Προς το περιεχόμενο

«Χαρώνειο Νόμισμα»


leon7pap

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Η αλλαγή στο σημείο που λέει "πριν πεθάνω γίνομαι αθάνατος" είναι όλα τα λεφτά! 

Μου αρέσει και ως προς την σύνθεση και ως προς το μήνυμα των στίχων.

 

"Πολεμιστής; Όχι, απλά στρατιώτης..."

 

Πιστεύω ότι την φωνή μπορείς να την φτιάξεις ακόμα καλύτερα γιατί ακούγεται  σαν να έχεις βάλει phaser πάνω. Μήπως έχεις χρησιμοποιήσει στην φωνή κάποιο plugin για binaural pan και ακούγεται έτσι; Ή έχεις ντουμπλάρει την lead φωνή και την έχεις πανάρει; (Δεν αναφέρομαι στο σημείο που τραγουδάς το "κραυγή" ).

 

Επεξεργασμένο από roberto30
  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Kαλημερα και ευχαριστώ.Η φωνή είναι γραμμένη με ένα plug-in για reverb που έχει build in το cubase και compressor.Τιποτε άλλο.Γενικα ακόμα το ψάχνω κάπως με τον ήχο της φωνης δεν έχω κατασταλάξει ακόμα και σίγουρα παιρνει περαιτέρω βελτιωση αλλά το θεωρώ έτσι κι αλλιώς βελτίωση σε σχέση με το πως ήταν πριν.Θα το ξαναδώ αν και αυτο ίσως μείνει απλα στο αρχείο μου καθώς το κομμάτι θα ηχογραφηθει από την αρχή με νέο εξοπλισμό.ΑΝ και εφοσον το αποτέλεσμα είναι ηχητικά καλύτερο με τον νέο εξοπλισμό τότε αυτό θα μείνει στο αρχείο μου.

 

Το ηχητικό στην αρχή είναι από την ταινία "Χαρωνειο Νόμισμα" της τριλογίας του Βούλγαρη με τίτλο "Όλα είναι Δρόμος".Αν κάποιος δει την ταινία καταλαβαίνει κάθε στίχο του κομματιού ακόμα καλύτερα....

Επεξεργασμένο από leon7pap
  • Like 1

"The Tone Is In The Gear.....The Skill Is In The Hands"

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση
×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου