Προς το περιεχόμενο

Yamaha YPT 360 ή ΥΑΜΑΗΑ PSR-E373


Προτεινόμενες αναρτήσεις

Χαιρετώ την παρέα! 
Έχω σπάσει το κεφάλι μου εδω και 2 εβδομάδες για να διαλεξω ενα αρμόνιο με δυναμικά πληκτρα στα 200 ευρώ! 
Η χρήση θα είναι κυρίως για το χαβαλέ στην παρέα αλλα και για τη δική μου ενασχόληση με εύκολα σχολικά κομμάτια! 
Είμαι εκπαιδευτικός μουσικής και έχω ηδη 2 πιάνα στην κατοχή μου. 
Τα υποψηφια όργανα στην παρουσα φάση ειναι Yamaha YPT 360 και yamaha PSR-E373!
please help! 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Guru
3 ώρες πριν, Heindi είπε

Έχω σπάσει το κεφάλι μου...

 

Δεν είναι να σπας το κεφάλι σου με αυτά τα πράγματα.

 

Το YPT-360 που αναφέρεις είναι αντίστοιχο του παλαιότερου PSR-E363.

Το PSR-E373 είναι αντίστοιχο του YPT-370.

 

Οπότε μεταξύ YPT-360 και PSR-E373, σαφώς το PSR-E373.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ex-Πάνος Χελιδόνης

Εγώ ψηφίζω το PSR-E373 καθαρά λόγω περισσότερων ήχων, διοτι κατα τα άλλα μου φαίνεται οτι και τα 2 είναι πάνω-κάτω το ίδιο.. αλλά δεν κατάλαβα το εξής: Θες να σου προτείνουμε ποιό απο τα 2 ή να σου προτείνουμε γενικότερα κάποιο keyboard? διοτι αν ισχύει το 2ο, εγώ δεν θα σου πρότεινα τη Yamaha

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 ώρες πριν, Πάνος Χελιδόνης είπε

Εγώ ψηφίζω το PSR-E373 καθαρά λόγω περισσότερων ήχων, διοτι κατα τα άλλα μου φαίνεται οτι και τα 2 είναι πάνω-κάτω το ίδιο.. αλλά δεν κατάλαβα το εξής: Θες να σου προτείνουμε ποιό απο τα 2 ή να σου προτείνουμε γενικότερα κάποιο keyboard? διοτι αν ισχύει το 2ο, εγώ δεν θα σου πρότεινα τη Yamaha

Αν υπάρχει κάτι σε αυτό το badget, θα ήθελα να μου προτείνεις αν έχεις υπόψιν και κάποιο άλλο! 

Η αλήθεια είναι ότι επέλεξα τη yamaha λόγω του πιανιστικου ηχου που είναι δοκιμασμενος και πολύ συγκεκριμένος συνήθως! 

Ευχαριστώ πολύ για το χρόνο σου!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 2 εβδομάδες αργότερα...

H σειρά ΥPT της Υamaha είναι στην πραγματικότητα παρόμοια με τη σειρά PSR-E.

Η διαφορά είναι στο χρώμα (η σειρά PSR-E είναι σε μαύρο, ενώ η σειρά YPT σε γκρι).

 

Και ο λόγος που τα ονοματίζουν διαφορετικά τα συγκεκριμένα αρμόνια είναι γιατί προορίζονται για διαφορετικές αγορές (χώρες ή περιοχές, όπως πχ Κίνα, Ινδία, Ευρώπη, Βόρεια Αμερική κλπ).

 

Το ΥPT-360 είναι το αντίστοιχο του PSR E-363 σε γκρι χρώμα, οπότε καλά έκανες και διάλεξες το PSR Ε-373 που είναι και το πιο καινούριο μοντέλο και με ακουστικά ο ήχος είναι αρκετά καλός για αυτή την τιμή.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση
×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου