Προς το περιεχόμενο

Squier Paranormal. Οι κιθάρες του Mr. Spock


Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Administrator

Δεν ξέρω αν πήρατε είδηση τη σειρά που παρουσίασε η Fender στην περσινή ΝΑΜΜ (που δεν έγινε).😄

Την ονόμασε Paranormal καθώς μάλλον παραπέμπει σε κατασκευές UFO με κουμπάκια 60'ς αλλά για να λέμε και του στραβού το δίκιο, έχει και ενδιαφέροντα μοντέλα (όπως στη φωτό) που δεν θα πρωταγωνιστούσαν απαραίτητα στο Star Trek. 

Εχει αξία επίσης το ότι κυκλοφορούν μόνο απο την Squier και είναι διαθέσιμες στα καταστήματα ήδη.

 

FBbiF7dXEAkCSiN.jpeg

 

Παράθεση

Έφτασαν τα τελευταία μοντέλα της κοσμικά δροσερής σειράς Paranormal: Από τα cult classics έως τις εντυπωσιακές καινοτομίες, δεν θα πιστέψετε τι βγάλαμε από τα θησαυροφυλάκια. Δείτε τη νέα Super-Sonic, Offset Telecaster και πολλά άλλα. bit.ly/2YBKSS0

 

 

  • Like 2

Live and let Live.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Yannis Methenitis changed the title to Squier Paranormal. Οι κιθάρες του Mr. Spock
  • Administrator

Προσωπικά μου αρέσει η λογική Lego μεταξύ μοντέλων της Fender και όσο και να επιμένει στα παραδοσιακά μοντέλα που οι περισσότεροι πάντα θα αγοράζουν, υπάρχει και αυτή η επιλογή που ίσως έχει κάποιο κοινό πέρα απο εμένα. Νομίζω υπάρχουν πολλές καλές εκδοχές ανάμειξης.

  • Συμφωνώ 1

Live and let Live.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 λεπτά πριν, billaraskats27 είπε

Η μπλε καμπρονιτα θινλαιν τελε με τους p-90's ειναι κουκλα. 

 

Και σε κόκκινη ωραία ειναι....

 

1117257975_squier-paranormal-cabronita-telecaster-thinline-fiesta-red-2-29979-p.thumb.jpg.88e41194692a1ff39d2c424b5de9ad22.jpg

  • Like 1

Γιώργος

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 ώρες πριν, gkourmoul1 είπε

 

Και σε κόκκινη ωραία ειναι....

 

1117257975_squier-paranormal-cabronita-telecaster-thinline-fiesta-red-2-29979-p.thumb.jpg.88e41194692a1ff39d2c424b5de9ad22.jpg

 

Ωραιο κ το κοκκινο! Κ η οφσετ ροζ που ουσιαστικα ειναι τελε με αλλο σχημα ωραια ειναι τωρα τη προσεξα

Αυτος ο δρομος φτιαχτηκε επι countach

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

15 λεπτά πριν, billaraskats27 είπε

 

Ωραιο κ το κοκκινο! Κ η οφσετ ροζ που ουσιαστικα ειναι τελε με αλλο σχημα ωραια ειναι τωρα τη προσεξα

 

Υπαρχει σε natural και bb. Θα χτυπουσα πολυ άνετα ένα από τα δύο...

 

fender-squier-paranormal-offset-telecaster-electric-guitar-butterscotch-blonde-0377005550-1_1200x.thumb.jpg.59d1b9f558cce923854d55baa7d83974.jpg

 

fender-squier-paranormal-offset-telecaster-mn-nat-ilektriki-kithara-huge.thumb.jpg.e82b33e9f953ab7584b27ff5b4a2a71c.jpg

 

Επεξεργασμένο από gkourmoul1

Γιώργος

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ωραιες. Προτιμω λιγο παραπανω το ροζακι!! το περιεργο ειναι πως ο συνδυασμος οφσετ με τελε μπρατσο δε μου φαινεται καθολου παρανορμαλ αλλα ταιριαζει πολυ

Αυτος ο δρομος φτιαχτηκε επι countach

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Συμφωνώ. Απλά δεν ξέρω εάν κάθεται καλά στο χέρι. Εάν μπορούσα να τη δοκιμάσω, θα ψηνομουν πιο πολύ. Και ακόμη περισσότερο εάν είχε καμία πιο παράξενη διάταξη μαγνητών.

  • Like 1

Γιώργος

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Administrator

Αν και μ' αρέσει εμφανισιακά το offset, τον λίγο καιρό που σπατάλησα με fender jaguar, μου γλιστρούσε απο το μπούτι όταν έπαιζα καθιστός. Μόνο για ορθίους έλεγαν παλιά στα σινεμά όταν γέμιζε η αίθουσα και το ίδιο ισχύει και με τις offset.

Live and let Live.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση
×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου