Προς το περιεχόμενο

Δώρο γάμου σε πολύ κοντινό φίλο


Προτεινόμενες αναρτήσεις

Έχει έρθει αυτή η ώρα που οι γύρω μου αρχίζουν και παντρεύονται... Και έχει έρθει η ώρα για έναν από τους λίγους πολύ κοντινούς μου φίλους.

Γενικά δε τα πάω καλά με τις παραδόσεις και τα σχετικά, οπότε δεν έχω την παραμικρή ιδέα τι παίζει. Ρώτησα δυο φίλες μου και μου παν ότι το ιδανικότερο είναι... λεφτά (φαντάζομαι στη γνωστή μορφή με το φακελάκι)... Αλλά μου ακούγεται πολύ περίεργο ρε παιδί μου...

 

Το γαμπρό τον ξέρω από από το γυμνάσιο και είμαστε πολύ δεμένοι από τότε, και τη νύφη από το 1ο έτος στη σχολή.

Αν βοηθάει, και οι δύο είναι εκπαιδευτικοί, και μουσικοί (ο γαμπρός περισσότερο).

 

Είναι όντως τα λεφτά η πιο συνηθισμένη λύση? Ή παίζει αυτό το χαζό "λίστα γάμου"?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

21 λεπτά πριν, Alex Raptakis είπε

Είναι όντως τα λεφτά η πιο συνηθισμένη λύση?

 

Ναι.

Τίποτα καλύτερο από το κασέρι για δύο άνθρωπΕς που ξεκινάνε την κοινή ζωή τους.

 

  • Like 4
  • Συμφωνώ 1

www.soundcloud.com/superfunk12

https://superfunk12.wordpress.com/

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Χρηματα ειναι παντα μια καλη λυση καθως ο καθενας μετα τα διαθετει οπως θελει αντι μα μαζεψει μια ντουζινα αχρηστα πραγματα.

 

Εαν προκειται για καποιον παρα πολυ στενο κ καρδιακο φιλο, απο αυτους που μετριουνται στα μισα δαχτυλα ενος χεριου θα του εκανα δωρο τα εισητηρια (η τη διαμονη) σε καποια classy πρωτευουσα του εξωτερικου (κατα προτιμηση Παρισι).

  • Συμφωνώ 1

2 things are infinite:the universe&human stupidity

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τα λεφτα ειναι η μια επιλογη.

 

Να τον ρωτησεις τι εξολισμο χρειαζεται πχ στο νεο του σπιτι, που να ειναι μεσα στο μπατζετ σου, ειναι επισης καλη ιδεα. Τα εξοδα ειναι πολλα, εαν προκειται να φτιαξουν νεο σπιτικο.

 

Μια αλλη επιλογη ειναι να επιλεξεις εσυ κατι (εκτος λιστας) που θα ξερεις οτι θα χρησιμοποιηθει και απο τους δυο. Πχ ενα μουσικο οργανο.

 

  • Like 1

Γιώργος

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εαν τους αγορασεις κατι δωρο, θα το θυμουνται αιωνιως, ειδικα εαν το βλεπουν καθημερινα μπροστα τους. 

Εαν δωσεις λεφτα, θα μπουν μεσα στο σωρο, και θα απλα θα σε σε γραψουν στο τεφτερι (για να ξερουν ποσα θα βαλουν στον δικο σου γαμο...).

Καποιες φορες, τα λεφτα δεν εχουν τοση αξια, οση τους προσδιδουν...

10 ώρες πριν, cigaret13 είπε

 

 

 

 

Η υπηρεσια "call" ειναι για οσους μενουν εκτος Αθηνων??

Επεξεργασμένο από nasokosm

Γιώργος

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

46 λεπτά πριν, Alex Raptakis είπε

Αν βοηθάει, και οι δύο είναι εκπαιδευτικοί, και μουσικοί (ο γαμπρός περισσότερο).

Σεταρισμένη με 10-38

 

0145212513_gtr_frt_001_rr.jpg

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

55 λεπτά πριν, Superfunk είπε

Τίποτα καλύτερο από το κασέρι για δύο άνθρωπΕς που ξεκινάνε την κοινή ζωή τους.

 

Μένουν πάνω από 7-8 χρόνια μαζί και έχουν ήδη κάνει πολιτικό... Δε το λες και ξεκίνημα :P

 

56 λεπτά πριν, fenderiarhs είπε

Εαν προκειται για καποιον παρα πολυ στενο κ καρδιακο φιλο, απο αυτους που μετριουνται στα μισα δαχτυλα ενος χεριου θα του εκανα δωρο τα εισητηρια (η τη διαμονη) σε καποια classy πρωτευουσα του εξωτερικου (κατα προτιμηση Παρισι).


Ακριβώς τέτοια περίπτωση είναι, και το σκέφτηκα για ταξίδι, αλλά 1ον έχουν πάει παντού, και 2ον δυστυχώς το πρόγραμμά τους είναι τέτοιο που δε νομίζω να μπορώ να πάρω τέτοια πρωτοβουλία. Μεγαλώσαμε βλέπεις...

 

36 λεπτά πριν, Dr. No είπε

Σεταρισμένη με 10-38

[tele img]


Θα γελούσα αλλά ξέρω ότι μια στρατ δε θα τον χαλούσε. Έχει ήδη μια τούμπανη high-tier Gibson LP βέβαια.

Επίσης νομίζω το όργανο θα ωφελούσε περισσότερο τον γραμπρό παρά τη νύφη. Κάτι πιο balanced δε θα ειναι καλύτερη ιδέα?

 

3 λεπτά πριν, fusiongtr είπε

Για τι ποσό μιλάμε?

 

Δεν έχω κάποιο όριο, αν η ιδέα είναι καλή και είναι κάτι που θα μείνει. Μόνο μη μου πεις να τους πάρω κανα οικόπεδο γιατί δε βγαίνω! :P

 

59 λεπτά πριν, gkourmoul1 είπε

Εαν τους αγορασεις κατι δωρο, θα το θυμουνται αιωνιως, ειδικα εαν το βλεπουν καθημερινα μπροστα τους. 

Εαν δωσεις λεφτα, θα μπουν μεσα στο σωρο, και θα απλα θα σε σε γραψουν στο τεφτερι (για να ξερουν ποσα θα βαλουν στον δικο σου γαμο...).

 

Αυτό το τελευταίο δε με απασχολεί. Εξ άλλου δεν πρόκειται να κάνω τέτοιο γάμο, αν ποτέ βρεθεί η κατάλληλη.

Σίγουρα δε θέλω να μπει στο "σωρό" όπως λες, και σίγουρα θέλω να με θυμούνται. Γι αυτό και δε μου αρέσει η ιδέα του φακελακίου...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, Alex Raptakis είπε

 

Δεν έχω κάποιο όριο, αν η ιδέα είναι καλή και είναι κάτι που θα μείνει.

 

Πάρε τον μεγαλύτερο.

Κάθε φορά που θα πίνουν μπύρα θα σε θυμούνται.

 

 

https://www.skroutz.gr/c/4282/dianemites-poton/f/1145375/mpyras.html

 

Freud-Σαντές

Ποιητής-Ερωαναλυτής PhD-SG

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου