Προς το περιεχόμενο

Roger Waters: F***k you Zuckerberg


Προτεινόμενες αναρτήσεις

11 ώρες πριν, dimsonic είπε

μάλλον γεροπραλή θα έλεγα....

 

Μωρέ κΣερω τι σου λέω...το έχει χάσει τελείως εδώ και χρόνια ο παππούς ...κρίμα...

 

Ότι να'ναι....

www.soundcloud.com/superfunk12

https://superfunk12.wordpress.com/

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σε αυτό που διαφέρει ο Waters από τους υπόλοιπους είναι ότι έγραψε και πολιτικά τραγούδια. Κανείς δεν υποστήριξε τις θέσεις του με τόση συνέπεια μέσα από τη μουσική όσο αυτός.     

  • Like 2

ο χρόνος αρκετός 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Guru

Έλα ρε παιδιά... Σοβαρά για τον Rogers θα μιλάμε ακόμη; Από το 80 έχει να κάνει σοβαρή δουλειά. 40 χρόνια κάθεται σε ένα θρόνο που παίξανε και άλλοι (αχεμ) και τελικά δεν είναι και κανένα αριστούργημα (Σε σύγκρισή, πχ, με το απείρως καλύτερο Dark Side of the moon).

Και αφού έχωσα ολίγον να πω ότι καλά τα είπε ο Χαρίλατρον... 

ΥΓ. Πολιτικά τραγούδια έχουν γράψει πολλοί, ακόμη και η Marina and the diamonds. χαχαχαχα... είναι σχετικώς εύκολο να το κάνεις και πουλάει ρε παιδί μου...

Επεξεργασμένο από yameth
Απαγορεύονται τα προκλητικά ποστ που χαρακτηρίζουν αρνητικά κάτι, κάποιον ή κάποιους
  • Συμφωνώ 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δυστυχως ο συγκεκριμενος κυριος, τα τελευταια χρονια παλινωδει μεταξυ αλτζχαιμερ και αλλων εκφυλιστικων νοσων του ΚΝΣ. Κριμα.

  • Συμφωνώ 1

2 things are infinite:the universe&human stupidity

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ειλικρινά ωρες ώρες αισθάνομαι εκτός πραγματικότητας αν και δεν έχω και καμιά υποχρέωση να υπερασπίσω τον άνθρωπο.

Όποτε ο συγκεκριμένος ανοίγει το στόμα του, αφ ενός ξέρει να μιλάει και αφ ετέρου μιλάει για σοβαρά πράγματα, άσχετα αν για αρκετούς ή αριστερή σκέψη του είναι εκτός τόπου. Σε σύγκριση πάντα με τους όμοιούς του (βλ. συλλέκτη αυτοκινήτων και  βαρκάρη) . Ο τρόπος σκέψης του δεν μου φέρνει καθόλου σε αλτζχάιμερ. fact.

Είναι χρόνια σοβαρός ακτιβιστής και ενοχλητικός. Γι αυτό και οι όμοιοί του είναι αναγνωρισμένοι από το στέμμα ενώ αυτός όχι. fact.

Αυτά περι κουμουνιστών με τα λεφτά της μαμάς, δε στέκουν. Διότι από νέος είχε τα ίδια μυαλά και τα λεφτά του τα έκανε μόνος του και όχι απ τη μαμά. Αλλωστε από τους 3 επιζώντες αυτός είναι ο πλούσιος. Τώρα για τα πολιτικά τραγούδια, ναι γράφουν κι άλλοι, αυτός όμως έγραφε τουλάχιστον από την δεκαετία του 70. Τώρα μπορεί από το 80 να μην έχει γράψει τίποτα καλό, αλλά εννοείται δεν έγραψε κανείς από τους άλλους δυό επίσης, αυτά που έγραψε είναι σαφώς τα καλύτερα, σε σχέση πάντα με τους άλλους δυό (δεν συμπεριλαμβάνονται οι πεθαμένοι) σίγουρα έγραψε και τα βαρύτερα και τα περισσότερα. Εξ ού και το χρήμα.

Τελος κάτι λένε για τη δόξα και για το χρήμα. Τη στιγμή που ο Ντυλαν ξεπουλάει τη δισκογραφία του για να ζήσει καλά (?) τα χρόνια που του απομένουν,  τι πιό καλό για έναν συνομήλικό του να τσεπώσει το χρήμα του φατσοβιβλιοπώλη για μια διαφήμιση και να διασκεδάσει στην υγειά των κορόιδων σαν εμάς που ξυπνάμε και σπρώχνουμε το νερό στο μύλο του? Εδώ το κάνανε άλλοι (M. Jackson) με ξένα τραγούδια (Lennon - McCartney)...

 

Εγώ τον πάω. Εντάξει και στο youtube θα χαζέψω τον σερ Mason με τα αυτοκινητάκια του και τον σερ David με τις κιθάρες του και τις διακοπές στην Υδρα, αλλά αυτός πάντα μου έβγαζε και μου βγάζει ουσία.

 

 

Επεξεργασμένο από dimsonic
  • Like 5

με σήμα το μπιφτέκι

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

27 λεπτά πριν, dimsonic είπε

αυτός όμως έγραφε τουλάχιστον από την δεκαετία του 70.

 

 

O Woody Guthrie  έγραφε απο τη δεκαετια του 40 & η Billie τραγουδούσε το Strange Fruit το 1939....του ρίχνουν στα ΑΥΤΙΑ λοιπον 🤣

 

27 λεπτά πριν, dimsonic είπε

να τσεπώσει το χρήμα του φατσοβιβλιοπώλη

 

εγω βεβαια ΑΚΟΜΑ δεν εχω καταλαβει ΤΙ ΚΑΚΟ έχει κανει ο φατσιβιβλιοπωλης ωστε τα χρηματα του να.....ειναι κατακριτέα... 

 

Επεξεργασμένο από yameth
Απαγορεύονται τα προκλητικά ποστ που χαρακτηρίζουν αρνητικά κάτι, κάποιον ή κάποιους

www.soundcloud.com/superfunk12

https://superfunk12.wordpress.com/

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, Superfunk είπε

 

 

O Woody Guthrie  έγραφε απο τη δεκαετια του 40 & η Billie τραγουδούσε το Strange Fruit το 1939....του ρίχνουν στα ΑΥΤΙΑ λοιπον 🤣

 

 

δεν ξεύρω

και ο Ντύλαν έγραφε και άλλοι.

επειδή αναφέρθηκε κάποια Μαρίνα που δεν γνωρίζω.

Μην τρελλαθούμε. Ο Waters έγραψε πολύ σοβαρά πολιτικά τραγούδια μεταξύ 1970-1985

 

και το 1920 γράφανε κι άλλοι.

Αυτός έγραψε ή δεν έγραψε?

Το ότι άλλοι του ρίχνουν στ αυτιά δηλαδή σημαίνει ότι δεν?

Ή μήπως έγραψε ο David ή ο Nick. Ή να πιάσουμε και τους μακαρίτες?

με σήμα το μπιφτέκι

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παντως εχει ωραιο σπιτι στον Καλαμο στο Πηλιο.

Τον εχω πετυχει πολλες φορες στα τσιπουραδικα της Αργαλαστης.

Καμμια φορα τα πινει και στον Καμπουρελια στη Σκιαθο.

Αν εισαι φαν στησε καρτερι.... και φετος καπου εκει γυρω θα ξεκαλοκαιρΓιαζει..

 

🤣 

8 λεπτά πριν, dimsonic είπε

Αυτός έγραψε ή δεν έγραψε?

 

ο μισος πλανητης πολιτικα τραγουδια έγραφε/γραφει και θα γραφει ,συνηθως βαρετα και αφελη,

δεν ειναι "περγαμηνή" ή κατι το ΙΔΙΑΙΤΕΡΟ...

 

προσωπικα προτιμω τα τραγουδια για τσι ΓΚΟΜΕΝΕΣ(ΟΙ)...🤣

ειναι πολυ πιο ειλικρινη και εχουν και περισσοτερη ΟΥΣΙΑ... 

 

Ασε που οταν, σαν δημιουργος, τα ακους ΧΡΟΝΙΑ μετα...δεν ντρεπεσαι για τις (συνηθως) ΛΑΛΑΚΙΕΣ (συνηθως κομμουνιστικου περιεχομενου 🤣 που λεει και ο φιλος μου ο @Nikolas ) που εγραφες μικρος 🤣...

 

αντε να πεις κανα "καλα ρε συ τοσο πονο για την ΣΟΥΛΑ(Η) ειχα ο λαλακας(κισμενη)?Την ΣΟΥΛΑ(Η) τη(Ο)ν μπαλοτσα?"  😂

Επεξεργασμένο από Superfunk

www.soundcloud.com/superfunk12

https://superfunk12.wordpress.com/

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

7 λεπτά πριν, Superfunk είπε

Παντως εχει ωραιο σπιτι στον Καλαμο στο Πηλιο.

Τον εχω πετυχει πολλες φορες στα τσιπουραδικα της Αργαλαστης.

Καμμια φορα τα πινει και στον Καμπουρελια στη Σκιαθο.

Αν εισαι φαν στησε καρτερι.... και φετος καπου εκει γυρω θα ξεκαλοκαιρΓιαζει..

 

🤣 

 

ο μισος πλανητης πολιτικα τραγουδια έγραφε/γραφει και θα γραφει ,συνηθως βαρετα και αφελη,

δεν ειναι "περγαμηνή" ή κατι το ΙΔΙΑΙΤΕΡΟ...

 

προσωπικα προτιμω τα τραγουδια για τσι ΓΚΟΜΕΝΕΣ(ΟΙ)...🤣

ειναι πολυ πιο ειλικρινη και εχουν και περισσοτερη ΟΥΣΙΑ... 

 

Ασε που οταν, σαν δημιουργος, τα ακους ΧΡΟΝΙΑ μετα...δεν ντρεπεσαι για τις (συνηθως) ΛΑΛΑΚΙΕΣ (συνηθως κομμουνιστικου περιεχομενου 🤣 που λεει και ο φιλος μου ο @Nikolas ) που εγραφες μικρος 🤣...

 

αντε να πεις κανα "καλα ρε συ τοσο πονο για την ΣΟΥΛΑ(Η) ειχα ο λαλακας(κισμενη)?Την ΣΟΥΛΑ(Η) τη(Ο)ν μπαλοτσα?"  😂

 

δεν είμαι φαν. Απλώς αναγνωρίζω σε κάποιους κάποια.

Αν με ρωτήσεις ποιός είναι οι floyd, θα πω αυτός. Κι ας έχει μεγάλο πηγούνι και ας ήταν μπασίστας.

Ούτε μου αρέσει το Πήλιο, άσε που μπορεί να πέσω πάνω σε κανα Νιόνιο και δεν....

 

Νομίζω πάντα έγραφε έτσι και όπως είπα πιο πάνω δεν είναι τυχαίο που δεν είναι τακίμι της βασίλισας.

 

  • Like 1

με σήμα το μπιφτέκι

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μόλις τώρα, dimsonic είπε

άσε που μπορεί να πέσω πάνω σε κανα Νιόνιο και δεν....

 

 

εχω πεσει εγω...χάνεις...απλα ΑΠΟΛΑΥΣΤΙΚΟΣ και απο ΚΟΝΤΑ.

www.soundcloud.com/superfunk12

https://superfunk12.wordpress.com/

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου