Προς το περιεχόμενο

Eric Clapton - εμβόλια


Προτεινόμενες αναρτήσεις

«Έχω πράγματα να κάνω, να γράψω μουσική, αλλά δεν μπορώ να αγγίξω την κιθάρα. Όταν την αφήνω κάτω, μένει εκεί μέχρι να πάω στο κρεβάτι και παίρνω χάπια γιατί δεν μπορώ να κοιμηθώ από τον πόνο. Αυτός δεν είναι τρόπος για να ζεις»
 
Ο Eric Clapton εκφράζει το παράπονό του ότι δέχεται ακόμα και bullying όταν αναφέρει τις απόψεις του για το lockdown ή τις ενστάσεις του για τα εμβόλια καθώς ο ίδιος έχει αυτή την προσωπική πολύ άσχημη εμπειρία.
 
Eric Clapton: Exclusive & Uncensored
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το είδα κι εγώ.

Αλλά έχει κάποιας μορφής νευροπάθεια κάποια χρόνια τώρα, και η οποία έτσι κι αλλιώς τον δυσκόλευε πολύ στο παίξιμο..

Αν πάντως το πρόβλημα προέρχεται (ή εντάθηκε) από το εμβόλιο, έχει χίλια δίκια να φωνάζει.

 

Freud-Σαντές

Ποιητής-Ερωαναλυτής PhD-SG

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσιευμένο (επεξεργασμένο)
6 λεπτά πριν, fusiongtr είπε

Το είδα κι εγώ.

Αλλά έχει κάποιας μορφής νευροπάθεια κάποια χρόνια τώρα, και η οποία έτσι κι αλλιώς τον δυσκόλευε πολύ στο παίξιμο..

Αν πάντως το πρόβλημα προέρχεται (ή εντάθηκε) από το εμβόλιο, έχει χίλια δίκια να φωνάζει.

 

Λεει οτι ειχε ενα πονο με βαθμο 3/10 και μετα το εμβολιο εχει φτασει 8-9/10 και οτι χρειαζεται πετσετα για να ακουμπαει πραγματα (και την κιθαρα), αφου του μενει εντονο καψιμο στα χερια.

 

 

.

Επεξεργασμένο από Spyros Delta
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μιλάει σοβαρά. Δεν το παίρνει από αυστηρά προσωπική εμπειρία.

Αναλύει την κοινωνική και πολιτική  πλευρα της υποθεσης

με σήμα το μπιφτέκι

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν πειράζει. 

Έχασε η Βενετία βελόνι με τον γεροπαραλυμενο και κακομαθημένο covidiot.

Στα τσακιδια.

Δεν θα λείψει σε κανέναν και αυτος και οι υπόλοιποι βλαμμένοι που μοιράζονται την αντιδραστική ιδεολογία του την ώρα που η πανδημία σαρώνει  και χιλιάδες άνθρωποι πεθαίνουν καθημερινά. 

Έλεος πλέον με τον κάθε μαλακα που νομίζει ότι είναι το κέντρο του κόσμου. 

Επεξεργασμένο από Superfunk
  • Συμφωνώ 2

www.soundcloud.com/superfunk12

https://superfunk12.wordpress.com/

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

8 λεπτά πριν, Superfunk είπε

Δεν πειράζει. 

Έχασε η Βενετία βελόνι με τον γεροπαραλυμενο και κακομαθημένο covidiot.

Στα τσακιδια.

Δεν θα λείψει σε κανέναν και αυτος και οι υπόλοιποι βλαμμένοι που μοιράζονται την αντιδραστική ιδεολογία του την ώρα που η πανδημία σαρώνει  και εκατομμύρια άνθρωποι πεθαίνουν καθημερινά. 

Έλεος πλέον με τον κάθε μαλακα που νομίζει ότι είναι το κέντρο του κόσμου. 

 

Αυτο.

 

Και αν εχει κανενας αμφιβολια για την ατζεντα του βιντεο μπορειτε να δειτε το καναλι που το εφτιαξε/ανεβασε, ειναι αν μη τι αλλο ξεκαθαροι. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

9 λεπτά πριν, odis13 είπε

 

Αυτο.

 

Και αν εχει κανενας αμφιβολια για την ατζεντα του βιντεο μπορειτε να δειτε το καναλι που το εφτιαξε/ανεβασε, ειναι αν μη τι αλλο ξεκαθαροι. 

 

Η κοινή λογική λέει ότι το εμβόλιο έσωσε τη ζωή ΕΚΑΤΟΜΜΥΡΊΩΝ ανθρώπων. 

Έχει παρενέργειες?

Ναι έχει κάποιες. Όπως όλα τα εμβόλια. 

Αν μια από αυτές είναι να μη μπορεί στα 90 του ο ΚλάΦτον να παίξει για εκατομμύριοστη φορά τις ιδιες πεντατονικες και μπλουζ κλίμακες με τις οποίες την βρίσκουν οι πανταχού 79αρηδες δικηγόροι και οδοντίατροι που έχουν να πληρώσουν τα 300 δολάρια που έχουν τα εισιτήρια στις συναυλίες του εχεσθην η φορβας στο αλώνι. 

Πόσο μάλλον όταν και αυτος ,μαζί με κάποιους, λίγους ευτυχώς, ομοιδεατες του έχει ξεκάθαρη ατζέντα. 

Επεξεργασμένο από Superfunk

www.soundcloud.com/superfunk12

https://superfunk12.wordpress.com/

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

28 λεπτά πριν, Superfunk είπε

 

Η κοινή λογική λέει ότι το εμβόλιο έσωσε τη ζωή ΕΚΑΤΟΜΜΥΡΊΩΝ ανθρώπων. 

 

Τα στοιχεία είναι χαλκευμένα. Περνάνε στον covid θανάτους που μπορεί να μην είναι και covid.

 Είναι ΠΑΓΚΟΣΜΙΑ ΣΥΝΟΜΩΣΙΑ του ΓΚΕΪΤΣ και των ΠΟΛΥΕΘΝΙΚΩΝ και τα εμβόλια σε κάποιους κάνουν παρενέργειες. Το ξέραμε και το κάναμε για να σταθμίσουμε τα οφέλη και όποιος θέλει μπορεί να μην το κάνει αλλά άμα δεν το κάνει θα του βάλουμε τόσα εμπόδια που θα αναγκαστεί να το κάνει και ας φοβάται.

 Εγώ το έκανα και η μόνη μου παρενέργεια είναι να έχω αποκτήσει μια αποστροφή στον ΚΟΜΜΟΥΝΙΣΜΟ, άρα για εμένα είναι ξεκάθαρο πως κάτι δεν πάει καλά με τα εμβόλια και έμαθα πως θα αυστηροποιήσουν και το σύστημα ελέγχου μέσω εφαρμογής για αυτοκίνητα και μοτοσυκλέτες αν έχουν κάνει ασφάλεια, έχουν πληρώσει το σήμα και έχουν τακτικούς τεχνικούς ελέγχους και θα ελέγξουν και τα ΚΤΕΟ και αυτούς που θα τα ελέγξουν θα τους ελέγξουν άλλοι και άλλοι θα ελέγχουν όλους και θα μας ελέγχει μια ΠΑΓΚΟΣΜΙΑ ΚΥΒΕΡΝΗΣΗ με το 5G στην οποία θα υπόκεινται οι κυβερνήσεις και σε λίγο καιρό θα αποκαλύψουν πως όλα γίνονται σε συνεννόηση με τους ΕΞΩΓΗΪΝΟΥΣ.  ΙΗΣΟΥΣ ΧΡΙΣΤΟΣ ΩΜΕΓΑ ΡΟΗ και όποιος κατάλαβε κατάλαβε.

  • Χαχα 1

O Influencer Των Συνθεσάιζερ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τον παρακολουθώ αυτό τον καιρό τον Έρικ. Η αλήθεια είναι ότι είχε προσωπική τραυματική εμπειρία με παρενέργεια του εμβολίου.

 

Αλλά ρε φίλε, αυτά που λέει στο βίντεο και που λέει γενικά αυτόν τον καιρό είναι ένα συνονθύλευμα αοριστιών που μπλέκουν τη βρετανική κυβέρνηση, το 1984 του Όργουελ, τις φαρμακευτικές εταιρίες, την τηλεόραση, την ελευθερία του λόγου και της κίνησης κλπ. Αλλά κανένα συγκεκριμένο συμπέρασμα.

 

Ποιοι είναι αυτοί που μας θέλουν λοβοτομημένους, εμβολιασμένους και φοβισμένους; Γιατί; Τι έχουν να κερδίσουν; Οι οικονομίες ανά την υφήλιο καταρρέουν εδώ και ένα χρόνο από την πρωτοφανή παράλυση. Το κεφάλαιο μετράει απώλειες που δεν αναπληρώνονται. Ποιος στο διάλο έχει σχεδιάσει όλο αυτό τον εφιάλτη και με τι σκοπό; Ποιος θα βάλει στην τσέπη τα μεγάλα φράγκα;

 

Γέλασα στη στιγμή του βίντεο που ο σερ Έρικ αναφέρει εν ολίγοις ότι ο αποτελεσματικότερος τρόπος χειραγώγησης είναι ο τρόμος και τα δεινά. Και λίγο μετά δείχνει τη διαφήμιση-πόστερ με την κοπέλα που φοράει μάσκα και γράφει "Εγώ τη φοράω για να προστατεύσω εσένα. Σε παρακαλώ φόρα τη για να προστατεύσεις εμένα". Και σκεφτόμουν μήπως είμαι ηλίθιος και δεν καταλαβαίνω το τεράστιο κέρδος που έχουν κάποιοι από το να κρύβουμε τα πρόσωπά μας.

 

Ποια είναι τα δεδομένα; Ένας εξαιρετικά επικίνδυνος ιός (για τα ως τώρα δεδομένα της ανθρωπότητας) είναι εκεί έξω και θερίζει. Όποιος πιστεύει ότι είναι υπερβολή, να πάει να μιλήσει με γιατρούς και νοσηλευτές που δουλεύουν σε κλινικές covid-19 και σε ανθρώπους που έχασαν δικούς τους ενώ ήταν νέοι και υγιείς. Ο τρόπος να προστατευτούμε από απερίγραπτη ταλαιπωρία υγείας και πένθη είναι το εμβόλιο, τέλος. Δόθηκαν βιαστικά οι εγκρίσεις; Ναι. Υπήρξε αρκετός χρόνος δοκιμών; Όχι. Γιατί; Γιατί η κατάσταση είναι ΚΑΤΕΠΕΙΓΟΥΣΑ. Γιατί έβαλε η επιστημονική κοινότητα στη "ζυγαριά" τα αποτελέσματα ενός ανεμβολίαστου κοινού και από την άλλη, ενός εμβολιασμένου με τις όποιες παρενέργειες. Και κατέληξε ότι το κέρδος είναι απείρως μεγαλύτερο από τις απώλειες σε έναν εμβολιασμένο πληθυσμό.

 

Προσωπικά από το Δεκέμβρη του περασμένου χρόνου και για ενάμιση μήνα πέρασα μια οικογενειακή κόλαση και έχασα τη μητέρα μου από covid, η οποία βέβαια όπως έχω ξανα-αναφέρει, είχε σοβαρό υφιστάμενο νόσημα. Παρόλα αυτά, δεν εύχομαι σε ΚΑΝΕΝΑΝ να ζήσει το πώς είναι να έχεις τους δικούς σου, όλους άρρωστους και κλεισμένους σε ένα διαμέρισμα, να μην ξέρεις αν θα ζήσουν ή αν θα πεθάνουν και να μην μπορείς καν να πας να τους δεις και να τους δώσεις ένα χάδι συμπαράστασης. Για ένα μήνα από το τηλέφωνο και μόνο ενώ η μάνα μου χαροπάλευε και εγώ τους πήγαινα ψώνια και φάρμακα και τα έβαζα στο ασανσέρ.

 

Ο Έρικ και ο Βαν είναι θεοί της μουσικής. Τεράστιοι, αξεπέραστοι, τους έχω εικόνισμα. Μακάρι να έμεναν σε αυτό που ξέρουν να κάνουν καλά και να άφηναν τα υπόλοιπα για κατ' ιδίαν συζητήσεις.

Επεξεργασμένο από Jazzjoker
  • Like 8
  • Συμφωνώ 1

Ενωμοτάρχης

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου