Προς το περιεχόμενο

αγορα κιθαρας Bc Rich


Προτεινόμενες αναρτήσεις

Καλησπερα παιδια 

σκεφτομαι να αγορασω αυτην την κιθαρα απο το συγκεκριμενο καταστημα https://www.artmusic.gr/bc-rich-gunslinger-power-ilektriki-kithara-p-1448.html

απλα επειδη ειμαι απο βορεια ελλαδα και δεν μπορω να την δω απο κοντα. υπαρχει περιπτωση να την εχει δοκιμασει καποιος και να μου πει αν ειναι σε κομπλε κατασταση γιατι σιγουρα πρεπει να την εχει χρονια!!! ευχαριστω!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 7/6/2021 στις 1:02 ΠΜ, johnskynyrd είπε

να την εχει δοκιμασει καποιος και να μου πει αν ειναι σε κομπλε κατασταση γιατι σιγουρα πρεπει να την εχει χρονια!!!

 

δηλ να πάει στο μαγαζί και να τη δοκιμάσει? μόνο αυτή η 1 υπάρχει στο μαγαζί?

καλύτερα να στείλεις ένα email στο κατάστημα και να ρωτήσεις αν την είχαν πχ σε βιτρίνα ή στο κουτί της...

 

από ότι κατάλαβα είναι παλιό το συγκεκριμένο μοντέλο.. οπότε τι να πω, ένα ρίσκο θα το έχεις όσον αφορά την κατάστασή της.

I'd die without music...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Γι αυτό ρωτάω αν έτυχε κ την δοκίμασε κάποιος στο συγκεκριμένο κατάστημα εδώ στο φόρουμ. Τηλ κ να πάρω να πουλήσουν θέλουν κ αυτοί... 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Είναι παλιό μοντέλο, πιθανών εκθεσιακό. Όπως είπανε και οι πάνω καλύτερα να επικοινωνήσεις στο μαγαζί και να ρωτήσεις κυρίως για όρους επιστροφής, τι ισχύει με τις on-line αγορές κ.α. Επίσης αν δεν γράφει "άμεσα διαθέσιμο" πιθανών να μην υπάρχει και να έχει ξεμείνει στο site.

 

Τέλος δύο παρατηρήσεις/ερωτήματα:

 

1. Τι περιμένεις να σου πεί ένα μέλος, δλδ θα βασίσεις μια αγορά (ενός σεβαστού ποσού) στην γνώμη κάποιου αγνώστου; Αν την πάρεις και δεν σου αρέσει, ποιός θα έχει την ευθύνη;

2. Το συγκεκριμένο μοντέλο, σαν σχήμα είναι τυπική superstrat, νομίζω ότι στην ίδια τιμή έχεις περισσότερες επιλογές που μπορείς να δοκιμάσεις ο ίδιος.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τον αν δεν μου αρέσει είναι δικό μου θέμα. Πιστεύω πως αν την έχει δοκιμάσει κάποιος μπορεί να δει αν έχει χτυπήματα γρατζουνιές ίσως σκουριές η θαμπομενα μεταλλικά μέρη. Απλά μάλλον είναι πιο έμπιστος κάποιος που δεν έχει να κερδίσει κάτι από αυτόν που έχει γι αυτό ρώτησα 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μην αρπάζεσαι, ο @D'Ailleurs έθεσε το ερώτημα του αν σου πει ο τάδε ότι την δοκίμασε και του άρεσε, αυτό δεν σημαίνει ότι θα σου αρέσει και εσένα. Δεν μίλησε κανείς για εκμετάλλευση - ίσα ίσα το αντίθετο έθεσε, δηλ αν θέλει κάποιος να σε βοηθήσει, μη βρει τον μπελά του από πάνω.

 

αν σε ενδιαφέρει μόνο το θεμα για γρατσουνιές κτλ, τότε πάρε τηλ στο μαγαζί και πες θέλω να πάρω αυτή την κιθάρα άμεσα, στείλτε μου φωτό να δω την κατάστασή της.

Επεξεργασμένο από Wild_Rose

I'd die without music...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν αρπάζω με συζήτηση κάνουμε. Απλά σας λέω το σκεπτικό μου. Απλά εννοείται ότι δεν θα ρίξω ευθύνη σε κάποιον από το φόρουμ. Απλά απόψεις θέλω να ακούσω αν κάποιος την έχει πιάσει στα χέρια του. Η ευθύνη εξυπακούεται ότι είναι όλη δική μου. 

Επεξεργασμένο από johnskynyrd
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, johnskynyrd είπε

Απλά σας λέω το σκεπτικό μου.

Το οποίο είναι μη εφαρμόσιμο. Φαντάζεσαι τι θα γινόταν αν όλοι όσοι κάναμε ιντερνετικές αγορές, στέλναμε άλλους να δοκιμάζουν? 

 

Γι' αυτό όσοι αγοράζουν ιντερνετικά έχουν δικαίωμα επιστροφής εντός 14 ημερών

Επεξεργασμένο από Dr. No
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν θέλω να στείλω κανέναν ρωτάω αν έτυχε κατά τύχη κάποιος κ πέρασε από τα χέρια του

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ex-Πάνος Χελιδόνης

Αν το κατάστημα σου δώσει περιθώριο ημερών επιστροφής πάρ'την. Εμένα δεν με ενδιαφέρουν και τόσο οι γρατζουνιές και τα θαμπώματα, τα θεωρώ battle scars που προσδίδουν χαρακτήρα. Αλλά το πώς ακούγεται και πώς κουμπώνει στα χέρια είναι πολύ σημαντικό, οπότε πρέπει να έχεις τη δυνατότητα επιστροφής. Ειδικά αν είναι τελευταίο κομμάτι / βιτρίνας κλπ, δεν νομίζω οτι θα σου το αρνηθούν προκειμένου να το διώξουν. Επίσης, αν το αρνηθούν, έχεις το δικαίωμα να γίνεις καχύποπτος και να μην την πάρεις..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση
×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου