Προς το περιεχόμενο

Stompenberg FX


Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Administrator

Δεν ξέρω αν έχετε δει αυτή τη σελίδα του Thomann... είναι διαδραστική.

https://www.thomann.de/gr/stompenberg_devices.html

 

Stompenberg fx

 

Δηλαδή μπορεί κανείς να δοκιμάσει κάποιο πετάλι σε πραγματικό χρόνο με την κιθάρα του, με μικρή καθυστέρηση κάποιων millisecond αναπόφευκτα ή ακόμα και να ηχογραφήσει το αποτέλεσμα.

Επιπλέον μπορεί να τα ακούσει απλούστερα με τα γνωστά  προεπιλεγμένα riffs αλλά... αλλάζοντας ρυθμίσεις στο πετάλι!

Δεν υπάρχουν ακόμα όλα τα πετάλια που διαθέτει ο Thomann αλλά αυξάνονται μεθοδικά.

Τι άλλο θα δούμε που θα διευκολύνει κι άλλο τις διαδικτυακές αγορές... Μπράβο.

  • Like 7
  • Ευχαριστώ 1

Live and let Live.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

To δοκίμασα μόλις με το dark matter. Ανέβασα μια ηχογράφηση στο thomman και έπαιξα ακριβώς την ίδια με το φυσικό πετάλι.
Το πετάλι ακούγεται ακριβώς το ίδιο εκείνο του Stompenberg FX, με μόνη διαφορά το διαφορετικο cab emulation.

 

Εξαιρετικόν!

  • Like 3

Γιώργος

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εξαιρετική ιδέα και υλοποίηση!! Εάν αναπτύξουν και λειτουργίες για συνδυασμό πεταλιών τότε θα είναι ένα αξεπέραστο εργαλείο για την επιλογή και online αγορά πεταλιού.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Απίστευτο μου φαίνεται. Έπαιξα λιγάκι και μου φαίνεται τρελό. Νομίζω το μόνο που του λείπει είναι ένα A/B σύστημα για να συγκρίνεις δύο πετάλια στα γρήγορα. Αν είχε και download sample θα ήταν ακόμη καλύτερο, αλλά εκεί παίζει το θέμα - ηχογραφείς αυτό που θες και δε παίρνεις το πετάλι ποτέ 🤣

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πολύ καλό φαίνεται, ειδικά για μας τους επαρχιώτες που για να δοκιμάσουμε ένα πετάλι πάμε στα τυφλα. Σε ποικιλία μόνο harley benton βρίσκω από κοντά. Προς το παρόν μόνο από το ταμπλετ δεν μπορώ ν το χειριστώ καλά. Θ το δοκιμάσω κ σπίτι. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderator

Είχα διαβάσει κάποια στιγμή ότι ήταν under development αυτό το concept, αλλά δεν περίμενα να το έχουν έτοιμο τόσο γρήγορα. Θα το δοκιμάσω αύριο οπωσδήποτε.

More is more. Yngwie Malmsteen

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση
×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου