Προς το περιεχόμενο

Σχετικά με είσοδο σε χώρους μουσικής μόνο σε εμβολιασμένους


Προτεινόμενες αναρτήσεις

9 λεπτά πριν, dimsonic είπε

Ούτε να χορεύει ο άλλος δίπλα σου

 

 

ε ενταξει σε αυτα τα τζαζιστικα που πας εσυ που το ευκολοτερο κομματι ειναι 45/89 🤣🤣 δεν "πρεπει" αλλα αντε να πας σε συναυλια των Earth Wind and Fire και να μη χορεψεις...

στην τελευταια συναυλια του James Brown που πηγα πρεπει να εχασα 4 κιλα απο τον χορο...

 

κατα τα αλλα ενα μεγαλο μαθημα που πηρα ,δεδομενου οτι εχω να "κρυολογησω" σχεδον 2 χρονια λογω της μασκας ειναι οτι ΠΟΤΕ πλεον σε κλειστο χωρο (και ειδικα σινεμα, ΜΜΜ και αεροπλανα,πλοια,τραινα) ΧΩΡΙΣ  ΚΝ95. 

 

το ειχα δει σαν σταθερη πρακτικη στην Ιαπωνια οποτε πηγαινα (και κοροϊδευα,αλλα κατι ξερει ο Γιαπωνεζος) 

 

και ας "γελανε" μαζι μου.

 

 

Επεξεργασμένο από Superfunk
  • Συμφωνώ 1

www.soundcloud.com/superfunk12

https://superfunk12.wordpress.com/

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 λεπτά πριν, Superfunk είπε

 

 

ε ενταξει σε αυτα τα τζαζιστικα που πας εσυ που το ευκολοτερο κομματι ειναι 45/89 🤣🤣 δεν "πρεπει" αλλα αντε να πας σε συναυλια των Earth Wind and Fire και να μη χορεψεις...

στην τελευταια συναυλια του James Brown που πηγα πρεπει να εχασα 4 κιλα απο τον χορο...

 

 

 

earth wind and fire.....δε τς πρόλαβα.

Τον νονό τον είδα στο Παλαί την εποχή της περμανάντ, τέλη 80 και όντως χόρεψα, αλλά....τότε η μόνη αρρώστεια που φοβόμασταν ήταν το aids, οπότε ο χορός επιτρέπονταν.

με σήμα το μπιφτέκι

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, Superfunk είπε

 

 

στην τελευταια συναυλια του James Brown που πηγα πρεπει να εχασα 4 κιλα απο τον χορο...

 

 

 

Σκέψου να πας AC/DC, να κάθεσαι στην καρέκλα και να έχει και ησυχία ο χώρος.

Θα ξενερώσει και η μπάντα.

Αυτά είναι για Μέγαρο.

 

Την τελευταία φορά που είχα πάει Motorhead, εκτός του ότι παίζαμε κλωτσιές, βρήκα την μπλούζα μου καμιά 15αρία μέτρα μακριά σκισμένη, μετά το τέλος του live.

Επεξεργασμένο από fusiongtr
  • Like 1
  • Χαχα 2

Freud-Σαντές

Ποιητής-Ερωαναλυτής PhD-SG

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, Wild_Rose είπε

αυτό που λες αναιρεί το ένα το άλλο.

Ωραία πάμε απλά ελληνικά

 

Δεν γουστάρω διαχωρισμούς , δεν θα το ήθελα ΑΛΛΑ είναι το πιο λογικό και σίγουρα θα ένιωθα καλύτερα αν πήγαινα κάπου και ήταν όλοι εμβολιασμενοι και έτσι δεν θα κινδυνεύει κανείς από κανένα 

 

Εξάλλου ο ανεμβολιαστος κινδυνεύει 

 

Τέσπα, μπορείς να νομίζεις ο,τι θέλεις . Εγώ δεν βλέπω να αναιρεί το ένα το άλλο . Εσύ καλά κάνεις και το νομίζεις

 

 

 

 

 

 

"There’s no mystery in my gear. And if any, then it’s hidden between hands, heart and soul. It simply must be the way I play" ~ Criss Oliva

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μα δηλώνεις ότι είσαι "κάθετα αντίθετος" αλλά θα είσαι πιο "ήσυχος" αν πραγματοποιηθεί.

 

σε απλά ελληνικά: σαν να λες ότι δεν σου αρέσει καθόλου η τομάτα αλλά αν παραγγείλεις χωριάτικη σαλάτα, θα φας και την τομάτα.

 

τέλος, δεν έχω σκοπό να μαλώσω. Τη γνώμη μου είπα απλά και πιστεύω χωρίς να σε προσβάλω, δεν είχα τέτοιο σκοπό. Forum ανταλλαγής αποψεων είναι εξαλλου.

I'd die without music...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, Wild_Rose είπε

σε απλά ελληνικά: σαν να λες ότι δεν σου αρέσει καθόλου η τομάτα αλλά αν παραγγείλεις χωριάτικη σαλάτα, θα φας και την τομάτα.

Ναι , ακριβώς αυτό κάνω 

"There’s no mystery in my gear. And if any, then it’s hidden between hands, heart and soul. It simply must be the way I play" ~ Criss Oliva

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αν κάνουν covid free συναυλιακούς χώρους και δεν κάνουν παράλληλα covid free μετρό, κτελ, εργασιακους χώρους κλπ καθολικά και παράλληλα δεν βλέπω όφελος. 

 Γενικά άμα δεν γίνεται κάτι κάθετα και παράλληλα και γίνονται τοπικά lockdown και κατά βούληση καθαροί χώροι νομίζω πως δεν γίνεται δουλειά. 

 

O Influencer Των Συνθεσάιζερ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αυτά που διάβασα σ' αυτό το θρεντ, ειδικά για τα ταξίδια, ενισχύουν την απόφασή μου να παραμείνω σε καθεστώς αυτοεπιβεβλημένου σκληρού λόκντάουν, παρότι έχω εμβολιαστεί και έχουν χαλαρώσει τα μέτρα.
Αεροπλάνα, βαπόρια, τρένα, συναυλίες με τους φίλους τους παλιούς κ.λπ.; Ρε ούτε σε ταξί κάμπριο δεν μπαίνω λέμε.
Θα κάτσω μέσα να καλλιεργώ αγγούρια και ραδίκια μέχρι να σβήσει ο Α΄ του Κενταύρου ή να μειωθούν τα κρούσματα σε ένα το χρόνο.
Κι επειδή δεν βλέπω να σβήνει τώρα κοντά ο προαναφερθείς Άλφα, εμβολιαστείτε οι ανεμβολίαστοι γιατί θα τραβήξω καμιά ξεγυρισμένη κατάθλιψη απ' την κλεισούρα, και μετά θα σας ψάχνω οπλοφορών και τσαντισμένος! 😆    

Επεξεργασμένο από Haris
  • Like 1

Something Wicked This Way Comes

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

22 ώρες πριν, fusiongtr είπε

... Την τελευταία φορά που είχα πάει Motorhead, εκτός του ότι παίζαμε κλωτσιές, βρήκα την μπλούζα μου καμιά 15αρία μέτρα μακριά σκισμένη, μετά το τέλος του live.

 

Δεν μπορώ να σε φανταστώ να κλωτσάς και μετά να ψάχνεις την σκισμένη μπλούζα σου :-)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, Vale Rossi είπε

 

Δεν μπορώ να σε φανταστώ να κλωτσάς και μετά να ψάχνεις την σκισμένη μπλούζα σου :-)

 

Μόλις τελείωσε η συναυλία κατάλαβα ότι κάτι έχω χάσει, και έριξα μια ματιά τριγύρω.

Freud-Σαντές

Ποιητής-Ερωαναλυτής PhD-SG

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου