Προς το περιεχόμενο

Μετακόμιση Ολλανδία: μεταφορά κιθάρας, σπίτια και άλλα χρήσιμα


BillTrantos

Προτεινόμενες αναρτήσεις

2 λεπτά πριν, BillTrantos είπε

Ήθελα να γράψω ότι το μανίκι ρυθμίζεται από κάτω και αυτό μου έχει δημιουργήσει μια ανασφάλεια γενικά.

 

Γιατι?

Μην ανησυχεις τουλαχιστον 100.000.000 Fender αυτη τη στιγμη στον κοσμο ετσι ρυθμιζονται και οι κατοχοι τους ειναι απολυτως ασφαλεις...   🤣

 

εξω απο την πλακα...

 

ΞΕ-βιδωνεις....μεταφερεις και ΞΑΝΑ-ΒΙΔΩΝΕΙΣ... και ολα καλα

Επεξεργασμένο από Superfunk
  • Like 1
  • Χαχα 1

www.soundcloud.com/superfunk12

https://superfunk12.wordpress.com/

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderator

Κρατάω την πρόταση, απλά θα πρέπει να το μοντάρω λίγο γιατί όταν έκλεισα εισιτήριο δεν υπήρχε θέση με παροχή 23kg βαλίτσας, μόνο 13. Δυστυχώς και ρούχα για 2 βδομάδες* και κιθάρα δε χωράνε στο βαλιτσάκι μου.

 

Λογικά θα τη βάλω ανάμεσα σε ρούχα εντός κούτας και έτσι θα δοθεί στη μεταφορική.

 

Παρ'όλα αυτά, η θήκη που πρότεινα απορρίφθηκε λόγω κόστους, ή θεωρείτε ότι πραγματικά δεν υπάρχει λόγος να έχω μία τέτοια; Δεν ξέρω πόσο θα ταξιδεύω από εδώ και πέρα, οπότε δε μου φάνηκε κακή ως επένδυση.

 

*Κάπου τόσο μας έδωσαν χρονικό διάστημα για να φτάσουν τα πράγματα από Ελλάδα, 8-10 εργάσιμες.

More is more. Yngwie Malmsteen

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

8 λεπτά πριν, BillTrantos είπε

Λογικά θα τη βάλω ανάμεσα σε ρούχα εντός κούτας και έτσι θα δοθεί στη μεταφορική

 

Ακόμα καλύτερα. 

 

 

www.soundcloud.com/superfunk12

https://superfunk12.wordpress.com/

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Την ίδια μερα φευγουμε και μεις. Για την ωρα ο προβληματισμος ειναι ενα stage piano αλλα αν βρεθει βολικος τρόπος βάζουμε κι αλλα

36 λεπτά πριν, BillTrantos είπε

Κρατάω την πρόταση, απλά θα πρέπει να το μοντάρω λίγο γιατί όταν έκλεισα εισιτήριο δεν υπήρχε θέση με παροχή 23kg βαλίτσας, μόνο 13. 

Δεν πας transavia?

με σήμα το μπιφτέκι

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderator
3 λεπτά πριν, dimsonic είπε

Την ίδια μερα φευγουμε και μεις. Για την ωρα ο προβληματισμος ειναι ενα stage piano αλλα αν βρεθει βολικος τρόπος βάζουμε κι αλλα

Δεν πας transavia?

 

KLM αυτή τη φορά που έχω τις γάτες, γιατί είχαν το πιο smooth pet policy. Καλή τύχη με τη μετακόμιση, ελπίζω η κόρη να είναι πιο ψύχραιμη από μένα.

More is more. Yngwie Malmsteen

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

25 λεπτά πριν, BillTrantos είπε

ελπίζω η κόρη να είναι πιο ψύχραιμη από μένα.

 

μην το λες, μην το λες....😜

 

 

(το μόνο σίγουρο είναι ότι θα πιούμε μια μέρα καφέ στο Αμστερνταμ παρά στην Αθήνα ή τη Θεσσαλονίκη !)😄

26 λεπτά πριν, BillTrantos είπε

 

KLM αυτή τη φορά που έχω τις γάτες, 

 

πως τα κατάφερες και βρήκες pet friendly house ?

με σήμα το μπιφτέκι

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderator
7 λεπτά πριν, dimsonic είπε

 

μην το λες, μην το λες....😜

 

 

(το μόνο σίγουρο είναι ότι θα πιούμε μια μέρα καφέ στο Αμστερνταμ παρά στην Αθήνα ή τη Θεσσαλονίκη !)😄

 

πως τα κατάφερες και βρήκες pet friendly house ?

 

Εννοείται στείλε μου ένα μήνυμα μόλις τακτοποιηθείτε!

 

Με το σπίτι ήταν πολύ δύσκολη διαδικασία, έμεινα Amsterdam μία βδομάδα και έκανα καθημερινά πολλά viewings. Τελικά χρειάστηκε να δώσω πολλά χρήματα, να αποδείξω οικονομική κατάσταση και εννοείται να φύγουν (προσωρινά ελπίζω) πολλά λεφτά σε deposit.

 

Είμαι πολύ τυχερός που είχαμε προνοήσει οικογενειακώς από το 2013 για αυτό το ταξίδι και μαζεύαμε τσούκου-τσούκου κάποια χρήματα, αλλιώς δε θα γινόταν τίποτα από όλα αυτά.

More is more. Yngwie Malmsteen

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

18 λεπτά πριν, BillTrantos είπε

Με το σπίτι ήταν πολύ δύσκολη διαδικασία, έμεινα Amsterdam μία βδομάδα και έκανα καθημερινά πολλά viewings. Τελικά χρειάστηκε να δώσω πολλά χρήματα, να αποδείξω οικονομική κατάσταση και εννοείται να φύγουν (προσωρινά ελπίζω) πολλά λεφτά σε deposit.

 

μια απ τα ίδια

με σήμα το μπιφτέκι

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 ώρες πριν, dimsonic είπε

το μόνο σίγουρο είναι ότι θα πιούμε μια μέρα καφέ στο Αμστερνταμ παρά στην Αθήνα ή τη Θεσσαλονίκη

 

 

2 ώρες πριν, BillTrantos είπε

 

Εννοείται στείλε μου ένα μήνυμα μόλις τακτοποιηθείτε!

 

 

Λοιπόν εδώ διαβλέπω κάτι περίεργο ...

 

Γνωρίζει ο Bill την κόρη του dim με την μεταξένια φωνή, και η κόρη του dim γνωρίζει τον Bill με την δολοφονική πενιά (και με telecaster μάλιστα).

Νέος και ωραίος ο Bill, νέα και ωραία η νεαρή, μόνοι και οι δύο σε ξένη χώρα, να σπουδάζουν, έχοντας να αντιμετωπίσουν παρόμοια προβλήματα.

 

Μουσικός ο Bill, μουσικός η θυγατέρα του dim, έχουν πολλά κοινά.

 

Μετά τις πρώτες εφήμερες σχέσεις του Bill με συμφοιτήτριες ("έχω και Tele, πάμε μια βόλτα?"), που τελικά τον κουράζουν, αρχίζει να βλέπει με άλλο μάτι την κοπέλα, που είναι και από καλή οικογένεια, και μπορεί μάλιστα να πίνει καφέ και με τον μπαμπά της.

 

Συναντιούνται συχνά οι δυο τους και τζαμάρουν (κιθάρα - φωνή) για να χαλαρώσουν, ενώ μοιράζονται και τους καθημερινούς τους προβληματισμούς.

Η αρχική τους φιλία, αργά αλλά σταθερά εξελίσσεται σε .....

 

Την συνέχεια την αφήνω στην φαντασία σας.

 

Μια ιστορία γραμμένη από την ίδια την ζωή.

  • Like 1

Freud-Σαντές

Ποιητής-Ερωαναλυτής PhD-SG

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Yannis Methenitis changed the title to Μετακόμιση Ολλανδία: μεταφορά κιθάρας, σπίτια και άλλα χρήσιμα
  • Yannis Methenitis featured this θέμα

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου