Προς το περιεχόμενο

The Unnamed Song


leon7pap

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Καλησπερα στην ομαδα.Εδω και κανα δυο μηνες συμμετεχω σε ενα νεο προτζεκτ και εδω ειναι η πρωτη μας προσπαθεια να φτιαξουμε τραγουδι....Ορισαμε 4 chords ωστε να εχουμε απο καπου να πιαστουμε.Ο αλλος κιθαριστας της μπαντας ηρθε μετα απο λιγες μερες με το αρχικο riff και αλλο ενα που υπαρχει σαν δευτερη κιθαρα στο prechorus και πανω σε αυτα εγραψα κι εγω τα υπολοιπα.Το αποτελεσμα ειναι το παραπανω.Τι σας αρεσει και τι σας χαλαει καθως το κομματι ειναι ακομα in progress και θα ηθελα μια εξτρα αποψη...και δυο!!!Ευχαριστω εκ των προτερων!!!

 

https://drive.google.com/file/d/1AkjSFZ2l6nlZDfY-_f2dHkxoSTmIYmhl/view?usp=sharing

  • Like 1

"The Tone Is In The Gear.....The Skill Is In The Hands"

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Με την πρώτη ακρόαση δε με χάλασε κάτι χτυπητο. Πολύ καλό είναι.

Θα το ξανακουσω και με τα ακουστικά πιο βράδυ.

 

Καλή αρχή!

  • Ευχαριστώ 1

Γιώργος

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

8 λεπτά πριν, gkourmoul1 είπε

Με την πρώτη ακρόαση δε με χάλασε κάτι χτυπητο. Πολύ καλό είναι.

Θα το ξανακουσω και με τα ακουστικά πιο βράδυ.

 

Καλή αρχή!

Ευχαριστουμε!

"The Tone Is In The Gear.....The Skill Is In The Hands"

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το pre-chorus ( 1:08 + 2:16) λίγο μου φαίνεται ότι τραβάει πολύ. Δε θα το έκανα 4άρι πολύ. Την πρώτη φορά θα το έκανα διπλό και ίσως τη δεύτερη ένα πιο "δυνατό" μονό με κάτι πιασάρικο (είτε riff είτε drum fill). Επίσης η μελωδική γραμμή (πάλι στο pre-chorus) είναι λίγο αδύναμη όταν τραγουδάει συνέχεια τη μπασογραμμή.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

11 λεπτά πριν, Alex Raptakis είπε

Το pre-chorus ( 1:08 + 2:16) λίγο μου φαίνεται ότι τραβάει πολύ. Δε θα το έκανα 4άρι πολύ. Την πρώτη φορά θα το έκανα διπλό και ίσως τη δεύτερη ένα πιο "δυνατό" μονό με κάτι πιασάρικο (είτε riff είτε drum fill). Επίσης η μελωδική γραμμή (πάλι στο pre-chorus) είναι λίγο αδύναμη όταν τραγουδάει συνέχεια τη μπασογραμμή.

Ok θα δοκιμασω να  κοψω το pre chorus στο μισο και μενα μου ακουγεται λιγο μακρυ......δεν ειμαι και πολυ σιγουρος για το μονό την δευτερη φορα αλλα θα δοκιμασω να το κανω πιο spicy με τον τροπο που λες....βεβαια ισως μετα χρειαζεται και το ρεφραιν κοψιμο στο μισο....ισως ακουγεται αυτο μεγαλο...αλλα κι αυτο γινεται...ωστε στο τελευταιο ρεφραιν να ειναι διπλο και  slightly altered...θα τα δω!Thanks.

Επεξεργασμένο από leon7pap

"The Tone Is In The Gear.....The Skill Is In The Hands"

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

6 ώρες πριν, PAL είπε

Ίσως ο ήχος της κιθάρας να ήταν πιο crunch?

Δεν πολυεστιασα στον ηχο και απλα ηχογραφησα με τον εξοπλισμο και τους ηχους που εκανα μεχρι τωρα τις ηχογραφησεις για τα δικα μου κομματια που εχουν μια πιο ξεκαθαρη classic metal κατευθυνση.Και εμεις ακομα ψαχνομαστε με τον ηχο αλλα σε πρωτη φαση θα ηθελα να ακουσω αποψεις για τη συνθεση....τη δομη....τις μελωδιες....

Επεξεργασμένο από leon7pap

"The Tone Is In The Gear.....The Skill Is In The Hands"

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση
×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου