Προς το περιεχόμενο

fatar sl880 pro vs keystation 88 pro


Προτεινόμενες αναρτήσεις

Το keystation 88 pro το χρησιμοποίησα στην Comdex και μου άρεσε πολύ, είναι εύχρηστο και έχει πολλά προγραμματιζόμενα πλήκτρα, κουμπιά κ.τ.λ. όσο τώρα για των ρεαλισμό τη να σου πω σήγκρηση δεν μπορώ να κάνω αλλά πάντως το keystation 88 pro είναι πολύ καλό αλλά προσωπικά δεν θα μπορούσα να πω ότι έχει και την απόλυτη αίσθηση στο παίξιμο πραγματικού πιάνου

 

Από την άλλη πιστεύω (χωρίς να το έχω χρεισημοπηιση) ότι το sl880 pro Θα έχει καλύτερο ρεαλισμό γιατί ενώ πάνω κάτώ έχουν την ίδια τιμή το, keystation 88 pro Έχει περισσότερες δυνατότητες οθόνη, προγραμματιζόμενα κουμπιά κ.τ.λ. που κοστίζουν, οπότε το sl880 pro Θα έχει κάποιο καλύτερο ρεαληζμό αφού πληρώνεις καθαρά τα πλήκτρα. (υποθετικά πάντα έτσι δεν έχω δοκιμάσει το sl880 pro )

:D

 

YO!

uff P. *Μάγος*

~Hip-Hop Salonika~

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

έχοντας δοκιμάσει κ τα 2 πλήκτρα μπορώ να πω πως με εντυπωσίασε ως σύνολο το keystation αλλά κατά ποιότητα κατασκευής και κλαβιέ το Fatar παίρνει χρυσό.πρέπει όμως να τεθεί υπ'όψιν η ασθένεια πολλών fatar που έχουν πρόβλημα με τα πλήκτρα τους(ελατήρια,σασί κ.λπ...) και το γεγονός ότι στο τμήμα service του Bon studio δουλεύουν κ κάποιοι ''Τσετσένοι αυτονομηστές''(όχι όλοι τους ειπαμε!). Αυτό σημαίνει πως δεν εμπιστεύομαι πλέον τα προιόντα όχι λόγω προβλημάτων της μαμάς εταιρείας Fatar αλλά λόγω των όποιων συνεπειών από τα service.(΄πήγα εναν marshall και ενα microkorg.το τελευταίο το ####σανε άγρια και μου τη λένε κ απο πάνω :evil: :x ).

Στο θέμα μας τώρα... το keystation θα το αγόραζα προσωπικά αν στόχο είχε να μείνει μόνιμα στο set up ενος studio και όχι για tours k live εμφανίσεις.

 

Αυτά.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Έχω το κομάτι της M-Audio. Είναι πολύ-πολύ καλό, αν και επίσης θα είχα τις αμφιβολίες μου για το κατά πόσο θα άντεχε ταλαιπωρίες από ταξίδια κλπ. Συμφωνώ λοιπόν με τον (προφανώς εμπειρότερο) korgy.

Reading The Fucking Manual

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

από τη συγκεκριμένη αγορά θέλω κυρίως ένα όργανο που να αντικαθιστά το πιάνο . είχα καταλήξει μεταξύ των 2 κλαβιέ λογω της σχέσης ( απ' ότι έχω διαβάσει σε διάφορα άρθρα γιατί δεν έχω την δυνατότητα να τα δοκιμάσω σε κάποιο μαγαζι) τιμής/απόδοσης . θέλω καλη αίσθηση στα πλήκτρα . οι ήχοι του οργάνου δεν με ενδιαφέρουν και πολυ γιατί η πρωτη αγορα μου θα ειναι το triton extreme . υπάρχουν κάποιες άλλες προτάσεις πάνω στο θέμα γενικότερα ? τιμή μεχρι 1000 ευρώ . κλαβιέ η ψηφιακό πιάνο (stage piano κλπ ) ??

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ξέρεις αντιπρόσωπο στην Αθήνα ? Διέυθυνση κτλ...

 

Δεν το έχω πετύχει να πωλείται επίσημα στην Ελλάδα (όχι δηλ. πως θα το αγόραζα απο εκεί) . Απο Thomann k Musicstore θα το βρείς και μάλιστα σε άριστες τιμές (σαν διαφημιστής ακούγομαι :lol: :lol: ).

Το δοκίμασα σε ένα στούντιο κ μου άρεσε ως κλαβιέ,ως κατασκευή (τανκς κυριολεκτικά!!!) και ως στυλ. Στην τιμή βρίσκεται στα επίπεδα του ανταγωνισμόυ(ευτυχώς)...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Tα πλήκτρα του Fatar κατα τη γνώμη μου έχουν πολύ άσχημη αίσθηση, είναι σκληρά και σου δίνουν μια αίσθηση κακοτεχνίας, επίσης έχω ακούσει και για άλλα μικροπροβλήματα στις λειτουργίες του. Εγώ προσωπικά θα παραγγείλω το DOEPFER LMK2 αλλα επειδή δεν το εχω δει απο κοντά ποτε, έχω ένα αγχος για την ποιότητα και την αίσθηση του κλαβιε..korgy εσύ που το έχεις δει μπορείς να μου πείς τι λέει το κλαβιέ? σαν ποιό μοιάζει?? σαν τα κλαβιέ των korg? των yamaha?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ούτε ζέστη ούτε κρύο το καλβιέ τους..κάτι σαν Korg SG pro X.

:arrow: αλλά αυτά είναι σχετικά την στιγμή που δεν έχουμε ξύλινα πλήκτρα :!:

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση
×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου