Προς το περιεχόμενο

Προτεινετε καποια καλη Gaming Chair για κιθαρα..!


Alter

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Administrator

Κι εγω εκει το πήγαινα αλλά είπα να κρατήσω επίπεδο.

Τα 88 τα αισθάνομαι βαριά στις καρέκλες γενικά και ψάχνω τις γερές στα τραπέζια μη σκάσω κάτω σαν καρπούζι. Μπορεί και να'ναι η αίσθηση μου αλλά λέω να τα χάσω τα 8, μα με το κρασάκι δύσκολα θα γίνει κι ας σκέφτομαι διαιτολόγους κλπ.

  • Χαχα 1

Live and let Live.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 89
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

29 λεπτά πριν, yameth είπε

Κι εγω εκει το πήγαινα αλλά είπα να κρατήσω επίπεδο.

Τα 88 τα αισθάνομαι βαριά στις καρέκλες γενικά και ψάχνω τις γερές στα τραπέζια μη σκάσω κάτω σαν καρπούζι. Μπορεί και να'ναι η αίσθηση μου αλλά λέω να τα χάσω τα 8, μα με το κρασάκι δύσκολα θα γίνει κι ας σκέφτομαι διαιτολόγους κλπ.

Ελα ρε μια χαρα εισαι. Αλιμονο σε εμας τους 100+

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παλιότερα είχα απαντήσει σε ένα άλλο παρόμοιο θέμα, αλλά δεν μπόρεσα να το βρω, οπότε θα γράψω μερικά πράγματα από την εμπειρία μου ως τωρα.

 

Γενικα τις καρέκλες είναι καλό να τις δοκιμάζουμε, οπότε αν θελει ο φίλος μας ας κανει μια βολτα σε praktiker/jysk/plaisio/dromea κλπ 

 

Πχ την καρέκλα που κούμπωνε τέλεια στο κορμί μου τη βρήκα τυχαία στα Praktiker. 

 

Γενικά είμαι υπερμαχος των ακριβών καρεκλών (300+ευρώ) αν κάθεσαι πάνω από 6 ώρες την ημέρα, πολλές εταιρείες μάλιστα δίνουν και 10ετή εγγύηση (μιλάω για το δρομέα) αλλά αυτό δεν είναι πάντα καλό, από την άποψη ότι αν σπάσει ένα εξάρτημα παίζει να μη βρεθεί το ίδιο άρα να πάει ακλαφτη η καρέκλα (έχει συμβεί σε φίλο σχεδιαστή). Από αυτό βγαίνει το συμπέρασμα ότι ακόμα και 500 ευρώ να δώσεις δεν σημαίνει ότι θα έχεις σίγουρα μια καρέκλα για 10 χρόνια που είναι η εγγύηση της.

 

Επίσης τα πτυσσόμενα μπράτσα επηρεάζουν την στατικότητα/κατανομή βάρους/δυνάμεων και θεωρώ (με τη διαίσθηση και τις βασικές γνώσεις φυσικής που έχω) ότι δεν θα αντέξει πολύ μια τέτοια. Επίσης η δερματίνη μετά από κάποια χρόνια ξεφτίζει σε πολύ μικρά κομματάκια που κολλάνε σαν τον διάολο.

 

Οπότε, το συμπέρασμα μου είναι να κάνει μια βόλτα ο φίλος μας σε μαγαζιά για να δει αυτές που είναι με πτυσσόμενα μπράτσα, να δει αν του κάθεται καλά στο κορμί του και να τη πάρει. Αν δεν βρει πάει σε άλλες 

All the money of the world can't buy me

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσιευμένο (επεξεργασμένο)
10 ώρες πριν, yameth είπε

 λέω να τα χάσω τα 8, μα με το κρασάκι δύσκολα θα γίνει

 

Πριν 2,5 χρόνια, είχα κόψει τελείως το αλκοόλ (τα πάντα, κρασάκι, μπύρες, τσίπουρα) για 7 μήνες.

Έτρωγα σαν μοσχάρι, και έχασα 9 κιλά.

 

Επεξεργασμένο από fusiongtr

Freud-Σαντές

Ποιητής-Ερωαναλυτής PhD-SG

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

8 ώρες πριν, fusiongtr είπε

 

Πριν 2,5 χρόνια, είχα κόψει τελείως το αλκοόλ (τα πάντα, κρασάκι, μπύρες, τσίπουρα) για 7 μήνες.

Έτρωγα σαν μοσχάρι, και έχασα 9 κιλά.

 

 

διατροφολόγος από μέσα Σεπτεμβρίου και σήμερα -25 κιλά. Με μία έως δύο μπύρες την εβδομάδα και λίγα γλυκάκια.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

εγω είμαι 84, σίγουρα 7-8 πάνω από το μπόι μου και την ηλικία μου.

Το θέμα είναι κυρίως η ηλικία που φτάνει τα 64 και το μούδιασμα μετά από μια ώρα είναι έντονο με την σχεδόν 12 ετών καρέκλα του πλαισίου των 95 τότε ευρώ. Δεν με βολεύει πλέον, τα μπράτσα δεν βγαίνουν διότι κρατάνε την πλάτη και γενικά κόβουν στο πόδι σε σημείο που δυσκολεύει την κυκλοφορία. Επίσης τα σφουγγάρια της είναι πλέον επίπεδα.

Εχω σταματήσει να κάθομαι πάνω από μισάωρα, και πρέπει να βρώ και εγώ κάτι, αλλιώς τη βάψαμε.

με σήμα το μπιφτέκι

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 2 εβδομάδες αργότερα...
Δημοσιευμένο (επεξεργασμένο)

Βρηκα σχεικα επωνυμη καρεκλα με εντυπωσιακη ποιοτητα και specs για τα ~200ευρω. Τα παντα κουνανε, τα παντα ρυθμιζουν (ιδανικη για να παιζεις κιθαρα). Πολυ ανετο μαξιλαρι, και πολυ σοβαρη ποιοτητα κατασκευης. Πολυ χοντρα και ποιοτικα μεταλλα, και σε μεγαλο βαθμο customized σε χρωματα. Μεχρι και η μεταλλικη βαση με τις ροδες εχει διαφορα χρωματα. Και εννοειται, ανα πασα στιγμη βρισκεις οποιο ανταλλακτικο θες. Πολυ ανετη (της εκανα test drive), και πιστευω οτι θα αντεξει τα κιλα μου (~130).

Μονο μειον ειναι ο ενας μηνας παραδοσης (ειναι custom ειπαμε...). 

 

Σε λιγο πιο ακριβη θα επαιρνα ανετα τη reflex. Πολυ περισσοτερες οι δυνατοτητες της.

 

https://eshop.dromeas.gr/dieythintikes-karekles-grafeiou/208-action-d.html

 

 

 

20171003104344_karekla_dieythyntiki_reflex_d_565080302_219.jpeg.ec9c2aa69bacfa399547c1824f08cd6c.jpegPL.jpg.572fe36300ea5ae4f020cc0d45e1f79e.jpg

368606055_page_1(1).thumb.jpg.4332e62e2a9ad6d2061a493da1c5b6c5.jpg

Επεξεργασμένο από gkourmoul1

Γιώργος

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου