεις.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 4 εβδομάδες αργότερα...

Είχα τον blackstar HT1R και όντως στο βρώμικο κανάλι ήταν πολύ δυνατός για δωμάτιο - για πρόβα με ντραμερ, δεν νομίζω να αρκούσε όμως.

Γενικά οι λαμπάτοι με 1W είναι ίσως μια καλή εισαγωγή σε κάποιον που θέλει να μεταβεί σε λάμπα, προτού δώσει αρκετά λεφτά - επίσης είναι αρκετά καλοί για αυτούς που θέλουν home practice και δεν μπορούν τους ψηφιακούς.

I'd die without music...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση
×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου