Προς το περιεχόμενο

Προτεινετε καποια καλη Gaming Chair για κιθαρα..!


Alter

Προτεινόμενες αναρτήσεις

28 λεπτά πριν, Dr. No είπε

 

Τωρα που το συζητατε, θυμηθηκα οτι και εγω χρειαζομαι μια και συντομα. Αραγε, ποσα κιλα αντεχουν αυτες της ikea? Η πλατη με ανησυχει, καθως στηριζεται σε 3 βιδες. Σαν σχεδιο ειναι αυτο που ψαχνω και εγω.

Γιώργος

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 89
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Μιας και αναφερθηκαν οι IKEA, εχω 3 χρονια τωρα μια MARKUS (παρομοιο μοντελο στην ιδια τιμη με την JARVFJALLET) και εχει βγει εξαιρετικη. Κυριολεκτικα ξημεροβραδιαζομαι πανω της και δεν εχει βγαλει κανενα προβλημα, και ειμαι και 110 κιλα...στα καλα μου 😅

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 19/5/2021 στις 9:55 ΜΜ, Alex Raptakis είπε

Πάρτε μια Herman Miller και τέλος.

 

Καλές για γραφείο αλλά όχι για κιθάρα. 

 

 

Στις 19/5/2021 στις 9:44 ΜΜ, Dr. No είπε

 

Την περασμένη εβδομάδα πήγα ΙΚΕΑ και δοκίμασα τις καρέκλες αλλά απογοητεύτηκα. "Δεν τις φτιάχνουν όπως παλιά". Εχω μια καρέκλα ΙΚΕΑ που είναι βολική και με έχει αντέξει εδώ και 8 χρόνια. Αν έβγαινε ακόμα εκείνο το μοντέλο, θα την ξανα αγόραζα. Οι καινούριες δε μου φάνηκαν ούτε βολικές ούτε εφαμιλλης ποιότητος. 

φβ/snoozeloop

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσιευμένο (επεξεργασμένο)
12 λεπτά πριν, WrTsXxx είπε

Την περασμένη εβδομάδα πήγα ΙΚΕΑ και δοκίμασα τις καρέκλες αλλά απογοητεύτηκα. "Δεν τις φτιάχνουν όπως παλιά". Εχω μια καρέκλα ΙΚΕΑ που είναι βολική και με έχει αντέξει εδώ και 8 χρόνια. Αν έβγαινε ακόμα εκείνο το μοντέλο, θα την ξανα αγόραζα. Οι καινούριες δε μου φάνηκαν ούτε βολικές ούτε εφαμιλλης ποιότητος. 

Ναι. Ξέρεις τι? έχω διαβάσει σε φόρουμς να εκθειάζουν πολλοί ένα συγκεκριμένο μοντέλο και σε κάποιον να μην του άρεσε. Αν ήταν να δώσω 200 ευρώ για καρέκλα φυσικά θα προτιμούσα να τη δοκιμάσω πρώτα. Φαντάσου εγώ τώρα έχω μία από το Jysk που είχα πάρει 40 ή 45 ευρώ, την έχω 2-3 χρόνια, κάθομαι πολλές ώρες και ακόμα δεν έχει κάποιο πρόβλημα. Και τα μπράτσα της δεν με ενοχλούν πολύ όταν παίζω. 

 

Οπότε νομίζω το ιδανικό και ειδικά όταν πρόκειται να σκάσει κάποιος πολλά λεφτά, να δοκιμάζει πρώτα. Και θα συμπληρώσω ότι η ιδανική καρέκλα για κάποιον μπορεί να κρύβεται και στα πολύ φθηνά μοντέλα που συνήθως σνομπάρουμε

Επεξεργασμένο από Dr. No
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Administrator

Εγω πήρα πέρσι απο το ΙΚΕΑ την LANGFJALL. Μου αρέσουν οι λιτές γραμμές και δεν θελω προσκέφαλο.

Δεν έχει μπράτσα και είναι λογικό αν θες να παίξεις κιθάρα. Ετσι κι αλλιως τα μπράτσα είναι χρήσιμα όταν αράζεις και συνήθως εγω προτιμώ τον καναπέ γι αυτό. Δεν μου έλειψαν ποτέ. Το χέρι έτσι κι αλλιως είναι πάνω στο γραφείο με ποντίκι και πληκτρολόγιο.

Είμαι 88 κιλά αλλά αισθάνομαι βαρύς μιας και κουνιέμαι και κάθομαι ανορθόδοξα πολλές φορές.

Η καρέκλα λέει "ελεγμένο για 110 kg" και δίνει και 10 χρόνια εγγύηση. 

Δεν ξέρω... αλλά για να το λένε αυτοί ίσως και να ισχύει.

 

καρέκλα κιθάρας

Live and let Live.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου