Προς το περιεχόμενο

Εναλλακτικές του Soundcloud


Προτεινόμενες αναρτήσεις

Κανονικά το αφεντικό πρέπει να βάλει προαιρετική συνδρομή στο νόιζ κι όλοι εμείς που δεν θα έχουμε να κράζουμε αυτούς που θα τα στάζουν στον γιάμεθ. Κοπρόσκυλα τζαμπαντάν. Τώρα ειλικρινά, εμένα με βοήθησε τρομερά το φόρουμ. Όχι τόσο στα τεχνικά όσο στις κριτικές στα κλιπς που κάποιες υποθέτω ήταν και τεχνικές.  

 

Για το σάουντκλάουντ, για μένα ο επιπλέον χρόνος δεν αρκεί για να πληρώνεις. Να σου λεγε, θα ακουστούν τα κομμάτια σου στο ράδιο ξερωγω, ναι, εκεί να πλερώσω. 

ο χρόνος αρκετός 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

13 ώρες πριν, Alex Raptakis είπε

 

 

Φεύγω off-topic αλλά δυστυχώς δε μπορώ να σε ανγοώ συνεχώς. Θα προσπαθήσω να το κάνω όμως γιατί η λογική σου ξεφεύγει από την πραγματικότητα, και βάζεις το όνομά μου χωρίς να έχεις την πληροφορία που χρειάζεται για να το κάνεις.


Είναι θλιβερό να μιλάς για άλλους ενώ δεν έχεις ιδέα για το ποιοι είναι, και τι κάνουν. Το ότι υπερασπίζομαι την ιδέα ύπαρξης συνδρομής σε μια πλατφόρμα, δε σημαίνει τίποτα άλλο παρά του ότι μπορώ και αντιλαμβάνομαι χωρίς να μεροληπτώ. Δε σημαίνει ότι έχω συνδρομή στο Soundcloud επειδή καταλαβαίνω τι προσφαίρει, γιατί, και για ποιον. Δεν έχω καν συνδρομή στο Soundcloud.


Είναι ακόμη περισσότερο θλιβερό να νομίζεις ότι έχεις φίλους έτσι απλά. Εγώ πάντως δεν είμαι ένας από αυτούς και ούτε πρόκειται να γίνω. Τη φιλία την κερδίζεις, και σίγουρα όχι με το να την επικαλείς. Είναι όμως κυριολεκτικά τραγικό το ότι μπαίνεις στη διαδικασία να κάνεις οποιαδήποτε σύγκρηση του εαυτού σου με κάποιον που δε γνωρίζεις. Το εγώ σου σε έχει κατασπαράξει. Θλίβομαι.

 

Δεν θέλω να σε θίξω. Το "φίλε μου" το χρησιμοποιώ συνεχώς και με όλους τους χρήστες. Θέλω να πιστεύω ότι είναι φίλοι μου γιατί δεν έχουν λόγο να μην είναι. Έχω διάθεση για κοκορομαχίες μόνο όταν αυτές παρουσιάζουν κάποιο ενδιαφέρον.

Αν θέλεις μπορούμε να συζητήσουμε πολιτισμένα. Πες μου αν θέλεις πως χρησιμοποιείς εσύ το σάουντκλάουντ ή ακόμα κι αυτόν τον χώρο εδώ. Πες μου επίσης πόσες ώρες της ημέρας σου τις αφιερώνεις στη μουσική. Αν θέλεις. 

ο χρόνος αρκετός 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Guru

Πολλοί φίλοι πάντως που έχουν άλμπουμς είτε με εταιρίες είτε με δικές τους παραγωγές προτιμούν το Bandcamp. Είναι δωρεάν, και το μοναδικό όπου σε αντίθεση με Spotify, Itunes κτλ βγάζεις και κάτι (αν και αν έχεις τα κομμάτια σου και σε μεγαλύτερες πλατφόρμες τα κατεβάζουν όλοι από κει αντί για το Bandcamp)..

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

10 ώρες πριν, Alter είπε

Πολλοί φίλοι πάντως που έχουν άλμπουμς είτε με εταιρίες είτε με δικές τους παραγωγές προτιμούν το Bandcamp. Είναι δωρεάν, και το μοναδικό όπου σε αντίθεση με Spotify, Itunes κτλ βγάζεις και κάτι (αν και αν έχεις τα κομμάτια σου και σε μεγαλύτερες πλατφόρμες τα κατεβάζουν όλοι από κει αντί για το Bandcamp)..

 

To  bandcamp είναι καταλληλότερο πιστεύω για άλμπουμ και ολοκληρωμένες δουλειές. Ένα ακόμα θετικό του είναι ότι σου δείχνει περίπου πόση ώρα άκουσε κάποιος το κομμάτι σου. Θετική απογοήτευση. 

Επεξεργασμένο από atreu73

ο χρόνος αρκετός 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου