Προς το περιεχόμενο

Τώρα θα σας ξεράνω.


Προτεινόμενες αναρτήσεις

1 ώρα πριν, yameth είπε

 

Είσαι θύμα τελικά.

Βάζω στοίχημα πως το dcc δεν θα περπατήσει.

Το DAT όμως (αν και δεν είναι αρκετά lo-fi για να εκτιμηθεί) μπορεί και να το χρησιμοποιήσουν για μακροχρόνια αρχειοθέτηση master, λέω εγώ. O καιρός θα δείξει.

Εχω τα περισσότερα διαδεδομένα φορμά, περπάτησαν ή όχι. Τα χρησιμοποίησα και τα χρησιμοποιώ ακόμα. Και δεν αισθάνομαι να έχω χάσει τίποτα. Μάλλον κερδισμένος είμαι.

με σήμα το μπιφτέκι

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Από την εποχή που θυμάμαι τον εαυτό μου, έχω 45άρια και 33άρια του πατέρα μου, έχω μαγνητοταινίες, κασέτες, δικά μου 45άρια και 33άρια, cd, dcc, md, dat, πέρασα από itunes, mp3, έχω ριπάρει όλη μου τη δισκοθήκη σε flac από το 2005, κράτησα 7 χρόνια συνδρομή spotify και τώρα την έχω γυρίσε σε tidal.

Όλα αυτά μαζί κι αντάμα.

Τελευταίο κασετόφωνο αγόρασα πριν 2 χρόνια, dcc πριν 3, και βινύλια πριν 10 μέρες. Πριν 2 μήνες έστησα ένα δεύτερο πικαπ για 45άρια μόνο.

Σε σχέση με τον σύγχρονο 20άρη που εξαρτάται από ένα σύννεφο για να ακούσει μουσική μάλλον είμαι σε καλύτερη μοίρα.

  • Like 1

με σήμα το μπιφτέκι

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ex-Πάνος Χελιδόνης

Ο,τι δική μου μουσική ηχογράφησα απο τα 16 ως τα 22 βρίσκεται σε καμμιά εκατοστή κασέτες και ακόμα δεν έχω βρεί χρόνο να τα ψηφιοποιήσω. Φοβάμαι οτι σε λίγο δε θα βρίσκω ούτε καν κασετόφωνο, εκτός κι αν υπάρξει χιπστεροποίηση κι επανέλθουν τα players, διοτι για μεταχειρισμένο το αποκλείω. Ρίξτε καμμιά ιδέα, πού μπορώ να βρώ κανα κασετόφωνο της προκοπής στην Αθήνα..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

36 λεπτά πριν, Πάνος Χελιδόνης είπε

Έλα, σοβαρευόμαστε λίγο..

 

IMG_2911.jpg

Τωρα μιλας σωστα

με σήμα το μπιφτέκι

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Administrator

Κάτσε καλά... θα με κανεις να πσάξω ν' ανεβάσω 2-ιντσα τάματα απο την Παναγιά την εικοσιτετρακάναλη του Studer.

Διαγωνισμό κωλόγερων κάνουμε και τι σκελετούς κρύβουν στο πατάρι;😁

Ah... the good old days που δεν ξέραμε ότι μας περίμενε το ε μπι θρι στα 96 απο το full range μεγάφωνο του κινητού, για να έρθουμε στα ίσα μας.

  • Χαχα 1

Live and let Live.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

17 λεπτά πριν, yameth είπε

Κάτσε καλά... θα με κανεις να πσάξω ν' ανεβάσω 2-ιντσα τάματα απο την Παναγιά την εικοσιτετρακάναλη του Studer.

Διαγωνισμό κωλόγερων κάνουμε και τι σκελετούς κρύβουν στο πατάρι;😁

Ah... the good old days που δεν ξέραμε ότι μας περίμενε το ε μπι θρι στα 96 απο το full range μεγάφωνο του κινητού, για να έρθουμε στα ίσα μας.

Εγω σου ανεβαζω αν θες και 78ρη δισκο....

Αν δεν δω δεν πιστευω

με σήμα το μπιφτέκι

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ex-Πάνος Χελιδόνης
49 λεπτά πριν, dimsonic είπε

Εγω σου ανεβαζω αν θες και 78ρη δισκο....

 

Αχ τί να σας κάνω, που πέταξα τους κύλινδρους που είχα, αλλιώς θα σας έλεγα'γω..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Administrator

You win. 

Σιγά μη πάω στο Λαγονήσι ν' ανοίξω κουτιά για να βρω τη δουλειά του 90.

 

78 όμως έχω καλά φυλαγμένο όπως βλέπεις.

Και είναι απο τα πρώτα mixtapes. Παραγγελιά.

"Δια κουμπάρα Ειρήνη" αμα λάχει...😄

 

78 στροφών mixtape

 

  • Like 2

Live and let Live.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου