Προς το περιεχόμενο

ΜΙΘΡΙΔΑΤΗΣ - ΓΙΑ ΝΑ ΜΗΝ ΤΑ ΧΡΩΣΤΑΩ [A Short Music Film]


Προτεινόμενες αναρτήσεις

2 λεπτά πριν, Spyros Delta είπε

Αν το αρχικο ποστ μου παραβαινει αθελα μου κανονες του φορουμ, ή απλα γινεται αιτια να δημιουργηθει οποιαδηποτε δυσαρεσκεια σε μελη του φορουμ, παρακαλω ας σβηστει.

Εδω το εβαλα απλα  για οποιο μελος θα του αρεσε το κομματι και δεν ασχολειται με τα social για να μαθει οτι χτες κυκλοφορησε.


Προσωπικα δεν το θεωρω κομματικο, αλλα πολιτικο.
Εξαλλου νομιζα οτι δεν ειμαι κομματικοποιημενο ατομο, αλλα πολιτικοποιημενο.

Σημερα εμαθα ομως τελικα εμαθα οτι ειμαι κοματικοποιημενος και συγκεκριμενα ανηκω τσην παραταξη των αναρχοαπλυτων. Πες του μονο ποιο κομμα ειναι, για να μη κανω κανενα λαθος στις εκλογες.

 

ΥΓ λεω σημερα να κανω Pass το βραδινο ντουζακι για να αρχιζω να συνηθιζω.

.


Σπύρο, προφανώς και προκαλεί δυσαρέσκεια. Είδες τι γράφτηκε.
Δεν νομίζω να σβηστεί όμως, γιατί κάτι είπαν για την ελευθερία της έκφρασης και ότι μπορεί να είναι "οχετός μίσους" και "διχαστικό" αλλά ΟΚ, περνάει κι ας απαγορεύονται βάσει κανονισμού "Θέματα της επικαιρότητας πολιτικά".
Και ναι είναι και "κομματικό" γιατί το πουσάρουν κόμματα (ένα είναι το κόμμα, αυτό που φοβούνται πιο πολύ κάθε φορά, ώστε να του αποδίδουν όλη τη λαϊκη δυσαρέσκεια) της αντιπολίτευσης.
Αυτή την αντιπολίτευση που υπάρχει στο φαντασιακό ορισμένων, την αποκαλούν χαϊδευτικά "αναρχοάπλυτους"  - "πλεμπαίους" τους λέει ο Μιθριδάτης στην κομματάρα.
Οπότε μην έχεις έγνοια, κάνε κανονικά το ντουσάκι σου. Ούτε το ποστ θα κατέβει όπως το βλέπω.
Αν το είχε ανεβάσει οποιοσδήποτε άλλος μπορεί να το συζητούσαν να το κατεβάσουν, αλλά εσύ είσαι παλιό μέλος και ιδιαίτερα αγαπητό. Ούτε έριδες ούτε δημιουργείς ούτε γελωτοποιός είσαι ούτε κρυφή ατζέντα έχεις όπως μερικοί μερικοί εδώ μέσα.
Να σαι καλά που το έβαλες, σε οποιονδήποτε άλλον μπορεί να χρέωναν "τον υποκινούμενο όχλο των σόσιαλ μίντια".
 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

27 λεπτά πριν, fusiongtr είπε

 

Ναι, αλλά εσύ τα γράφεις εδώ μέσα να σε διαβάζουμε 20 νοματαίοι, ενώ ο άλλος τα έκανε ρίμα και έχει χεστεί στο τάλλαρο αγόρι μου.

 

Ξύπναααααα.

Εγώ γεννήθηκα πλούσιος οπότε δεν δίνω αξία στο χρήμα γιατί το έχω χαρεί.

 Για να φτιάξεις ρίμες και μουσική και να βγάλεις χρήμα και άμα θέλει αυτό που ακούω αλλά δεν το καταλαβαίνω γιατί δεν μου χρειάστηκε και ποτέ πολύ.

 

 ΠΡΟΣΠΑΘΕΙΑ.

 Και εγώ στην μεγάλη προσπάθεια είμαι αλλεργικός.

 Προτιμώ τα λίγα εύκολα και σίγουρα.

 Ταπεινά έλεγε ο ΧΡΙΣΤΟΣ. Και έχεις το κεφάλι σου ήσυχο.

 Έτσι έλεγε.

 χαχαχαχαχαχαχαχαχαχαχαχα

16 λεπτά πριν, Tamtam είπε


Οπότε μην έχεις έγνοια, κάνε κανονικά το ντουσάκι σου. Ούτε το ποστ θα κατέβει όπως το βλέπω.
Αν το είχε ανεβάσει οποιοσδήποτε άλλος μπορεί να το συζητούσαν να το κατεβάσουν, αλλά εσύ είσαι παλιό μέλος και ιδιαίτερα αγαπητό.

 

Δεν πάει έτσι στο noiz.

 Δεν συμφωνώ με αυτό.

 Εγώ μάλλον είμαι το αρχαιότερο εν ενεργεία μέλος και είμαι ιδιαίτερα αγαπητός και μου έχουν κατεβάσει πολλά ποστ επειδή όντως και εν γνώση μου μάλιστα παρέβην τους κανόνες και κατόπιν προειδοποίησης.

 χαχαχαχαχαχαχαχαχαχαχαχαχαχα

O Influencer Των Συνθεσάιζερ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ως επί το πλείστον με καλυψαν οι προηγούμενοι αλλά έχω δύο ενστάσεις

 

Σύμφωνα με τη λογική της πλειοψηφίας, έχει θέση στο φόρουμ και η μπάντα του "Καιάδα" της ΧΑ . Και αυτός τέχνη έκανε ( απ' όσο μπορώ να θυμηθώ ήταν άσχετη από πεποιθήσεις η μουσική τους ) 

 

Όπως και οι Marduk . Όπως και μπλα μπλα μπλα

 

Διαφωνώ κύριοι . Αλλά εγώ είμαι εγώ . Και γενικά μπορώ να διαχωρίσω καλλιτέχνη με έργο ( πχ Pantera - Down θα λατρεύω αιωνίως κι ας έχουν τραγουδιστή τον Ανσελμο ) 

 

Επίσης , θεωρώ απείρως προτιμότερο και χρήσιμο , να μένουν σε ένα φόρουμ που αποτελείται από μουσικούς και καλλιτεχνες οι οποίοι μάλιστα εργάζονται ή έχουν εργαστεί στο παρελθόν στην πλειοψηφία τους , τυχόν ανακοινώσεις- επιστολές whatever της Ένωσης καλλιτεχνών παρά το συγκεκριμένο κομμάτι το οποίο μόνο  από περιέργεια κάπου κάποτε ιιιιιιισως το ακούσω 

 

  • Like 2

"There’s no mystery in my gear. And if any, then it’s hidden between hands, heart and soul. It simply must be the way I play" ~ Criss Oliva

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσιευμένο (επεξεργασμένο)
30 λεπτά πριν, Tamtam είπε



Και ναι είναι και "κομματικό" γιατί το πουσάρουν κόμματα

 

Διαφωνώ κάργα.

Το ότι το πουσάρουν κόμματα για δικό τους όφελος, δεν το κάνει κομματικό.

 

Αν δηλαδή αύριο ένα κόμμα πουσάρει το Alexander the great (ενάντια στην συμφωνία των Πρεσπών), θα το κάνει να είναι κομματικό κομμάτι?

 

Με τίποτα.

Επεξεργασμένο από fusiongtr
  • Like 1
  • Συμφωνώ 2

Freud-Σαντές

Ποιητής-Ερωαναλυτής PhD-SG

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, fusiongtr είπε

Διαφωνώ κάργα.

Το ότι το πουσάρουν κόμματα για δικό τους όφελος, δεν το κάνει κομματικό.

 

Αν δηλαδή αύριο ένα κόμμα πουσάρει το Alexander the great, θα το κάνει να είναι κομματικό κομμάτι?

 

Με τίποτα.

Εδώ συμφωνώ πάντως . Είναι ένα θέμα που με ενοχλεί και εμένα πάρα πολύ 

 

Και μάλιστα ακριβώς αυτό το κομμάτι, το οποίο πραγματικά λατρεύω , έχει στοχοποιηθει από μερίδα προφανώς αριστερών μεταλλαδων λες και το ότι μου αρέσει πολύ με κάνει φασίστα 

 

Τεσπά . Νομίζω συζητάμε πολύ ωραία μέχρι στιγμής αν και ακραία οφτοπικ

  • Like 2

"There’s no mystery in my gear. And if any, then it’s hidden between hands, heart and soul. It simply must be the way I play" ~ Criss Oliva

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderator
21 ώρες πριν, Spyros Delta είπε

Ότι καλύτερο έχω ακούσει, νομίζω και παγκοσμίως.

Αν όχι και διαγαλαξιακώς. 😀 (Κόψε κάτι βρε Σπύρος)

 

 

Η προσωπική μου εκτίμηση είναι ότι το πόνημα του μιθριδάτη είναι κομματικά εκπορευόμενο. Το λέω αυτό γιατί παρατήρησα μία άμεση και συστηματική προώθηση από (επίσημους και ανεπίσημους) κομματικούς λογαριασμούς της αξ. αντιπολίτευσης στα social media. Εντός λίγων ωρών βρέθηκε και ο αρχηγός της αξ. αντιπολίτευσης να μνημονεύει το Μυθριδάτη στη Βουλή (🤪 ). Νομίζω επίσης ότι ο ταμταμ ως γνώστης του σχετικού παρασκηνίου στα sm, το ανέφερε ακριβώς γι αυτό το λόγο.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσιευμένο (επεξεργασμένο)
11 λεπτά πριν, fusiongtr είπε

 

Διαφωνώ κάργα.

Το ότι το πουσάρουν κόμματα για δικό τους όφελος, δεν το κάνει κομματικό.

 

Αν δηλαδή αύριο ένα κόμμα πουσάρει το Alexander the great (ενάντια στην συμφωνία των Πρεσπών), θα το κάνει να είναι κομματικό κομμάτι?

 

Με τίποτα.


Επιμένεις να μου αποδίσεις τον χαρακτηρισμό που έδωσαν άλλοι συμφορουμίτες. Γιατί το κάνεις; Εχεις κάποια ατζεντα? Το έχω βάλει σε εισαγωγικά.  Γιατί δεν διαφωνείς με αυτούς αλλα με μένα; Επίσης: πόσες φορές πρέπει να το γράψω ότι είναι γνώμη άλλων;
Περιμένω απάντηση αυτη τη φορά, γιατί αστείο που επαναλμβάνεται πολλάκις παύει να είναι αστείο.
(αι έκοψα και το χέρι μου με το μαχαίρι του τυριού να σε πάρει!) :D

Επεξεργασμένο από Tamtam
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσιευμένο (επεξεργασμένο)

Εχουμε μπερδεψει τα μπουτια μας.
Εδω εχουμε ενα στιχο διαμαρτυριας και σατυρας.
Αν καποιοι το χρησιμοποιουν για το κομμα τους ή ξερωγωτι δεν με ενδιαφερει.

Αν καποιοι δεν συμφωνουν, απλα ας μη το ακουνε. Το τραγουδι θα συνεχισει να υπαρχει και χωρις αυτους.

Ειναι ανεπιτρεπτο ομως να το απαγορευσουν, ή να το εξισωνουν με τραγουδια πραγματικα κομματικης προπαγανδας, ιδιως αντιδημοκρατικης.

6 λεπτά πριν, harilatron είπε

Αν όχι και διαγαλαξιακώς. 😀 (Κόψε κάτι βρε Σπύρος)

 

Εχεις κατι σε χιπχοπ καλυτερο να μου δωσεις να ακουσω?

(μουσικα λεμε)

 

 

.

Επεξεργασμένο από Spyros Delta
  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 Πέρα από το Noiz, τους κανόνες του και το τι ανεβαίνει εδώ....., εάν κατάλαβα καλά σύμφωνα με κάποια μέλη, ότι έχει να κάνει με κριτική (όποια είναι αυτή...) στην εκάστοτε κυβέρνηση (για να μην μιλήσω μόνο για την σημερινή), είναι αντιδημοκρατικό (sic).  Θεατρικές παραστάσεις, τραγούδια, άρθρα σε ψηφιακά και μη έντυπα, γνώμες σε social media κ.τ.λ κ.τ.λ...εφόσον λένε πράγματα ενάντια σε αυτούς που κυβερνούν, αποφασίζομεν και διατάσσομεν να κλείσουν τα στόματα.

 Και όπως λέει ο Μιθρι.... "σε λίγο θα έχουμε ματατζήδες στο σαλόνι μας"

  • Like 2
  • Συμφωνώ 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 λεπτά πριν, Tamtam είπε


Επιμένεις να μου αποδίσεις τον χαρακτηρισμό που έδωσαν άλλοι συμφορουμίτες. Γιατί το κάνεις; Εχεις κάποια ατζεντα? Το έχω βάλει σε εισαγωγικά.  Γιατί δεν διαφωνείς με αυτούς αλλα με μένα; Επίσης: πόσες φορές πρέπει να το γράψω ότι είναι γνώμη άλλων;
Περιμένω απάντηση αυτη τη φορά, γιατί αστείο που επαναλμβάνεται πολλάκις παύει να είναι αστείο.
(αι έκοψα και το χέρι μου με το μαχαίρι του τυριού να σε πάρει!) :D

 

Εσύ το έγραψες ρε Μιχάλη, έκανα παράθεση δικά σου λόγια.

Εγώ πόσες φορές πρέπει να γράψω ότι δεν το θεωρώ κομματικό (και εξήγησα και τους λόγους).

Εσύ είσαι αυτός που επιμένει σε αυτό τον χαρακτηρισμό και μάλιστα τον δικαιολογείς λόγω σπρωξίματος του από κόμματα, αλλά πάντα τον αποδίδεις σε άλλους.

 

Ποιοι είναι λοιπόν αυτοί οι άλλοι?

 

Ο Bill ήδη εξήγησε τι εννοούσε, και εννοούσε κάτι άλλο, με το οποίο συμφωνώ.

Freud-Σαντές

Ποιητής-Ερωαναλυτής PhD-SG

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου