Προς το περιεχόμενο

ANASTASIS Solo + Discussion


Alex Raptakis

Προτεινόμενες αναρτήσεις

4 λεπτά πριν, gkourmoul1 είπε

Στο context του κομματιου, και μες τη μιξη, ταιριαζει πολυ. Ακουγεται εντυπωσιακο και μαματο. Εγω το εκρινα σαν μεμονωμενο σολο, διοτι ετσι το ακουσα (ηταν πολυ δυνατα στο μιξ του βιντεο). Τα πιο πολλα σολο εαν τα ακουσεις σκετα, δεν πολυβγαζουν νοημα. 

 

Με πρόλαβες ρε μπαγάσα.

Έτοιμος ήμουν να γράψω ακριβώς αυτό.

ΑΚΡΙΒΩΣ όμως.

  • Like 1
  • Χαχα 1

Freud-Σαντές

Ποιητής-Ερωαναλυτής PhD-SG

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

8 ώρες πριν, Spyros Delta είπε

Εισαι νομιζω στο σταδιο "να παιξω και λιγο σηκωμα, να βαλω και λιγο ταπινγκ" κλπ.


Ε να δεις που αυτό ήταν και το πρόβλημα!

Όπως και να χει, ευχαριστώ όλους για τις αναλύσεις και για την περαιτέρω συζήτηση, το εκτιμώ πολύ!
@fusiongtr@gkourmoul1

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το εκανα και εγω προσφατα σε ενα σολο ενος κομματιου που ανεβασα. Εβαλα οτι πιο extreme μπορουσα. Εκανε μπουγιο, αλλα σιγουρα δεν ειναι το καλυτερο μου σολο. Προτιμω να ειμαι πιο μελωδικος και ουσιαστικος.

 

https://www.noiz.gr/community/mix/ονειρα-πλαστά-cigaret13cos_drgkourmoul1-r429/page/9/?tab=comments#comment-4400

 

(Καπου στο 3.30)

  • Like 1

Γιώργος

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 ώρες πριν, Alex Raptakis είπε


Ε να δεις που αυτό ήταν και το πρόβλημα!

Όπως και να χει, ευχαριστώ όλους για τις αναλύσεις και για την περαιτέρω συζήτηση, το εκτιμώ πολύ!
@fusiongtr@gkourmoul1

Ειναι κι ενα ακομα θεμα που δεν εθιξα.

Οτι η συζήτηση γινεται νομιζω για ενα σολο που παιχτηκε για ενα collaboration με σολα σε συγκεκριμενα μετρα κλπ.
Τι να κατσεις να παιξεις? Κατι τετοιο θα βγει στο τελος.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

10 λεπτά πριν, Spyros Delta είπε

Ειναι κι ενα ακομα θεμα που δεν εθιξα.

Οτι η συζήτηση γινεται νομιζω για ενα σολο που παιχτηκε για ενα collaboration με σολα σε συγκεκριμενα μετρα κλπ.
Τι να κατσεις να παιξεις? Κατι τετοιο θα βγει στο τελος.

 

Αυτό περίπου εννοούσα ότι η μελωδία δεν είναι η μοναδική επιλογή για ένα σόλο. Αυτο που έκανε ο Άλεξ μια λύση. Μια άλλη θα ήταν πχ να βασιστεί πάνω στη μελωδία του ρεφραίν ή την εισαγωγής κλπ ώστε να παίζει 2-3 (περαστικές) μελωδικές νοτούλες που να θυμίζουν τα υπόλοιπα μερη. Αλλά, γενικότερα θεωρώ ότι έχεις δίκιο. Δεν είχε και πολλές επιλογές στο συγκεκριμένο κομμάτι.

Γιώργος

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου