Προς το περιεχόμενο

ΜΙΘΡΙΔΑΤΗΣ - ΓΙΑ ΝΑ ΜΗΝ ΤΑ ΧΡΩΣΤΑΩ [A Short Music Film]


Προτεινόμενες αναρτήσεις

Δημοσιευμένο (επεξεργασμένο)

Πάει χάλασε ο κόσμος...

Ο Νίκος δεν αντιδρά που κάποιος επιτίθεται στην δεξια και ο Μιχάλης αντιδρά που κάποιος το κάνει

 

Και αφού είπα την μαλακία μου,στα σοβαρά τώρα.

Ο στίχος καλός,το σύνολο δεν με συγκίνησε,όπως είπε και ο Στράτος το ανακάτωσε πολύ.

Επεξεργασμένο από Nikos Aravanis
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

32 λεπτά πριν, JimmyPap είπε

 

 

Δυστυχώς η χώρα είναι καταδικασμένη, διότι το επίπεδο των πολιτικών αλλά και των πολιτών είναι τραγικά χαμηλό. 

 

 

Αυτό ακριβώς! Όσο πιο σύντομα το καταλάβουμε τόσο πιο σύντομα θα αλλάξουν τα πράματα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

6 λεπτά πριν, Nikos Aravanis είπε

Πάει χάλασε ο κόσμος...

Ο Νίκος δεν αντιδρά που κάποιος επιτίθεται στην ακροδεξια και ο Μιχάλης αντιδρά που κάποιος το κάνει

 

 

corrected

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσιευμένο (επεξεργασμένο)
12 λεπτά πριν, Nikos Aravanis είπε

Νίκος δεν αντιδρά που κάποιος επιτίθεται στην δεξια

 

Ο Νίκος χεΖμενη την έχει την "δεξιά" (από ανέκαθεν, όπως άλλωστε και την "αριστερά " μια και τα δυο αποτελούν μουσειακα αντικείμενα και ζεχνουν σαπίλα....και εξυπηρετούν μόνο κρατικιστικη και κομματική μασαμπουκα)

 

Ο Νίκος αντιδρά μόνο όταν βιάζεται η κοινή λογική ,απειλειται η δημοκρατία (ναι αυτή που έχουμε και δεν εκτιμούμε) και αμφισβητειται η

ελευθερία των ανθρώπων να εκφράζονται ελεύθερα .

 

Επίσης ο Νίκος ΤΡΟΜΟΚΡΑΤΕΙΤΑΙ από την επικράτηση της μαζικής ΒΛΑΚΕΙΑΣ.

Επεξεργασμένο από Superfunk
  • Like 1
  • Συμφωνώ 1

www.soundcloud.com/superfunk12

https://superfunk12.wordpress.com/

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

50 λεπτά πριν, Superfunk είπε

 


 

 

3.δεν δουλεύουμε 8ωρο (λες και υπάρχει Έλληνας μη δημόσιος υπάλληλος που να δουλεύει 8ωρο εδώ και 50 χρονια)

 

 

Ευέλικτο,σπαστό ωράριο παντού για να έχουμε χρόνο να μαζεύουμε τις ελιές μας και να ψωνίζουμε τις Κυριακές.

 Ατομικές συμβάσεις ελεύθερης απασχόλησης και ελεύθερες απολύσεις ΠΑΝΤΟΥ, ΕΔΩ ΚΑΙ ΤΩΡΑ.

 

Ασφαλίστε τα σπίτια σας για πυρκαγιές και τρομοκρατικές ενέργειες κυρία μου. Τα είχατε ασφαλίσει? Τότε τι μιλάτε?

 

  Πάρτε κύριε εργοστασιάρχη το παιδί μου κανα δυο χρόνια δωρεάν να αποκτήσει εμπειρία και μετά όποτε έχετε πληρώστε το, δώστε του ότι έχετε ευχαρίστηση και εγώ θα ψηφίσω τον δικό σας.

 

 ELLADA 2.0

 χαχαχαχαχαχαχαχαχαχαχαχαχα🤣

  • Like 1
  • Χαχα 1

O Influencer Των Συνθεσάιζερ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, cos_dr είπε

Ευέλικτο,σπαστό ωράριο παντού για να έχουμε χρόνο να μαζεύουμε τις ελιές μας και να ψωνίζουμε τις Κυριακές.

 Ατομικές συμβάσεις ελεύθερης απασχόλησης και ελεύθερες απολύσεις ΠΑΝΤΟΥ, ΕΔΩ ΚΑΙ ΤΩΡΑ.

 

Ασφαλίστε τα σπίτια σας για πυρκαγιές και τρομοκρατικές ενέργειες κυρία μου. Τα είχατε ασφαλίσει? Τότε τι μιλάτε?

 

  Πάρτε κύριε εργοστασιάρχη το παιδί μου κανα δυο χρόνια δωρεάν να αποκτήσει εμπειρία και μετά όποτε έχετε πληρώστε το, δώστε του ότι έχετε ευχαρίστηση και εγώ θα ψηφίσω τον δικό σας.

 

 ELLADA 2.0

 χαχαχαχαχαχαχαχαχαχαχαχαχα🤣

 

Ναι, αλλά εσύ τα γράφεις εδώ μέσα να σε διαβάζουμε 20 νοματαίοι, ενώ ο άλλος τα έκανε ρίμα και έχει χεστεί στο τάλλαρο αγόρι μου.

 

Ξύπναααααα.

  • Χαχα 2

Freud-Σαντές

Ποιητής-Ερωαναλυτής PhD-SG

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσιευμένο (επεξεργασμένο)

Αν το αρχικο ποστ μου παραβαινει αθελα μου κανονες του φορουμ, ή απλα γινεται αιτια να δημιουργηθει οποιαδηποτε δυσαρεσκεια σε μελη του φορουμ, παρακαλω ας σβηστει.

Εδω το εβαλα απλα  για οποιο μελος θα του αρεσε το κομματι και δεν ασχολειται με τα social για να μαθει οτι χτες κυκλοφορησε.


Προσωπικα δεν το θεωρω κομματικο, αλλα τραγουδι διαμαρτυριας/σατυρα , ή το πολυ πολυ να θεωρηθει πολιτικο.
Εξαλλου νομιζα οτι δεν ειμαι κομματικοποιημενο ατομο, αλλα πολιτικοποιημενο.

Σημερα εμαθα ομως τελικα, οτι ειμαι κομματικοποιημενος και συγκεκριμενα ανηκω στην παραταξη των αναρχοαπλυτων. Πεστε μου μονο ποιο κομμα ειναι, για να μη κανω κανενα λαθος στις εκλογες.

 

ΥΓ λεω σημερα να κανω Pass το βραδινο ντουζακι για να αρχιζω να συνηθιζω.

.

Επεξεργασμένο από Spyros Delta
  • Like 4
  • Χαχα 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το διάβασα το βίντεο, μπράβο στο Μιθριδάτη, έχει ευφράδεια λόγου. Μόνο κάτι βίαιοι λαθροεξελληνισμοί με ξένισαν, κάτι να φυτρώσει ζευγάρι εκ του grow a pair, που θα μπορούσε να το χρησιμοποιήσει αυτούσιο και να ριμάρει με ισαπέρ'.

 

Κατά τα άλλα, δεν είναι πράξεις τα acts, δεν έχουν συνοχή, καλυτερα να τα έκανε ταμπλώ. Πώς είναι οι εικόνες από μια έκθεση; Ε, να έλεγε τσόντες από τη ζωή μας.

 

Τώρα για πολιτική... Δεν ξέρω. Κραξίδι ρίχνει ο άνθρωπος από τη δική του σκοπιά. Το κραξίδι εγώ δεν το θεωρώ πολιτική. Ότι (το κραξίδι) θεωρείται πολιτική είναι μία από τις πολλές παραμέτρους που καθορίζουν το επίπεδό της. Είναι σάτιρα καθαρή, αιχμηρή, και όπως τις περισσότερες φορές ανέξοδη. Ήδη μερικά acts φάσκουν κι αντιφάσκουν. (Παραφράζω: κι αμά είσαι πλεμπαρία σε χαλάει το λουκετόνι; Βάλε άκου Μότσαρτ Σεβερίνο Γκαζελόνι... Και λούσου κάθαρση ασπίλα σαν ψοφάει η καταπιτάλα... ανατριχίλα κτπ κτπ.)

 

Δηλαδή, στο ένα ακτ λέμε για τη μάσα που κάνουν αυτοί, και μετά στο σλλο ακτ κλαίμε τη μάσα τη δικιά μας. Αλλά δεν λέμε "και πεινάγαμε όλοι", γιατί άλλο δράμα έχει η πείνα του χοντρού κι άλλη του συναγρίδα.

 

Δεν ξέρω αν έγινα κατανοηθείς. 😅

  • Like 1
  • Συμφωνώ 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

12 λεπτά κλάψα και γκρίνια με αυτον το ρυθμό....για οποιοδήποτε λόγο...με τίποτα

...ούτε μισό λεπτό δεν το άντεξα

  • Συμφωνώ 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου