Προς το περιεχόμενο

Περι τραπεζών, βιομετρικών,2 βημάτων πιστοποίησης ...ξανά


Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Moderator
3 ώρες πριν, Superfunk είπε

Doctor στο αφορολόγητο για υποχρεωτικές αγορές με πιστωτική κάρτα, παγκόσμια πρωτοτυπία της μπανανιας που ζούμε, περνάει η revolut?

Η αλήθεια είναι ότι δεν με έχει προβληματίσει γιατί τα της Ελληνικής πραγματικότητας τα έχει αναλάβει η CFO του σπιτιού δηλαδή η κυρία μου που τα πληρώνει όλα ηλεκτρονικά ή με Ελληνική κάρτα και μου είπε ότι το πιάνουμε το ποσό εύκολα. Πάντως πλέον η Revolut (για εμάς) είναι εντός ΕΕ, έκανε υποκατάστημα και μεταφορά των λογαριασμών νομίζω στην Εσθονία (ή σε κάποια άλλη Βαλτική). 

 

3 ώρες πριν, Superfunk είπε

Η Revolut τα σπάει για non Euro χώρες, έχει με διαφορά τα καλύτερα conversion rates....ειδικά σε ψιλοτριτοκοσμικες χώρες του πρώην ανατολικού μπλοκ.

Βέβαια. Εκτός από αυτό προσφέρει την ασφάλεια του prepaid σε κάθε περίπτωση και ειδικά αν πας σε χώρα που αν σε δουν ξένο προσπαθούν να σε κλέψουν σε κάθε συναλλαγή (Αίγυπτο, Μαρόκο κλπ). 

Ο άλλος στην Αίγυπτο μου είπε 200 Λίρες (20 ευρώ), του λέω ΟΚ και προσπαθούσε να χρεώσει 200 USD. Στο app είδα τι πάει να γίνει όταν μου ζήτησε αποτύπωμα για να γίνει η συναλλαγή. Τον έβριζα και γέλαγε. 😁 

  • Συμφωνώ 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου