Προς το περιεχόμενο

Ο Ringo είναι άμπαλος: The sequel.


Προτεινόμενες αναρτήσεις

56 λεπτά πριν, Superfunk είπε

 

Δεν θα υπήρχε καθόλου ολόκληρος ο ελληνικός ιντερνετικος τύπος θες να πεις.

 

Για τον έντυπο τύπο μόνο οι έγκυρες εφημερίδες ΜΑΚΕΛΕΙΟ,ΑΥΓΗ και ΧΩΝΙ θα κυκλοφορουσαντε

Να μην φοβόμαστε καμία άποψη. Η δημοκρατία δεν κινδυνεύει αν αφήνουμε όλες τις απόψεις να εκφράζονται ελεύθερα. 

O Influencer Των Συνθεσάιζερ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 λεπτά πριν, cos_dr είπε

όλες τις απόψεις

 

Όλες τις αποψΗς

τΡαχανοπλαγια,ε τραχανοπλαγια

www.soundcloud.com/superfunk12

https://superfunk12.wordpress.com/

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, Superfunk είπε

 

Όλες τις αποψΗς

τΡαχανοπλαγια,ε τραχανοπλαγια

Να επιστρέψουμε στην αλήθεια του Χριστού και της Εκκλησίας. Όχι στην αλήθεια τον Αγιατολαχ της εξαρτημενης από τα συμφέροντα επιστήμης και δημοσιογραφίας 

IMG_20210710_181132.jpg

  • Χαχα 2

O Influencer Των Συνθεσάιζερ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ex-Πάνος Χελιδόνης

Εδώ, θα ήθελα να προσθέσω οτι ναι μεν, ο Ρινγκο δεν ήταν τέρας τεχνικής δυσκολίας, να παίζει παπάδες κλπ, αλλά ήταν ο,τι ακριβώς ΧΡΕΙΑΖΟΝΤΑΝ τα σκαθάρια για να είναι αυτό που ήταν. Αυτή και μόνο η παράμετρος καθιστά τον Ρίνγκο ανεκτίμητο και αναντικατάστατο. Γιαυτό και αν έπαιζε π.χ. ο Μουν στο συγκρότημα θα ήταν η απόλυτη αποτυχία.. στο κούμπωμα του Ρίνγκο με τους άλλους 3 είναι που εντοπίζεται η μοναδικότητά του. Όσο για τους δημοσιογραφίσκους στην ελλάδα, έχω να πώ οτι μετά τον Φρέντυ Γερμανό Και τη Μαλβίνα.. έρεβος απροσμέτρητο.

Και τώρα πα'ν'ακούσω καί το sgt Pepper's lonely hearts club band..

Α και για να μη ξεχνιόμαστε..

 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 ώρες πριν, Πάνος Χελιδόνης είπε

Μα κι εσύ ρε Χάρη, πού τα βρίσκεις αυτά τα αρθροτεχνάσματα;

Δεν ξέρω ρε Πάνο. Έρχονται και με βρίσκουν απροειδοποίητα. Σαν κατάρα. Πρέπει να ήμουν πολύ καθίκι σε προηγούμενη ζωή.

 

 

3 ώρες πριν, cigaret13 είπε

 Πάντως πλάκα πλάκα θα ήθελα (εάν ήταν δυνατόν..) να ακούσω τα τραγούδια των Beatles με τον Keith Moon αντί του Ringo.....

Ήταν το πρώτο που σκέφτηκα κι εγώ όταν το διάβασα. Το πιθανότερο είναι αυτό που λέει ο SF. Θα γινόταν της πουτάνας και δεν θα ήταν Beatles.

 

Για την ιστορία, η απορία περί K. Moon δεν τέθηκε από τον αμοιβάδο που έγραψε το άρθρο αλλά απ' τον Lester Bangs, έναν από τους πιο διάσημους και 'αυστηρούς' αμερικανούς μουσικοκριτικούς των 60s-70s, ο οποίος είχε θάψει τους Beatles, τους Sabbath, τους Cream, και γενικά όποιον τολμούσε να πιάσει ένα όργανο και να βγάλει δίσκο.  🙃  

Something Wicked This Way Comes

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

34 λεπτά πριν, Haris είπε

Θα γινόταν της πουτάνας και δεν θα ήταν Beatles.

 

O Keith Moon έπαιζε....lead drums και δεν μπορούσε να παίξει το ιδιο μπητ για περισσότερο από....ένα μέτρο...

Ο Πωλ απλά θα έφευγε από την πρόβα μια και ηταν, και είναι, ευγενής και πραος,ο Λένον που ήταν παλιόχαρακτήρας και βίαιος θα τον πλακωνε στις μάπες σίγουρα. 

Ο Χάρισον που ήταν και ευαίσθητος θα άφηνε απλά μήνυμα στον ηχολήπτη "όταν έρθει κανονικός ντράμερ πάρτε με τηλέφωνο για να έρθω "

Επεξεργασμένο από Superfunk
  • Like 1
  • Χαχα 2

www.soundcloud.com/superfunk12

https://superfunk12.wordpress.com/

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

31 λεπτά πριν, Superfunk είπε

 

O Keith Moon έπαιζε....lead drums και δεν μπορούσε να παίξει το ιδιο μπητ για περισσότερο από....ένα μέτρο...

Ο Πωλ απλά θα έφευγε από την πρόβα μια και ηταν, και είναι, ευγενής και πραος,ο Λένον που ήταν παλιόχαρακτήρας και βίαιος θα τον πλακωνε στις μάπες σίγουρα. 

Ο Χάρισον που ήταν και ευαίσθητος θα άφηνε απλά μήνυμα στον ηχολήπτη "όταν έρθει κανονικός ντράμερ πάρτε με τηλέφωνο για να έρθω "

Κι ο Μάρτιν θα παραιτείτο και θα ερχόταν στην Ελλάδα να μανατζάρει τους Olympians.

  • Like 1
  • Χαχα 1

Something Wicked This Way Comes

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Είναι ύβρις το κείμενο.

 Δεν μπορούμε να ξέρουμε υποθετικά τι θα γινόταν άμα είχαν καλύτερο ντράμερ ακόμα και να δεχτούμε πως υπήρχαν καλύτεροι.

 Η χημεία μιας μπάντας δεν επιτυγχάνεται με απόλυτες επιδόσεις στο μουσικό σκέλος μόνο.

 

 Αυτό λέω κι εγώ.

 Βέβαια δεν έχω ασχοληθεί με την ιστορία τους, αλλά παρόλο που δεν είχαν σχέση με τη γενιά μου η μπάντα μου αρέσει και ΚΣΕΡΩ και έχω ακούσει πολλές φορές με ευχαρίστηση πολλά τραγούδια τους.

 

 

O Influencer Των Συνθεσάιζερ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου