Προς το περιεχόμενο

Roger Waters: F***k you Zuckerberg


Προτεινόμενες αναρτήσεις

πολύ τον πάω τον Roger.

Εχει τα φρύδια να πει όχι και να σταθεί στο μπόι του.

 

 

  • Like 2

με σήμα το μπιφτέκι

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

σορρυ αλλα δεν σας πιάνω.

τρόμο δεν βλέπω, ούτε φυσικά θα τον απολύσει αλλά είναι πολλά τα λεφτά και σίγουρα φαίνεται για κάποιους δεν είναι το παν

  • Like 1

με σήμα το μπιφτέκι

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

52 λεπτά πριν, dimsonic είπε

σορρυ αλλα δεν σας πιάνω.

τρόμο δεν βλέπω, ούτε φυσικά θα τον απολύσει αλλά είναι πολλά τα λεφτά και σίγουρα φαίνεται για κάποιους δεν είναι το παν

 

Νομίζω ότι εδώ έχουμε να κάνουμε με το,εκ του ασφαλούς, κράξιμο ενός ιερού τέρατος της μουσικής και συνάμα πολυεκατομμυριούχου, σε έναν δισεκατομμυριούχο που όμως οφείλει και το τελευταίο του cent στην αποδοχή των δημιουργημάτων του από την πλειοψηφία του πλανήτη.

  

Σε όλα αυτά τα στραβοστόμικα επαναστατικά,που έχουμε δει και στην ελληνική καλλιτεχνική σκηνή,για μένα παίζει ρόλο το τίμημα που είναι πιθανό να πληρώσει κάποιος,όπως και ο βίος του.

Αν ο Roger Waters είχε σήμερα μία ανερχόμενη μπάντα και αποδοκίμαζε τα μέσα κοινωνικής δικτύωσης και τον δημιουργό τους,το συζητούσαμε..

 

Εννοείται ότι αυτό που έκανε είναι προτιμότερο, από το να έβγαινε selfie με τον Ζούκενμπεργκ και να έδινε τα τραγούδια του για χρήση,αλλά μέχρι εκεί..

  • Συμφωνώ 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

μπα. εγω βλέπω κάποιον που απέκτησε λεφτά και φήμη με την αξία του και κάποιον που επίσης απέκτησε περισσότερα με την "αξία" του.

Το κενό για την ανάγκη επικοινωνίας που κάλυψε με τον χ τρόπο ο Ζαχαροβούνης μπορεί κάλλιστα να αντικατασταθεί και να καλυφεθί εκ νέου από κάποιον άλλον αξιότερο ή "αξιότερο".

Η κίνηση του Waters για μένα είναι προς αυτή, τη σωστή, κατεύθυνση

  • Like 1
  • Συμφωνώ 2

με σήμα το μπιφτέκι

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderator

Να συμπληρώσω ότι μου φαίνεται τελείως ψεύτικο, πρώτον κανείς δεν δίνει "πολλά εκατομμύρια" για τα δικαιώματα χρήσης ενός τραγουδιού σε ένα σποτ που θα παίξει μια βδομάδα στα social media.

Δεύτερον, μια τέτοια υποτιθέμενη προσφορά δεν εμφανίζεται ως "arrive on the internet to me this morning". Γίνονται επαφές με τη δισκογραφική, μπαίνουν οι δικηγόροι να δουν τους όρους, απευθύνονται στο δημιουργό μέσω του agent κλπ κλπ. Υπάρχει μεγάλη προεργασία πριν αρχίσουν να τίθενται οι οικονομικοί όροι, συνήθως δε υπάρχει και συμφωνητικό εμπιστευτικότητας πριν προχωρήσουν οι διαπραγματεύσεις επί της ουσίας.

Η άποψή μου είναι ότι ασφαλώς και ενδιαφέρεται για τα λεφτά. Κοντεύει 80 και εξακολουθεί να κάνει συναυλίες lip sync με κομμάτια 40+ ετων σε κοινό που θέλει ακριβώς να δει "αυτόν που τα χώνει στον ζούκενμπεργκ". 

Δεν θα τσιμπήσω.  

 

 

  • Like 4
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

Ο Roger Waters είναι μέγας μουσικός και καλλιτέχνης αλλά ως άνθρωπος είναι ΓΤΠ.

 

Δεν άξιζε καν το ιντερνετικο μελάνι που θα χυθεί για ακόμα μια πράξη ,επιλεκτικου,ακτιβισμού για το πέος από αυτές που μας έχει συνηθίσει τα τελευταία χρόνια..

 

Γραφικότητες...

Επεξεργασμένο από yameth
Απαγορεύονται τα προκλητικά ποστ που χαρακτηρίζουν αρνητικά κάτι, κάποιον ή κάποιους
  • Ευχαριστώ 1

www.soundcloud.com/superfunk12

https://superfunk12.wordpress.com/

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

5 λεπτά πριν, dimsonic είπε

εμένα ρωτάς?

 

Όχι, όσους έκαναν ρεπορτάζ σε μια ΑΚΟΜΑ παπαρια του γεροπαραλημενου.

 

Καλά κάνει ο David και δεν θέλει να τον δει ούτε ζωγραφιστό.... :)

 

Παραμένει πάντως, μετά τον Paul,τον Sting και τον Mullen o 4ος αγαπημένος μου μπασιστας :)

Επεξεργασμένο από Superfunk

www.soundcloud.com/superfunk12

https://superfunk12.wordpress.com/

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου