Προς το περιεχόμενο

Μεσα κοινωνικής δικτύωσης και... big brother.


Προτεινόμενες αναρτήσεις

11 ώρες πριν, cos_dr είπε

Πολύ με τρομάζουν όλα αυτά.

 Με ελέγχουν, με καταχωρούν, με διαμοιράζουν, με διαμορφώνουν, με ξέρουν και άμα κάνω κάτι που δεν τους αρέσει ή δεν τους συμφέρει δεν ξέρω πια τι θα μου κάνουν.

 

 Ξέρω όμως πως εγώ τους έχω μάθει πως να με πονέσουν πιο πολύ. Τους έδωσα τη συναίνεση.

 

 χαχαχαχαχαχαχαχαχαχαχαχαχαχαχαχα

 

 

Μη φοβάσαι. 

Είσαι και εσύ ΕΝΤΕΛΩΣ ασήμαντος. 

Ο μόνος που ασχολείται με εσένα εισαι ΕΣΥ.

Οπότε όλα καλά  .

 

Αχαχαχαχα

11 ώρες πριν, cos_dr είπε

Πολύ με τρομάζουν όλα αυτά.

 Με ελέγχουν, με καταχωρούν, με διαμοιράζουν, με διαμορφώνουν, με ξέρουν και άμα κάνω κάτι που δεν τους αρέσει ή δεν τους συμφέρει δεν ξέρω πια τι θα μου κάνουν.

 

 Ξέρω όμως πως εγώ τους έχω μάθει πως να με πονέσουν πιο πολύ. Τους έδωσα τη συναίνεση.

 

 χαχαχαχαχαχαχαχαχαχαχαχαχαχαχαχα

 

 

Μη φοβάσαι. 

Είσαι και εσύ ΕΝΤΕΛΩΣ ασήμαντος. 

Ο μόνος που ασχολείται με εσένα εισαι ΕΣΥ.

Οπότε όλα καλά  .

 

Αχαχαχαχα

www.soundcloud.com/superfunk12

https://superfunk12.wordpress.com/

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

14 ώρες πριν, dimsonic είπε

Πριν 3 μέρες αγόρασα αυτούς τους δίσκους

 

Από το site που φαίνεται και στη φωτογραφία; Αν ναι, τι συζητάμε τώρα για ανέβασμα φωτογραφιών στο fb; Από τα cookies του online δισκάδικου σε τσάκωσαν. Εδώ ακόμα και να μην αγοράσεις, αρκεί ένα κλικ σε online shop για να γεμίσεις με διαφημίσεις σχετικές με τα προϊόντα που κοίταζες.

  • Συμφωνώ 1

Ενωμοτάρχης

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

25 λεπτά πριν, Jazzjoker είπε

 

Από το site που φαίνεται και στη φωτογραφία; Αν ναι, τι συζητάμε τώρα για ανέβασμα φωτογραφιών στο fb; Από τα cookies του online δισκάδικου σε τσάκωσαν. Εδώ ακόμα και να μην αγοράσεις, αρκεί ένα κλικ σε online shop για να γεμίσεις με διαφημίσεις σχετικές με τα προϊόντα που κοίταζες.

 

παιδιά κουλάρετε. Δεν θα έκανα τέτοια συζήτηση αν είχα ψωνίσει ον λαιν.

Σε παραδοσιακό δισκάδικο πήγα, παλιάς εποχής. Και πλήρωσα στο ταμείο. Σας είπα δεν είδα αν η απόδειξη έγραφε και τίτλους. Δεν νομίζω να υπάρχει τρόπος να περνάνε και οι τίτλοι των δίσκων στην πιστωτική.

Απλά έχουν και διαδικτυακό μαγαζί που το έβαλα για κάθε ενδιαφερόμενο διότι ήταν γενικά φοβερό μαγαζί.

  • Like 1

με σήμα το μπιφτέκι

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

όπως έγραψα στο μαρτυριάρικο fb, μετά από τουλάχιστον 20 χρόνια μπήκα σε δισκάδικο που όσο έψαχνα άκουγα και καλή και άγνωστη μουσική, ενώ συνήθως γίνεται το ένα ή και τα δυο αντίθετα παρέα. Δεν ήθελα να φύγω.

με σήμα το μπιφτέκι

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το συγκεκριμένο έχει να κάνει με το "διάβασμα" της φωτογραφίας από το fb. Εξάλλου μη ξεχνάτε ότι υπάρχει το google lens που σκανάρει κάτι η κάμερα σου και σου βγάζει αποτελέσματα για το τι είναι. - Το οποίο κάποιες φορές είναι τρομερά χρήσιμο.

 

Όμως το τι κάνει το fb, youtube, insta κλπ δεν είναι κάτι τρομερό. Τα ποιοτικά data δημιουργούνται όταν αγοράζεις με κάρτα (πιστωτική χρεωστική) εκεί το καταναλωτικό σου προφίλ πότε αγοράζεις, τι αγοράζεις, πόσο το αγοράζεις καταγράφεται και πωλείται ακριβά γιατί μιλάμε ΑΑ ποιότητα πληροφορίας.

All the money of the world can't buy me

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

4 ώρες πριν, Superfunk είπε

 

Μη φοβάσαι. 

Είσαι και εσύ ΕΝΤΕΛΩΣ ασήμαντος. 

Ο μόνος που ασχολείται με εσένα εισαι ΕΣΥ.

Οπότε όλα καλά  .

 

Φυσικά και φοβάμαι και εξοργιζομαι που οι θεσμοί δεν μπορούν να προστατεύσουν τον διαμοιρασμό των προσωπικών μου δεδομένων και προτιμήσεων και εστι εγώ ο πολίτης να πέφτω θύμα επιτηδειων που να έχει συνεπειες για εμένα που μπορούν να με οδηγήσουν από το να απωλεσω χρήματα μέχρι να με σκοτώσουν ύπουλα. 

 

 Συμβαίνει σε τόσους συνανθρώπους μας να τους έχουν βρει δεινά ακριβώς λόγω της αυθαιρεσίας στη διαχείριση δεδομένων και την ατιμωρησία των υπευθύνων. 

 

 Και εσύ θα έπρεπε να φοβάσαι. 

 

 Η προστασία αξίζει σε όλους. Όλοι είναι σημαντικοί. Και όλοι μπορούν να βρεθούν και μπλεγμένοι εξαιτίας άλλων ακόμα και από μια αθώα αγορά ή ένα Google search. 

 

 Όλοι είμαστε σημαντικοί και όλοι πρεπει να έχουμε ίσα δικαιώματα και όσες ευκαιρίες. 

 

 Είναι ΛΑΘΟΣ η άποψη εσύ δεν είσαι τίποτα και τι σε νοιάζει. 

 

 Στους επόμενους πολέμους οι ευαίσθητες πληροφορίες και οι αλγόριθμοι που τις ταξινομουν θα είναι καθοριστικές για φακέλωμα και το κυνήγι ανάλογα με την πλευρά των νικητών προς τους ηττημένους. 

 

 Προσέξτε λοιπόν. Αυτά δεν είναι να τα περνάμε ελαφράν την καρδία ούτε βέβαια να είμαστε κυβερνοφοβικοι. Αλλά πρέπει να ειμαατε σε αγουέρνες. 

 

 Γιατι θα το πληρώσουμε και σε ατομικό και σε κοινωνικό επίπεδο. 

 

 Να μπει φρένο και πραγματική προστασία στη διαχειριση των λαϊκών προσωπικών δεδομένων και όχι οι ΠΟΛΥΕΘΝΙΚΕΣ και αι ΤΡΑΠΕΖΕΣ και αλλα ατομικά μεγαλοσυμφεροντα να καθαρίζουν με μια φόρμα συναίνεσης της πλάκας. Ε? Αντε πια με το ΚΕΦΆΛΑΙΟ. θα μπει φρένο!! 

 

 Χαχαχαχαχαχαχα 

O Influencer Των Συνθεσάιζερ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

54 λεπτά πριν, Superfunk είπε

 

Μπα.....

Ναι σου λέω. Κάπου ξεφύγαμε από το roadmap της προόδου, ευημερίας και σύγκλισης και μπήκαμε στην εποχή της hi tech εκμετάλλευσης με υπερκερδη για τους ολιγαρχες και τους διεφθαρμένους πολιτικούς υπαλλήλους τους και όλο και περισσότερα νοικοκυριά παγκοσμίως καταρρέουν και πνίγονται στην κατάθλιψη και τη διχόνοια. 

 

 Τα έλεγα εγώ και με έλεγαν γραφικό, μου έκαναν καζούρα, πως βρίσκω δικαιολογίες και φταιχτες και δεν κοιτάω τον εαυτό μου, τα έχω ακούσει όλα και έλεγα καλά καλά, όμως όλο και περισσότερα εκατομμύρια των λαών έρχονται στα λόγια μου. 

 

 Κάποιοι προφανώς πιστεύουν στο σύστημα και τους αρέσει κιόλας και λένε μπράβο αλλά και οι τελευταίοι ρομαντικοί θα αποβάλλουν την αντίληψη περί ΚΑΝΟΝΙΚΟΤΗΤΑΣ. 

 

 Ας έχουμε όμως όλοι πίστη γιστι είναι τα ψωμιά τους.  Πίστη στο Χριστό και υπομονή. Εγρήγορση. Όλα θα ανατραπούν. 

 

 Υπομονή. 

Ξανάρχεται ο Σοσιαλισμός στις καρδιές των ανθρώπων. 

 Χαχαχαχαχαχα 

 

 

O Influencer Των Συνθεσάιζερ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

16 λεπτά πριν, cos_dr είπε

Ναι σου λέω. Κάπου ξεφύγαμε από το roadmap της προόδου, ευημερίας και σύγκλισης και μπήκαμε στην εποχή της hi tech εκμετάλλευσης με υπερκερδη για τους ολιγαρχες και τους διεφθαρμένους πολιτικούς υπαλλήλους τους και όλο και περισσότερα νοικοκυριά παγκοσμίως καταρρέουν και πνίγονται στην κατάθλιψη και τη διχόνοια. 

 

 Τα έλεγα εγώ και με έλεγαν γραφικό, μου έκαναν καζούρα, πως βρίσκω δικαιολογίες και φταιχτες και δεν κοιτάω τον εαυτό μου, τα έχω ακούσει όλα και έλεγα καλά καλά, όμως όλο και περισσότερα εκατομμύρια των λαών έρχονται στα λόγια μου. 

 

 Κάποιοι προφανώς πιστεύουν στο σύστημα και τους αρέσει κιόλας και λένε μπράβο αλλά και οι τελευταίοι ρομαντικοί θα αποβάλλουν την αντίληψη περί ΚΑΝΟΝΙΚΟΤΗΤΑΣ. 

 

 Ας έχουμε όμως όλοι πίστη γιστι είναι τα ψωμιά τους.  Πίστη στο Χριστό και υπομονή. Εγρήγορση. Όλα θα ανατραπούν. 

 

 Υπομονή. 

Ξανάρχεται ο Σοσιαλισμός στις καρδιές των ανθρώπων. 

 Χαχαχαχαχαχα 

 

 

 

Μπα...

www.soundcloud.com/superfunk12

https://superfunk12.wordpress.com/

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Yannis Methenitis changed the title to Μεσα κοινωνικής δικτύωσης και... big brother.

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου