Προς το περιεχόμενο

Πώληση μεταχειρισμένου!


Προτεινόμενες αναρτήσεις

Καλησπέρα στην ομάδα! Θα ήθελα να επισημάνω αν και πρέπει να έχει ξανά συζητηθεί,τις τιμές που ορίζει ο κάθε ένας μας για την πώληση ενός μουσικού οργάνου! Αρχικά να πω ότι είναι δικαίωμα του καθενός να πουλάει όσο θέλει!Αλλα με ποια λογική να πουλάει κάποιος ίδια τιμή με καινούργιο πολλές φορές πάνω από ένα καινούργιο και άλλες 20€ η 50€ μόνο κάτω. Προσωπικά κοιτάζω μπάσα και με κάποιους αλήθεια απορώ!Μετα θα σου πουν δεν υπάρχει αγοραστικό κοινό.Αυτό η στοχεύουν σε κάποιον αδαή? Π.χ Warwick rock bass streamer 600€.Και μιλάω για αυτό που κυκλοφορεί στο Ελληνικό εμποριο και όχι του thomann. 600€??? Αλήθεια τώρα ρε φίλε? Ποιος έχει παίξει πάνω? Ο Wooten του Αιγαλεου. 300 το πείρα καινούργιο! Γιατί? Και αν ήταν μόνο μια περίπτωση οκ.Αλλά είναι πολλές! Κάντε πρώτα ένα έλεγχο αγοράς πριν πουλήσετε!

  • Like 4
  • Μπερδεύτηκα 1
  • Συμφωνώ 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ακριβώς τις ίδιες σκέψεις έχω κάνει πολλές φορές αντικρίζοντας παρόμοιες αγγελίες, όχι μόνο για μουσικά όργανα, αλλά γενικά. Και συνήθως αυτές οι αγγελίες δεν βρίσκουν αγοραστή. Απλά είναι κριμα καμιά φορά αν βρεις αυτό που θες κ πέσεις σε παράξενο πωλητή.

 

Καλώς ή κακώς από τη στιγμή που αγοράζεις ένα πράγμα, χάνει τουλάχιστον το 30% της αρχικής του αξίας.

  • Like 1
  • Λυπάμαι 1

I'd die without music...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

51 λεπτά πριν, BBpink είπε

Ποιος έχει παίξει πάνω? Ο Wooten του Αιγαλεου. 

Αυτός που έπαιξε δίπλα πάντως, ο Wootas του Ατρόμητου πήγε στην ΑΕΚ. Από κει που λες μόνο τον Βασίλη από Αιγάλεω ξέρω (για τους γνώστες)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

5 ώρες πριν, fusiongtr είπε

Το Αιγάλεω δεν κλίνεται.

Του Αιγάλεω είναι.


Εκτός αν το κάνεις Αιγαλεάρα, της Αιγαλεάρας, την Αιγαλεάρα, ω Αιγαλεάρα.
(πρέπει να μετακομίσω επιγόντως)

 

Τώρα για το μπάσο, είσαι σίγουρος ότι το έχεις πάει 300 ευρώ και ήταν το ίδιο, καινούργιο? Μήπως είχες πάρει το LX? Γιατί επίσημη τιμή από το site της Warwick είναι €689.00 για 4άρι και €739.00 για το 5άρι. Υπάρει και η LX έκδοση που είναι περίπου στη μισή τιμή.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Fusiongtr και Dr.No  χαίρομε που εστιάσαμε στο θέμα!!

2 λεπτά πριν, Alex Raptakis είπε


Εκτός αν το κάνεις Αιγαλεάρα, της Αιγαλεάρας, την Αιγαλεάρα, ω Αιγαλεάρα.
(πρέπει να μετακομίσω επιγόντως)

 

Τώρα για το μπάσο, είσαι σίγουρος ότι το έχεις πάει 300 ευρώ και ήταν το ίδιο, καινούργιο? Μήπως είχες πάρει το LX? Γιατί επίσημη τιμή από το site της Warwick είναι €689.00 για 4άρι και €739.00 για το 5άρι. Υπάρει και η LX έκδοση που είναι περίπου στη μισή τιμή.

Είναι το ίδιο αδερφέ!ξερω πολύ καλά τη κυκλοφορεί στην αγορά! Και αν τώρα ήταν μια περίπτωση θα έλεγα ok!ειναι πολλές και την συγκεκριμένη την έφερα σαν παράδειγμα,

7 λεπτά πριν, Alex Raptakis είπε


Εκτός αν το κάνεις Αιγαλεάρα, της Αιγαλεάρας, την Αιγαλεάρα, ω Αιγαλεάρα.
(πρέπει να μετακομίσω επιγόντως)

 

Τώρα για το μπάσο, είσαι σίγουρος ότι το έχεις πάει 300 ευρώ και ήταν το ίδιο, καινούργιο? Μήπως είχες πάρει το LX? Γιατί επίσημη τιμή από το site της Warwick είναι €689.00 για 4άρι και €739.00 για το 5άρι. Υπάρει και η LX έκδοση που είναι περίπου στη μισή τιμή.

Τώρα για το Αιγάλεω απλα το δανειστικά τυχαία! Και γω δυτική Αττική μένω 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πάντως βλέπω ότι υπάρχουν πάνω από μια εκδόσεις RockBass Streamer. LX, NT και Standard, και κυμαίνονται από 600 μέχρι και 1100. Σίγουρα θα υπάρχουν προσφορές που μπορεί κάποιος να το πάρει πιο φθηνά, αλλά 600 δε μου φαίνεται υπερβολική τιμή - τουλάχιστον όχι τόσο ώστε να αρχίσουμε να βγάζουμε θεωρίες ότι κάποιος πάει να βγάλει υπερ-κέρδος από ένα τέτοιο προϊόν. Σίγουρα θα υπάρχουν τέτοιες περιπτώσεις, αλλά στη συγκεκριμένη δε νομίζω.

  • Συμφωνώ 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Φίλε Alex θεωρίες βγάζουν για αλλά θέματα! Δεν είναι θεωρία! Αλλά δεν καταλαβαίνω γιατί πρέπει να εστιάσουμε στο συγκεκριμένο μπάσο που ανέφερα για παράδειγμα όταν το πρόβλημα είναι μαζικό.Αλλά εφόσον θες να το αναλύσουμε θα σου πω!    1) Για αυτό ανέφερα στην ανάρτηση μου ξεκάθαρα ότι μιλάω για τα rock bass που κυκλοφορούν στο ελληνικό εμπόριο και δεν μιλάω σίγουρα για το nt. Μιλάω για τις έκδοσης standard και lx.  2) οι τιμές που αναφέρεις είναι του thomann.εγω μιλάω για τα lx και standard rock bass της μέχρι τώρα Ελληνικής αγοράς που το μανίκι πίσω δεν έχει τα kanga stripes που είναι χαρακτηριστικό στα καινούργια μοντέλα!Το συγκεκριμένο μπάσο είναι χωρίς τα stripes όπως και πολλά αλλά που πωλούνται εδώ μέσα!Πρωσοπικα έχω αλλάξει 4 τέτοια μπάσα (lx,standard) και ξέρω πολύ καλά ποσό κάνουν στο εμπόριο 3)Τρίτον και σημαντικότερο! Όπως είπα,κάντε έρευνα αγοράς πριν πουλήσετε κάτι!! Στην αγορά αλλά ήδη ανεβαίνουν τιμολογιακά και αλλά πέφτουν!Τι με ενδιαφέρει αν εσυ το είχες πάρει το 2005 στα 800€ (και ισος πραγματικά να ισχύει για την περίπτωση ) Όταν το συγκεκριμένο προϊόν βγαίνει ακόμα στην αγορά και μπορω να το αγοράσω καινούργιο 300! Αυτά από εμένα,και πάλι δεν εστιάσαμε στο πρόβλημα που είναι η μαζική έρευνα αγοράς αλλά επικεντρωθήκαμε στο Warwick και στο Δήμο Αιγάλεω!! :))))

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

34 λεπτά πριν, BBpink είπε

3)Τρίτον και σημαντικότερο! Όπως είπα,κάντε έρευνα αγοράς πριν πουλήσετε κάτι!! Στην αγορά αλλά ήδη ανεβαίνουν τιμολογιακά και αλλά πέφτουν!Τι με ενδιαφέρει αν εσυ το είχες πάρει το 2005 στα 800€ (και ισος πραγματικά να ισχύει για την περίπτωση ) Όταν το συγκεκριμένο προϊόν βγαίνει ακόμα στην αγορά και μπορω να το αγοράσω καινούργιο 300! Αυτά από εμένα,και πάλι δεν εστιάσαμε στο πρόβλημα που είναι η μαζική έρευνα αγοράς αλλά επικεντρωθήκαμε στο Warwick και στο Δήμο Αιγάλεω!! :))))

Τέταρτον και ακόμα πιο σημαντικό, δεν ανακάλυψες την Αμερική ούτε το Αιγάλεω. Έχει συζητηθεί πολλάκις εδώ το συγκεκριμένο ζήτημα οπότε έχουμε εστιάσει στο πρόβλημα. π.χ

 

 

 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

32 λεπτά πριν, BBpink είπε

όταν το πρόβλημα είναι μαζικό

 

Μακαρι να ηταν μονο αυτο το μοναδικο....μαζικο προβλημα στην χώρα όπου ανθεί η φαιδρά πορτοκαλέα.

12 λεπτά πριν, Dr. No είπε

Τέταρτον και ακόμα πιο σημαντικό, δεν ανακάλυψες την Αμερική ούτε το Αιγάλεω. Έχει συζητηθεί πολλάκις εδώ το συγκεκριμένο ζήτημα οπότε έχουμε εστιάσει στο πρόβλημα. π.χ

 

 

 

 

 

 

ΡΕ ΣΥ...ΑΛΑΒΑΝΟ πσΙφιζα τοτενες? 🤣🙂🤣

www.soundcloud.com/superfunk12

https://superfunk12.wordpress.com/

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου