Προς το περιεχόμενο

Πειραματίστηκα σε πιο ηλεκτρονικό ήχο


Xara Sterg

Προτεινόμενες αναρτήσεις

 τελευταία είχα γράψει αυτό το τραγούδι για τη μπάντα μου σε πιο πανκ ροκ version αλλά αποφάσισα να το δοκιμάσω και σε κάτι διαφορετικό,  

 dnb production με 8bit style drums και 80's synth sounds!✨💫
Ελπίζω να σας αρέσει ! 
Αφηνω το Υoutube Link!
 
 
 
 
Επεξεργασμένο από Xara Sterg
  • Like 12
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Administrator

Εμένα μου θύμισε όλες τις δικές μου προσπάθειες να ενορχηστρώσω τα κομμάτια μου την εποχή εκείνη, με BOSS DR-110 και Korg Poly-800 κ.α. που με άφηναν πάντα απογοητευμένο. Γιατι κι εγω έγραφα ροκ τότε.

Κι όμως αν το έβλεπες χωρίς παρωπίδες και απαιτήσεις φυσικότητας (που αυτό εκτός εποχής, ζητούσαμε σαν home recordists), είχαν και έχουν τη δική τους μοναδική ομορφιά. Ιδιαίτερα όταν λες

3 ώρες πριν, Xara Sterg είπε

 dnb production με 8bit style drums και 80's synth sounds!✨💫

 

Δεν ξερω πως και με τι το έκανε η Χαρά αλλά όποιος διάλεξε τους ήχους ξέρει το μάθημα του.

Live and let Live.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Χωρίς να διεκδικεί δάφνες είναι μια ωραία catchy μελωδία που μπορεί να έχει τύχη στο ραδιόφωνο. Επίσης μ’ αρέσει ο τρόπος που τραγουδάς. Καλή επιτυχία. 

  • Συμφωνώ 1

InfluenSir!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

@panorios Σ' ευχαριστωωω πολυ!!

@Πάνος Χελιδόνης Η αλήθεια ειναι οτι αν δε το ακουσεις ειναι οντως δυσκολο να το φανταστεις! Δεν ειναι ακριβως Punk απλα εχει στοιχεία ! ειναι πιο μελωδικο pop punk rock !!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δυστυχώς το άκουσα από τα ηχεία του κακολάπτοπ της δουλειάς οπότε δε το ευχαριστήθηκα φουλ. Ίσως τα μπάσα είναι λίγο αδύναμα, και η φωνή να θέλει λίγο παραπάνω ένταση σε κάποια σημεία. Είναι όμως πολύ όμορφο, με μια φρεσκάδα ρε παιδί μου.Μπράβο!

 

Ένσταση λίγο στην προφορά που μπορεί να βελτιωθεί πολύ και το ρίχνει νομίζω. Έχουμε κάπου να ακούσουμε και το punk? Είμαι περίεργος!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση
×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου