Προς το περιεχόμενο

To Bandlab Sonar είναι καλύτερο απο το Cubase;


Προτεινόμενες αναρτήσεις

4 λεπτά πριν, dimsonic είπε

 

ΟΚ. Και γω που έχω δουλέψει και τα δυο προτιμώ το cubase.

 

Τα βρήκαμε. Ευτυχώς.

Δες πως δουλεύει το pro channel ανα track και τι δίνει, και σύγκρινέ τι πρέπει να κάνεις για να τα έχεις αυτά σε ένα track του cubase ( επιβαρύνοντας τον επεξεργαστή και ισως το stability του project και θα καταλάβεις μια μεγάλη διαφορά στην λειτουργικότητα και την πρακτικότητα.

 Πολλά είναι, αλλά αυτό είναι ενδεικτικότατο.

 Και πως λειτουργούν τα modules του pro channel και πως δίνουν τις πληροφορίες στο GUI τους. Από εκεί και πέρα τελειώνουν όλα για  το cubase ( εντάξει, υπερβάλλω λίγο, αλλά δεν έχω άδικο)

 

  • Συμφωνώ 2

O Influencer Των Συνθεσάιζερ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

14 λεπτά πριν, cos_dr είπε

 

 Και πως λειτουργούν τα modules του pro channel και πως δίνουν τις πληροφορίες στο GUI τους. Από εκεί και πέρα τελειώνουν όλα για  το cubase ( εντάξει, υπερβάλλω λίγο, αλλά δεν έχω άδικο)

 

ό,τι πεις.

Εντάξει υπερβάλλεις αρκετά.

Και κανείς δεν θα μπορεσει να υπολογίσει πως επιβαρύνεται ο επεξεργαστής όταν by default θέλεις να κάνεις όλα τα Pro τερτίπια σε κάθε τρακ.

Οπότε το αφήνουμε εδώ. To sonar είναι καλύτερο, είναι και τζάμπα, εμείς την κάναμε την λαλακία και τα σκάσαμε, οπότε γιατί να χαλιόμαστε?

με σήμα το μπιφτέκι

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μόλις τώρα, dimsonic είπε

To sonar είναι καλύτερο, είναι και τζάμπα, εμείς την κάναμε την λαλακία και τα σκάσαμε, οπότε γιατί να χαλιόμαστε?

 

 

ευγε!

ποτε δεν ειναι αργα για να ερθει καπΓιος σε επαφη με την πραγματικοτητα και να την αποδεχΤει οπως εχει...χωρις σαλτΣες 😂

 

 

www.soundcloud.com/superfunk12

https://superfunk12.wordpress.com/

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 λεπτά πριν, Superfunk είπε

 

 

ευγε!

ποτε δεν ειναι αργα για να ερθει καπΓιος σε επαφη με την πραγματικοτητα και να την αποδεχΤει οπως εχει...χωρις σαλτΣες 😂

 

 

 

μπα δεν έχω χρόνο για άλλο πόνο. Ακόμα και τζάμπα πόνο.

Ειλικρινά ούτε κάν για διαφωνίες.

 

με σήμα το μπιφτέκι

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Yannis Methenitis changed the title to To Bandlab Sonar είναι καλύτερο
21 ώρες πριν, Superfunk είπε

Απορώ που ασχολείστε ακόμα με το Cubase και τις λοιπές ΜΠΟΥΡΔΕΣ

 

Δεν υπάρχει καλύτερο DAW απο το Reason , το Sonar βλεπει τη σκια του 😇

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

7 λεπτά πριν, Στάθης Π. είπε

 

Δεν υπάρχει καλύτερο DAW απο το Reason , το Sonar βλεπει τη σκια του 😇

 

 

Καλο ειναι αν σου εχει χαλασει το Atari του 1985 που χρησιμοποιεις,οριακα καλυτερο 😂

  • Χαχα 1

www.soundcloud.com/superfunk12

https://superfunk12.wordpress.com/

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Όπως μάθει κανείς, δεν έχει νόημα να τα συζητάμε αυτά. Εγώ δουλεύω cubase, επειδή:

 

- Αυτό μου κούμπωσε καλύτερα όταν ήμουν μικρός*. (Είχα και της cakewalk ένα πρόγραμμα, δε θυμάμαι πώς το έλεγαν.) (*καταλαβαίνετε ποια έκδοση είχα)

 

- Έχω αφιερώσει χρόνο για PLE, macro, διαρρύθμιση παραθύρων, template, remotes μέσω tablet κτπ

 

- Εκτιμώ το chord track, που μπορείς να χτίσεις ιδέα σε ένα 5 λεπτο.

 

- Έχω κατεβάσει και το sonar. Δεν έχω υπομονή να ασχοληθώ. Μου αρέσει που έχει multitouch, μου αρέσει το γραφικό περιβάλλον, δεν μου αρέσει όμως αυτό το μονοπαραθυριακό στιλ και ότι είναι όλα κάπως... μεγάλα.

 

Περι ορέξεως. Αν είχαμε ΠΑΣΟΚ θα δούλευα Sequoia γιατινε ακριβό.😀

Επεξεργασμένο από Ali Barout
  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παντως εσεις που μιλατε για pro chanel ποια ειναι η τελευταια εκδοση cubase που ασχοληθηκατε;

με σήμα το μπιφτέκι

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

4 ώρες πριν, dimsonic είπε

ό,τι πεις.

Εντάξει υπερβάλλεις αρκετά.

Και κανείς δεν θα μπορεσει να υπολογίσει πως επιβαρύνεται ο επεξεργαστής όταν by default θέλεις να κάνεις όλα τα Pro τερτίπια σε κάθε τρακ.

Οπότε το αφήνουμε εδώ. To sonar είναι καλύτερο, είναι και τζάμπα, εμείς την κάναμε την λαλακία και τα σκάσαμε, οπότε γιατί να χαλιόμαστε?

Εγω έγινα διάσημος από τότε που ασχολήθηκα με το Sonar. Όσο είχα Cubase δεν με ήξερε ούτε η μάνα μου. 😭 Όπως είπε και ο σύντροφος, πότε δεν είναι αργά. Χαχαχαχα λολ

O Influencer Των Συνθεσάιζερ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

11 λεπτά πριν, dimsonic είπε

Παντως εσεις που μιλατε για pro chanel ποια ειναι η τελευταια εκδοση cubase που ασχοληθηκατε;

 

 

Δεν ασχολΙεμαι με ΕΡΑΣΙΤΕΧΝΙΚΑ daw, ειμαι...

 

Le Professionnel | Ennio MORRICONE | CD

  • Χαχα 1

www.soundcloud.com/superfunk12

https://superfunk12.wordpress.com/

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Yannis Methenitis changed the title to To Bandlab Sonar είναι καλύτερο απο το Cubase;

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου